Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Точно за планом!

Складати список справ - заняття не тільки корисне, а й приємне. Погодьтеся, є якесь дивне задоволення планувати, мріяти, подумки перебирати справи в пальцях, наче кольорові камінчики... Проблеми починаються, коли доводиться відриватися від планування і починати робити ці самі справи. Як же складати списки так, щоб вони надихали на дії?

Списки справ - чудова штука. Хоч би як ми хвалилися міццю свого абстрактного мислення, наші мізки, як і раніше, віддають перевагу мисленню предметному. Набагато простіше планувати грандіозні справи, якщо ці самі справи можна побачити і помацати. Для цього й існують списки справ, а також різноманітні інструменти для їх створення - від симпатичних записників до складних мобільних застосунків, що нагадують систему управління космічним кораблем. Як же користуватися всіма цими інструментами так, щоб вони приносили максимальну користь? І як створити ідеальний список справ?

важное письмо Забудьте про складання ідеального списку. Банально, але факт: усі люди різні й мислять із різним ступенем хаотичності. Комусь потрібен чіткий, детальний алгоритм дій на день, комусь достатньо просто безладно виписати всі потрібні справи на перший-ліпший папірець. А хтось робить і так, і так, залежно від настрою.

a3428ff069adfd4c0d04c7fccb530b17.md.jpg

На фото: каблучка "Мистецтво планування"

важное письмо Приділяйте час складанню списку справ. Це тільки здається, що складання списку - питання кількох хвилин. Щоб упорядкувати свої плани і скласти дійсно працюючу схему, потрібно витратити деякий час і зусилля. Іншими словами, перша справа у вашому списку - це складання списку! Так, звучить не дуже надихаюче. Однак приділити час плануванню безперечно варто - чіткий план допоможе вам заощадити набагато більше часу, ніж ви на нього витратите. А заразом розвантажить голову і дасть змогу думати про важливіші та цікавіші речі. Приділіть час списку справ зранку - і протягом дня ви собі не раз подякуєте.

важное письмо Більше справ - докладніші плани. Порада приділити час списку справ особливо важлива, якщо у вас заплановані численні подвиги, авантюри і дедлайни. Напередодні напруженого дня краще скласти собі не просто список, а докладний алгоритм, як для комп'ютерної програми. Буквально: встати з ліжка о такій-то годині - одягнутися - якщо є кава, заварити каву, інакше заварити чай - вирушити рятувати світ... Краще зробити це заздалегідь, звісно. Таке "програмування" дуже добре допомагає заощадити час і сили. У день "ікс" вам не потрібно довго сидіти і згадувати, що ж ви ще хотіли зробити, і в якому порядку: досить поглянути на план і продовжити рухатися за алгоритмом. Переходити в режим робота часом дуже зручно!

e8cfe0f671dbb1bd8144ea6afd91469a.md.jpg

На фото: сережки "Плани"

важное письмо Описуйте справи максимально конкретно. Наприклад, у вашому денному плані стоїть пункт "позайматися англійською". І ось ви сідаєте за підручники або відкриваєте Дуолінго, і вас починають мучити сумніви: а скільки потрібно пройти уроків, щоб виконати пункт "позайматися англійською"? Одного уроку в Дуолінго достатньо? Чи потрібно десять? А в перерахунку на підручники? А відео на Ютубі рахуються? А якщо пройшов десять уроків і нічого не запам'ятав, заняття зараховується чи ні?.. У подібних сумнівах легко загубитися й остаточно зневіритися у своїй здатності дотримуватися хоч якихось планів. Щоб цього не відбувалося, потрібно ставити собі максимально конкретні завдання. Наприклад, "займатися англійською 15 хвилин", або "пройти п'ять уроків", або "вивчити десять слів". У таких завдань є чіткі критерії виконання: вивчив десять слів - молодець, а як довго їх довелося вчити, і наскільки добре вони запам'яталися з першого разу, вже не настільки важливо. Головне - завдання виконано, можна почуватися героєм.

важное письмоДодайте в планування естетики. Щоб складання планів було ще привабливішим заняттям, обзаведіться красивим записником або встановіть ультрасучасний застосунок-планувальник. Зробіть так, щоб складати список було цікаво і приємно. Так, зрозуміло, є ризик захопитися і забути про те, що справи потрібно не тільки записувати в блокнот, але ще й робити... Але щонайменше, ви добре проведете час. Це теж важливий пункт плану.

3dacb2ceb0926b391f6bbd599eed5b94.md.jpg

На фото: браслет "Сім днів"

А як ви ставитеся до списків справ? Складаєте регулярно чи час від часу? Любите прописувати все до дрібниць чи обмежуєтеся загальними нотатками? А може, для вас будь-який список - це зазіхання на свободу і творчий хаос, і ви не складаєте їх принципово? Поділіться своїми думками! 

 

 

Женя Орінго