Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Тепле ювелірне свято буде літом!

Бувають свята, які зараз хотілося б стерти з пам’яті... Не те, щоб «Всесвітній день ювеліра» мав таку ж емоційну складову, як одноманітні совкові дати, та й за роки відзначання 31 січня ми майже змогли наповнили цю дату нормальним змістом, але… 

Присутність в ній неприємного російського походження плюс відсутність справжніх історичних коренів нівелює святковий настрій. Душа потребує відокремлення української ювелірності від тіней минулого, і над цим ми потроху вже працюємо, хоча колись я витратила досить багато часу, щоб зробити 31 січня чимось ювелірно-поєднуючим. 

Зараз розповім вам, чому я колись виступала євангелістом Дня ювеліра. У 2014 році було складно. Ми стикалися з потребою не тільки працювати, активно підтримувати армію та вимушених переселенців, а ще й продовжувати боротись з дурнуватими чиновниками за виживання української ювелірної галузі. Викручувалися, як могли, але врешті-решт все вдавалося. На початку 2015 року прийшла в голову мені допоміжна ідея — зробити для різних ювелірних крамниць країни спільну благодійну акцію.

Мета була проста: поєднати зусилля під спільним прапором (точніше — плакатом), нагадати покупцям про світлу сутність ювелірної справи, щоб не вважали ювелірів лише баригами, а за підсумками святкового дня десятину від вирученого передати на благодійність. В нас тоді було багато гуртових покупців, та й взагалі ми ніколи не ховалися в тіні, тому відчувала потенціал. В Орінго відсвяткували добре і продуктивно (подробиці – тут), інші магазини трохи гірше, проте рух був. 

Вже рік як не підтримую форум «Ювелірний ринок», де все колись починалося, та чудово, що інет пам’ятає все і про ту ініціативу є згадки улыбка

 

dfcbc6e7314621af08aaa38bee8bc5d0.md.png

 

А ось так виглядав той самий плакат, який ми довго створювали з Юлечкою Нікіфоровой. Довго, тому що хотілося для важливої справи знайти особливий символ:

 

af389ed7b71453993ca730772508f6cd.md.jpg

 

Декілька років я намагалася розкачати спільну справу, та чомусь виявлялось, що ми зі своїм сріблом суттєво успішніші, ніж крамниці з золотом. Не злетіло, тому надалі ми відповідали самі за свої ініціативи, а ще відмовилися від гуртових продаж. без понятия

2016 рік я використала для прем’єри відео про складнощі ювелірної галузі, яку заполонив сірий безрадісний імпорт. Таке собі свято. ниндзя

А у 2017 році день ювеліра несподівано приніс мені натхнення на історію про те, як завдяки ювелірам складаються нові світи. Ця дивна казка навіть пізніше потрапила в книжку під першим номером. А це ілюстрація до неї: 

 

 

22845eef212633c35ada47a8956087c9.md.jpg

 

Поступово «міжнародний день ювеліра» ми трансформували в традицію, яка існує виключно у якості привода для ще одного згадування ювелірної галузі на широкий загал. А на листівочках чесно додали слово «традиційний», і щорічне привітання від ГО "Ювеліри України" з традиційним ювелірним святом виглядало двобічно, як і каблучка на світлині...  

 

3e69a93e098bc03666102bd8455b1895.md.jpg

 

А потім у ГО “Ювеліри України” ми добалакалися до нового свята. Процитую частину прем’єрного тексту: «Як з'являються професійні свята та навіщо вони потрібні? Багато років ми відзначали січневий Міжнародний день ювеліра, але душа бажала чогось особливого та близького. І ось з'явилася ідея створити нову точку збирання для небайдужої ювелірної спільноти — День нашого рідного мистецтва. Хочеться вірити, що згодом 21 червня залишиться в історії не лише днем, коли в українській землі знайшли унікальну скіфську пектораль, а й святом сучасної української ювелірності. 

Ми, звісно, поки що помітно відстаємо від країн із багатовіковою безперервною історією, із сильними ювелірними домами та сучасними виставками. В Україні ж багато поколінь виросли на конвеєрній продукції п'яти радянських заводів, коли робота з дорогоцінними металами була можлива лише під контролем держави. Лише останні кілька десятиліть почався боязкий розквіт...»

 

9c9302531c815925f26e38a65bdb1d91.md.jpg

 

Розумієте, друзі, після того, як знайшлось своє особливе, рідне та чесне, важкувато стало святкувати в іншу дату, а 2022 рік взагалі збудував міцну фортецю від різних «міжнародних свят», якщо там є той народець. Тож завтра не хочеться поздоровлень та російських гіфок.

Маю надію, що наше ювелірне мистецтво окремо від російських уявлень про прекрасне та кривавих алмазів розвиватиметься набагато швидше і цікавіше, бо українські креатив і майстерність вже знаходять поціновувачів в усьому вільному світі. 

А самий гармонійний та доречний плакат на 31 січня 2023 року, на мою думку, виглядає тепер так (вибачаюсь за наше дрібне хуліганство):

 

4852d0ec76717207a2e3050669e17c46.md.jpg

 

Дякую за увагу і за підтримку!

О.М.  любовь

Kitty04
Втр, 31/01/2023 - 00:14

Мені дуже сподобався останній плакат, так влучно, так…знаєте, правильно. Ми тепер своє свято маємо, в теплу сонячну пору, коли камінчики й срібло сяють навіть яскравіше. Хай ті всі (тут прикрито цензурою) запхають собі свої криваві алмази (так само цензура)! Дякую за цей допис, Олено Анатоліївно!
aslvle
Втр, 31/01/2023 - 08:29

Підтримую Свято Українського Ювеліра. Воно точно має бути яскравою літньою дниною. Захоплююсь Вашою ОРИНГО творчістю, Вашою харизмою, Вашим служінням справі. На мій погляд, Ви надали українській ювелірній традиції саме напрямок мистецтва та філософську ноту. За це й цінують, і поважають, і люблять ВАС усі ОРИНГО-фани!
margoluck@i.ua
Втр, 31/01/2023 - 09:24

Супер ідея! І дата така гарна - 21 червня - найдовший та найсонячніший день року!
Лелеока
Втр, 31/01/2023 - 10:59

Прекрасно! І запам'ятати просто, й історичне підґрунтя є. Будемо вітати наших любих чарівників 21 червня!