Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Точка відліку на зодіакальному колі

Цього тижня на нас чекає вельми відповідальна дата - весняне рівнодення, офіційний початок весни і початок відліку зодіакального кола. Риби махають хвостами і відпливають, їм на зміну приходить Овен, і відкривається новий цикл... Чим не привід згадати трохи цікавих фактів про зодіак?

Мабуть, зодіакальне коло - ідеальна ілюстрація і для циклічності буття, і для нового початку: адже саме воно починається якраз навесні, у сезон, немов спеціально створений для оновлення і зростання. Весняне рівнодення - невипадкова дата: це день, коли Сонце перетинає екватор (тобто, не перетинає, звісно, а нам із Землі здається, ніби воно так рухається). Цього дня Сонце перебуває в найнейтральнішій точці, вже не на півдні, але ще не на півночі, воно тільки готується прийти на північ і ознаменувати прихід весни й нового циклу - а для мешканців Південної півкулі, навпаки, його закінчити й сповістити початок осені. А що ж, власне, має для нас із вами початися? Що взагалі таке зодіак?

95113462dd25539ee59c948554123782.jpg

На фото: каблучка "Зодіак. Риби"

звездочка Зодіакальний цикл із 12 знаків - винахід вавилонських астрономів. Вони спостерігали за тим, як Сонце рухається небом протягом року, і розділили цей шлях на 12 частин (бо система рахунку в них була дванадцятерична, і так було простіше). Потім цю систему успадкували греки, а потім уже від греків вона розійшлася по всьому світу і навіть досягла Індії.

звездочка Найдавніші зодіакальні знаки, що дожили без змін до наших днів, - це Близнюки і Рак. Їхнє розташування в циклі та назви не змінювалися з часів Вавилона! Щоправда, Близнюків вавилоняни називали Великими Близнюками і навіть дали їм імена - Лугал-ірра, "Могутній цар", і Месламта-єа, "Повсталий із підземного світу".

звездочка Слово "зодіак" походить від грецького слова zōdion, тобто "маленький звір". Відповідно, zōdiakòs kýklos, зодіакальний цикл - буквально "коло маленьких звірів"! До речі, пропонуємо порахувати на дозвіллі, скільки там звірів насправді, і подумати, чи можна віднести до них кентавра-Стрільця.

69df966e38f38d916068c73d4e00b111.jpg

На фото: каблучки з колекції "Зодіакальні"

звездочка Початок відліку зодіакального циклу традиційно починається з Овна з астрономічних причин - у день весняного рівнодення Сонце перетинає екватор саме в сузір'ї Овна. Однак чи знаєте ви, що точка рівнодення поступово змінюється? Через сили гравітації вісь обертання Землі повільно рухається по колу - через це точка рівнодення періодично зміщується. Так, наприклад, в епоху Античності та бурхливого розвитку астрономії ця точка знаходилася в сузір'ї Овна - тому греки і зробили Овна першим знаком зодіаку. У наш час ця точка вже встигла зміститися в сузір'я Риб. А приблизно в 1800 р. до н.е., в епоху стародавнього Вавилону, точка рівнодення перебувала в сузір'ї Тельця, що вавилонські астрономи чесно фіксували у своїх записах.

звездочка Багато хто з вас напевно чув про нове, тринадцяте сузір'я Змієносця, що доповнює традиційний 12-значний зодіак. Що ж такого сталося на небі, що там ціле нове сузір'я з'явилося? Насправді, сталася деяка розбіжність на землі між астрологами, які використовують різні системи визначення зодіаку. Традиційна система ґрунтується на екліптиці (видимому шляху Сонця по небу) та її поділі на 12 частин - зовсім як за часів Вавилона. Частини екліптики можуть називатися "Овном" або "Тельцем", але до реальних сузір'їв Овна і Тельця мають мало стосунку. Нова, умовно кажучи, більш наукова система ґрунтується на офіційно визнаних кордонах сузір'їв. При спробах поєднати дві системи виявилося, що вони не збігаються, і між ними є "зазор" рівно в одне сузір'я. У 1995 році його було запропоновано назвати Змієносцем і відвести йому місце в зодіаку між 29 листопада і 18 грудня. Поки що не всі астрологи офіційно визнали Змієносця, проте він поступово набирає популярності - хтозна, можливо, скоро і в офіційних гороскопах опиниться!

0786e766293ec738bdd9de0148231040.jpg

На фото: каблучки з колекції "Зодіакальні"

Було б щонайменше дивно, якби зодіакальне коло не привернуло увагу дизайнерів Орінго. У нашому каталозі є цілих дві зодіакальних колекції. Перша - розкішні каблучки, що привертають увагу й пропонують потоваришувати геть з усіма сузір'ями, а не тільки зі своїм. Друга - витончені та легкі підвіси з комбінованим покриттям. Дім Орінго дотримувався консервативних уявлень про зодіак, тому Змієносця, на жаль, там немає, зате всі інші знаки втілені з любов'ю і повагою як до астрономії, так і до астрології. Можете бути впевнені, що з такими прикрасами зірки самі вибудовуватимуться у сприятливі для вас поєднання!

На фото: прикраси з колекції "Знак Зодіака"

Весна - саме час змінювати своє життя на краще і обзаводитися новими талісманами. І дві зодіакальні колекції (можливо, навіть і в поєднанні) - прекрасні кандидати! Вибирайте відповідний вам знак і будьте впевнені, що в новому циклі він принесе вам удачу любовь

Женя Орінго