Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Страх чистого аркуша

Порожні екран чи аркуш, чистий порошок срібла у високій склянці, темне вікно уяви. Щось обов’язково повинно з’явитися на цьому тлі, бо це ж моя робота — швидко забивати літерами екран, замальовувати аркуш, перетворювати невагомий срібний пил на цілком матеріальні гарні речі та створювати у порожніх темних вікнах магічні вітражі…

Але моє бажання виконується не завжди. Ой, ну якщо чесно — дуже далеко не завжди. І чим далі, тим сильнішає страх творчого безсилля, який розпочався зі страху чистого аркуша.

 

0ac9dbc78a50123b5bf9411899f0519e.md.jpg

 

Паперовий лист лишається порожнім, сумують олівці та маркери, гортаю книжки, дивлюся на хмари за вікном,  аж допоки не урветься терпець і я закрию альбом з чистими листами. 

На екрані вже вискочили новини, очі миттєво побігли рядками, палець натискає на посилання, і ми подорожуємо у світову безодню.

Дорогоцінному металу взагалі начхати на мої наміри створити геніальну прикрасу, він готовий хоч до віку спати у сейфі.

А у вибитому війною проваллі уяви лише лахміття павутиння колихається під холодним осіннім вітром. 

 

a72bdfc08721ce551602d54902d03d2f.md.jpg

 

Чи могла я колись уявити, що бурхливий потік фантазій треба буде вмовляти не перепочити, а дати назовні хоча б крапельку натхнення? Людина, яка звикає вільно пересуватися в потоці, навіть гадки не має, що він може раптом узяти й сховатися під землю, як і людина, що не мала проблем з країною снів, ошелешено гортає рецепти приборкання виснажливого безсоння.

Страшно, реально страшно починати щось нове, якщо немає впевненості у сенсі запланованого, коли не знаєш, чи дістане сил закінчити проекти, і коли сумніви радо шепочуть на вухо, що творчість під час війни нікому не потрібна, а особливо — ювелірні прикраси та казки. Але, на щастя, страхи я ці бачу, вони не є таємними чи несподіваними, тому вже маю контраргументи на випадок повного зневоднення потоку креативу. 

 

f690f1a11f67b6d30b0950c51888edeb.md.jpg

 

Творчість — повна протилежність необхідності. Я роблю свою роботу не тому, що вона важлива для світу. Роблю, бо не можу цього не робити. Творчість — найдоступніша наразі насолода.

Мойри колись обрали для мене срібну нитку, скручену з багатослів’ям, і попри усе я тримаюся тієї непричесаної нитки, ми з нею заодно; тішуся тим, що завдяки долі маю за що триматися і нитка постійно тягне мене за собою. А страхам не цікаво, якщо з ними не носяться та не пестять.

Якось непомітно зникають навколишні звуки, хмари вишукуються у особливі фігури, вітер знову розкриває альбом на чистому аркуші, а краплі дощу пробуджують спогади про захоплюючу книжку, про теплий вечір біля моря, про перше кохання… Відчуваю — буде сріблу призначено перетворитися та у щось вилитися. 

Для польоту фантазії багато не треба, тільки розпочати хоча б щось. Вигадуйте рецепти, пишіть собі та нащадкам ілюстровані листи, складайте вірші й казки, наспівуйте пісні, фотографуйте хмари, вишивайте та в’яжіть гарні речі — робіть що завгодно, аби джерельце не міліло. Наші тоненькі джерельця поєднуються у безмежний океан, особливий простір волі й креативу, який допоможе вистояти й перемогти. 

Отже, творчість все ж таки необхідна? 

О.М. любовь

 

4d2ead0b4aa55187196a60c9c6497eb6.md.jpg

Soko_Lova
Пт, 27/10/2023 - 20:08

Творчість - це те, що дає силу, що дійсно живить та зцілює наші душі. Знаю, що її навіть використовують для реабілітації поранених та хворих... Я Вам щиро дякую, Олено Анатоліївно, що ваш простір Орінго спонукає до творчості. В рутині робочих днів я часто не маю часу навіть на читання художньої літератури. А бажання: хочу таке намалювати, зв'язати, вишити - часто лишаються просто бажаннями. Тут же на сторінках сайту й форуму цікаві завдання спонукають зупинитися, відкласти все й просто почати щось робити. Я рідко малюю. А от вчора прийшло натхнення, дякуючи Вам ❤️ Це окриляє. Хочеться творити ще і ще. То ж заглядаю на сайто Орінго, як у чарівну скриньку, звідки можна взяти жменьку цілющих зерен енергії та натхнення
Cleona
Сб, 28/10/2023 - 12:13

Міхаї Чикссентміхаї описує творчість як потік, який дозволяє розширити межі своїх можливостей і вийти за рамки повсякденності. Я бачу творчість як дотик до нашого підсвідомого та місток до світу уявного, який є інакшим, ніж реальний. Це творення робить нас щасливими. Простір Орінго - територія творчості і світлого потоку.