Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Своє-рідне... Смакуємо!

Що спадає вам на думку першим при словах «українське вино»? Ганебне дешеве Koblevo, лицемірна Villa Krim, блакитна шипуча Oreanda? Tairovo, яке ліпить на етикетці одночасно написи «Champagne» і «Prosecco»? Давайте залишимо пересічний мас-маркет і звернемося до істинно українських продуктів — за які не тільки не соромно, а й з гордістю хочеться сказати: «Купуй українське! Споживай українське!»

Château Chizay. Українське вино з Закарпаття? Те, що треба! Схили вулканічних Карпат, багато сонця і достатньо води зумовили розвиток виноробства на цих землях з давніх часів. Закарпатські вина постачалися до дворів середньовічних королів та вельмож, ба навіть президентів сучасних держав. Шато у назві — це заміський маєток, оточений виноградниками. Саме цим французьким поняттям і його естетикою надихались Château Chizay, що біля старовинного містечка Берегово. 272 га виноградників та 1,3 млн пляшок на рік — це рівень! Лінійка тихих вин нараховує серію більш простих для розуміння та більш вишуканих вин, а знедавна у Château Chizay є Grape White Blend — виноградний дистилят міцністю у 42 градуси. Два особливі вина Шато Чизай — ігристе Carpathian Sekt Chersegi та вже знаменита та визнана на європейському рівні «Троянда Карпат» — амбасадори всієї галузі серед вин, що належать до світової культурної спадщини. Вони знаходяться зараз у головному музеї вина в світі, La Cité du Vin. Вина Château Chizay вже є в багатьох супермаркетах, та ви завжди можете замовити.

6780465a00fa626dfe210bbeba617756.md.jpg

 

Château Kurin. У 2019 році я познайомилася на винній виставці з амбіційним та щирим виноробом, який виявився співзасновником Château Kurin — виноробні, що взяла собі ціллю вивести українське вино на європейський рівень. Я почула романтичну історію про викрадені з Масандри лози та бажання створити визначне українське вино. На той період Château Kurin виробляли єдине в Україні лікерне вино — якого зараз вже є кілька видів — а тепер в них є велика лінійка тихого вина, власні вермути та в умовах війни було витримане, розлите та віддане на реалізацію перше ігристе за традиційною технологією шампанського! Грунти Château Kurin складаються переважно з вапняку та червоної глини. Вапнякова скеля виходить на поверхню землі, що надає мінеральний відтінок деяким винам. Всі виноградники розташовані на південних схилах, і займають 50 га у Херсонській області. У період окупації за виноградниками слідкував засновник, та вони разом з одним лише робітником підготували виноградники до осені та навіть створили невеличку партію вина. Що стосується ігристого — то це авторський експеримент співзасновника, зроблений з сорту шардоне і вивезений у власних речах засновників та робітників у Київ у самому початку окупації. Було тільки 200 пляшок ігристого, які витримані 9 місяців на власному осаді та розійшлися гарячими пиріжками — особливо у перші дні визволення Херсону. І це ігристе було неймовірне! Ознайомитися з асортиментом та підтримати херсонців можна на сайті.

b6360feda9f4192b259165fc50fa98a5.md.jpg

 

Колоніст. Якщо б французька сімейна виноробня мала свою історію на українській землі, вона була б така, як у виноробні «Колоніст» — глибока, історична та зворушлива. Бо справа виноробні, що носить у своїй назві болгарських колоністів бессарабської землі, велика та благородна. Вина «Колоніст» виготовлені з винограду, вирощеного на південно-західних схилах найбільшого прісноводного озера в Україні — Ялпуг. Завдяки похилим схилам виноградники отримують подвійне сонячне проміння — від сонця і відбиті від поверхні озера, а також добре продуваються вітрами. 33 га виноградників, які підрізають за методом Гюйо і Кордон, ростуть на суглинних ґрунтах, багатих на мінерали, з глибокими покладами вапняку. Системи обрізки забезпечують низьку врожайність і разом із особливим терруаром народжують високоякісний виноград. Кожна лоза дає лише кілька грон, які збирають виключно вручну, а вина з них мають насичений смак та аромат, гармонію та елегантність. Географічне розташування на одній широті з Бордо та П'ємонтом дає чудову можливість вирощувати виноград у найкращих кліматичних умовах. «Колоніст» виготовляли близько 140 000 пляшок на рік, проте наші буденні умови ви розумієте, і у такому випадку кожна пляшка перетворюється на скарб. Серед сортів винограду слід відзначити саме український виноград, на якому акцентує свою увагу«Колоніст» — Сухоліманський Білий та Одеський Чорний. Читайте всю зворушливу історію та дізнайтеся, де купити

cd64866ef35817df869bc51104e012e5.md.jpg

 

Drunk Master. Вже подумали, що вино може бути створене в нашій країні лише у південних регіонах чи залитих сонцем Карпатах? Тоді я з радістю повертаю вас до Харкова! Де Євген, винороб зі стажем понад 13 років, творить крафтове вино, сидр, наливки, бренді і бозна-що ще на чарівному мідному обладнанні за технологіями Франції та Іспанії. Усі продукти натуральні, та показують високий рівень. Вина від Drunk Master користуються неабиякою популярністю як серед любителів винних виробів, так і серед професійних дегустаторів. Їхній різноманітний смаковий та ароматичний букет здатний задовольнити бажання кожного. Моє улюблене — бленд Бастардо та Каберне совіньону, насичений, повнотілий, темний наче душа мольфара… І це ідеальне вино до м’яса: будь якого, хоч для шашлику, хоч для стейку. Зараз же у ньому з’являються вишні, черешні, шоколад, сливи, спеції, ожина та перець! Один раз скуштувати, пiсля того, як сiм раз про нього почули, можна через сторiнку в Iнстаграм.

1b1e2b8fef525fa299728a39746b1cd8.jpg

 

Сiкера. Це не про вино, але! У сучасному світі споживача важко здивувати особливим продуктом. Важко відшукати по-справжньому національний, традиційний напій. Тому медоварня «Медовий Спас» з мiста Бровари зайшла з козирiв i відроджує традиції медоваріння: створюючи медовий хмільний напій «Сікера». Це не зовсiм вино i далеко не про ту мiцну жужку, що продають у нас на майданах у рiздвянi свята. У виготовленні Сікери застосовується технологія зброджування українського меду, натуральних соків холодного віджиму без додавання цукру, спирту, ароматизаторів або барвників. Завдяки технології зброджування, напій зберігає всі корисні мікроелементи, ферменти, вітаміни, антиоксиданти меду і соків. Шiсть рiзновидiв Сікери, вiд золотої до червоної, а також два види пет-нату (натурального iгристого за дiдовським методом) — це справжнiй медовий дар нашим людям вiд медоварнi «Медовий Спас»! Лишень спробуйте — i нiякою медовухою вас бiльше не спокусять. Ознайомитися з унiкальним нацiональним продуктом можна на сайтi

568dbbfb607e5559ce07a96f1eddaec5.md.jpg

 

До речi! На багатьох з наших виноробень є можливість відвідин з екскурсією, і це нічогенький собі закид на винний туризм. І як тільки ми з вами станемо вільні у своїх пересуваннях по своїй вільній країні, треба буде побачити потенціал наших виноробів на власні очі улыбка

Звичайно ж, це не всі українські вина, які заслуговують уваги, і тим більш які існують. Тому саме час ділитися і вашим винним досвідом: що дегустували, що сподобалося,  за що спокійна душа українського винофіла?


 

З любов’ю до українського, Альона Мінакова для Орінго оринго 2

valeriya
Пт, 02/12/2022 - 13:44

Як класно! Років 10 тому отримала дуже гарні враження від Закарпаття, гостинності людей та віна.
Cleona
Пт, 02/12/2022 - 15:00

Незабутня екскурсія в Шато Чізай досі у пам'яті. Вина Колоніста викликали найкращі відгуки у гостей України. Як гарно, що у нас є цікаві експерименти - бо це і підтримка виробників, і відродження традицій. Дякую за статтю, Альона.
natalyaavto
Пт, 02/12/2022 - 15:45

Дякую! Окрім Колоніста, інших марок не знала
Minakova
Вс, 04/12/2022 - 00:22

Марина Павлівна, дуже хотіла до них приїхати, але обставини( Сподіваюся подорожувати країною та виноградниками, як війна скінчиться. Шато Чизай на виставцы у 2019 році також підкорилимоє серце, особливо їх Трамінер. І Черсегі! На Новий рік сподіваюся придбати ігристе з нього. Дякую і вам, що відгукнулися) І щиро рекомендую Сікеру, подивіться зелену з аргусом: сухе та букетне.
Minakova
Вс, 04/12/2022 - 00:25

Пані Наталю, подивіться іще винородне господарство князя П.М. Трубецького. Мены не дуже імпонють їх вина, проте може вам буде цікаво)