Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Тримайся, моя пташечко

Про важливість психологічної підтримки так багато сказано, що додати щось нове навряд чи можливо. Тож перейдемо одразу до справи та спробуємо віднайти ті поради, які допоможуть підтримати душевну рівновагу без зайвих зусиль.

Психологічних порад у мережі неймовірна кількість. Просто переказувати їх тут нецікаво, тож у статті будуть виключно ті способи самопідтримки, які автор перевірив на собі та схвалив. Отже, ви в стресі. Що з цим можна зробити?

516a68ba30a7199319f05c79ca26a286.md.jpg

На фото: каблучка "Хаос"

цветочек По-перше, немає нічого більш підтримуючого в стресовій ситуації, ніж нудні рутинні справи. Нудні рутинні справи - ваші друзі навіть за гострого стресу. Прості дії, що повторюються, створюють відчуття стабільності та ґрунту під ногами, а так уже влаштована людська психіка, що непередбачуваність для неї - одна з найстрашніших речей. Імовірно, найбільш психічно здоровим персонажем світової літератури є Більбо Беггінс: що б не трапилося, скільки б гномів до нього не з'явилося, обід і вечеря завжди будуть за розкладом.

У ситуації стресу рекомендуємо уподібнитися містеру Беггінсу: постарайтеся дотримуватися чіткої рутини, вигадайте повторювані дії та ритуали, які будете виконувати. Це може бути обід в один і той самий час, чищення зубів вечорами, урок у Дуолінго рівно о дванадцятій або все відразу. Головне - не переривати рутину. Це може виглядати дивно, але повірте, ця магія працює.

93c73cc7f473022ba438f1cb74b1c058.md.jpg

На фото: медальйон "Путівник шукача пригод"

цветочек По-друге, слухайте музику. У мережі часто радять обирати спокійний та розслаблюючий плей-лист, проте якщо гармонію у вашій душі викликає важкий рок - вітаємо рок. Спокійна музика справді розслабляє та уповільнює, і часто це корисно. Але часом потрібно навпаки зібратися з силами. І тут уже допоможуть більш енергійні композиції.

А якщо ваша типова реакція на стрес - ажитація і гіперактивність, то спокійна музика в таких станах просто не сприйматиметься. Тож вибирайте те, що відповідає вашому настрою і стану. 

3740aebe238e87cdac8fd3c026419beb.md.jpg

На фото: сережки "Подорожник-камертон"

цветочек По-третє, рухайтеся. Це дуже банальна порада, але - хоча з-під ковдри в це не віриться - дієва. Стрес зазвичай не сприяє рухливості, навпаки, хочеться постійно лежати і якомога менше ворушитися. На якийсь час можна дати собі відпочити, але якщо стагнація затягнеться, то стрес від цього ставатиме лише сильнішим. Займатися спортом при цьому необов'язково (зазвичай на це і сил немає). Однак просто пройтися або помахати руками вже буде дуже корисно.

Так, це той випадок, коли себе варто вмовити: найімовірніше, бажання рухатися у вас не буде, але потрібно докласти зусиль і змусити себе хоча б пройтися кімнатою, а ще краще - виділити годинку й прогулятися десь на природі, бажано без зайвих подразників у виді телефону. Результат вас приємно здивує!

10a1da4d59892343a27439c386507d91.md.jpg

На фото: сережки "Керуй (тілом)

цветочек По-четверте, знайдіть можливість допомагати іншим. Це не повчальна настанова, а справжнісінький психологічний інструмент. Річ у тім, що є ще одна річ, яку психіка любить приблизно так само, як і стабільність. Це відчуття контролю над ситуацією. Ми всі насправді дуже любимо розуміти, що ми якось впливаємо на навколишній світ. Якщо наше власне життя не піддається контролю в якихось сферах, ми втрачаємо впевненість у собі, і загалом самосприйняття стає таке собі.

Чудовий спосіб впевненість повернути - це комусь допомогти, хоча б у дрібницях. Ви відчуєте власну силу і відчуєте, як впливаєте на світ і робите його трохи кращим. Психіка переконається в тому, що контроль над життям все-таки не втрачено, і ваш стан помітно покращиться. 

955e976622937fd8f30bcf10b461b1c6.md.jpg

На фото: підвіс "Теплі обійми"

цветочек І, нарешті, по-п'яте - періодично влаштовуйте собі маленькі радості. Навіть чашка улюбленої кави в кав'ярні вже здатна якщо не створити диво, то вже точно зменшити психологічне напруження. Не відмовляйте собі в необов'язкових речах, але таких, що радують: та сама кава, нова книжка, або омріяна прикраса - все це не марні трати, а непогані інвестиції у власне психічне здоров'я! Так своїй жабі, яка проти поповнення колекції каблучок, і кажіть! улыбка

635654212b76042e1bda1c21a8750243.md.jpg

На фото: підвіс "Зігрій серце"

Ми всі дбаємо про здоров'я та працездатність нашого тіла. Але психічна стабільність теж дуже важлива! Хороші новини в тому, що підтримувати її можна і власними зусиллями - у цьому немає нічого складного чи таємничого. Головне - не нехтувати власними відчуттями і піклуватися про себе.

Женя Орінго

 

natalyaavto
Ср, 03/04/2024 - 10:14

Особисто для себе я відкрила регулярний активний щоденний спорт . Ні музика , ні їжа , ні якісь рутинні справи мені не давали спокою у періоди щільних обстрілів мого міста . Тільки активність до втоми повністю відволікала мене від думок про нічні жахи і сприяла кращому сну. Спочатку було важко , потім це стало звичкою , а трансформації тіла тільки надихають
tysen6ka
Ср, 03/04/2024 - 11:29

Дякую! Як раз на часі.