Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

У потоці...

З усіх чеснот, яких ми можемо навчитися, жодна не є більш корисною, 

важливішою для виживання та покращення якості життя, 

ніж здатність перетворювати негаразди на приємний виклик.

(Мігай Чіксентмігаї)

 

Одна зі знакових книг для мене — це «Потік. Психологія оптимального досвіду» (Flow: The Psychology of Optimal Experience). Написав її Мігай Чиксентмігаї, видатний психолог і просто надзвичайно цікава людина. В пошуках змісту життя він сформулював теорію потоку, вивів на новий рівень позитивну психологію та розповів нам багато цікавого про творчість і щастя. 

Що таке «потік»? Оптимальний стан свідомості, у якому ми почуваємося якнайкраще, коли кожна дія відбувається без зусиль та плавно переходить в наступну. У потоці людина сфокусована на завданні настільки, що інші подразники зникають, а час плине дуже швидко. Виникає відчуття, що потрібну справу зробити можливо, навіть якщо це складно і, зокрема, тому що це складно. Коли ви опиняєтесь у потоці, вимикаються емоційні проблеми і ви виходите за межі часу та простору, відчуваєте себе частиною чогось більшого. 

З чого починався його шлях до відкриття потоку? До Другої світової війни Мігай Чиксентмігаї був звичайною щасливою дитиною в угорській родині. Ставши свідком людських страждань під час війни, Чиксентмігаї почав цікавитись питаннями щастя та задоволення життям. В інтерв’ю він згадував: «Ми втратили все, що мали, померли бабусі й дідусі, дядьки, тітки. Наприкінці війни я усвідомив, наскільки крихким є життя. Як легко раптом щось перетворюється з комфортного та приємного на щось смертельне». У 22 роки Мігай емігрував в США (1956 р), де здобув якісну освіту і зміг завдяки своєму особистому досвіду та допитливості розкрити прості рецепти наповненого життя. 

Чому ж сьогодні прем’єрний допис починається зі згадки про його роботи? Звісно тому, що ми занурюємося у потік! звезда

Мені здається, що авторка переможного ескізу Світлана Вікторівна (Cvetochnayafeya) досконало опанувала мистецтво бути в потоці: 

«…Цей ескіз не має продуманого до дрібниць символізму та глибинного внутрішнього значення, бо він намалювався зовсім несподівано для мене самої... Це сталося звичайного дня, коли я сиділа разом із своєю дитиною, розбираючи та пояснюючи шкільне завдання, та чекаючи, поки дитина зробить відповідні записи у зошиті. У кого діти школярі - знають скільки сил, нервів та материнського терпіння потребує онлайн навчання))) А коли терпіння закінчується, його потрібно якось поповнювати (чи то зберігати його залишки), щоб знаходитись у ньому постійно. Бо дуже хочеться залишатися адекватною мамою у власних очах і очах дитини! Ось в таку хвилину, я й почала малювати завитки та лінії на чернетці, що була під рукою. …на ваш розсуд представляю загальну ідею, що у мене асоціюється зі спокійним та розсудливим терпінням.»

Знову процитую Чиксентмігаї: «Щоб знайти контроль над якістю свого життя, потрібно навчитися отримувати радість від повсякденних справ». Мені здається, що мама, яка в складний момент вміє перемикатися на творчість, своїм прикладом може навчити дитину родинному щастю, адекватним реакціям на виклики життя, терпінню і радості від добре виконаної роботи.  стеснение

Пропоную зазирнути й у коментарі до теми — силу ескізу відчула не тільки я:

зеленый бриллиант Особливий підвіс. Для мене камінчики у ньому символізують результати проявленого терпіння . Благодатне терпіння приносить свої плоди. Хай щастить!

зеленый бриллиант Яка цікава ідея! Є про що подумати. Побачила спочатку око. Мати свою дитину бачить наскрізь. Потім побачила місточки. Кожна мама знає, якими шляхами дістатись до дитячої душі. Ну і краплі внизу - символ терпіння, вода камінь точить.

зеленый бриллиант А мені здалося, що терпіння - це стриманість емоцій, коли рве і несе, але стримуєшся і продовжуєш контролювати себе і знову по краплі перекривати ту річку... Красиво і філософські.

зеленый бриллиант Чомусь виникла асоціація з колодязем, з якого саме витікає цінна вода по краплі, бо він надзвичайно глибокий...

зеленый бриллиант А я бачу у цих формах щось таке космічно-футуристичне.

зеленый бриллиант Яка це цінна річь - терпіння, як його легко втратити та важко відновити.

    

240b65024d3d2fb526225c92b8e2cab8.md.jpg

 

При оголошенні результатів конкурса акцентувала увагу на значенні роботи «В потоці терпіння»:  саме цей підвіс підштовхнув роздуми у потрібному напрямку і дозволив скласти разом дуже різнопланові цьогорічні ескізи та обрати ще три для розкриття головної теми «Срібної мрії-23» — знання, освіта, виховання та піклування. Сподіваюся, що зможу у фінальній статті сезону окреслити свою думку більш розгорнуто, взагалі це дуже важлива тема для великих обговорень. 

 

355ab31d2171d1df07403e02f5bd5342.md.jpg

 

Коли дійшла черга до матеріалізації ескіза, то переробляти модель майже не довелося:  вдалу видовженість та пропорції малюнка залишили, додали плавність, об’єм і легкий невагомий малюнок, ніби брижі на воді. 

 

95de5e8d0172e7bb88c45b52407027ff.md.jpg

 

Найбільші зміни відбулися з обрамленням головного потоку. В ескізі це тоненькі драбинки, які неможливо відтворити в сріблі, а в мене пунктик — надійність прикраси. Тому ми зробили поручні, які добре помітні у базових варіантах, але їх можна як приховати чорним родієм, так і зробити особливо ефектними за допомогою позолоти. Також ще трохи убезпечили гострі елементи навколо каменя, тепер там чудові тактильні кульки. 

 

2c25360f3a5b0a2070b3d3c11747a595.md.jpg

 

Також у підвіса вийшло два варіанта каста, тому й маємо два варіанта моделі — можемо робити як з кабошоном, так і з фасетним огранюванням. Це трапилося тому що я не змогла зупинитися з бажаним каменем в підвісі особисто для себе. девочка

Овальні камінці в розмірі 5х7 планую показати сьогодні, а маленькі (2 мм) вже показували минулого тижня.

 

55d38ca9c4df13b614389cf869c063c0.md.jpg

 

Ми довго розглядали новий арт об’єкт і у кожного була своя версія, на що схожий цей срібний амулет терпіння. Побачили стрімку рибку з плавниками та космічний корабель, око чарівника та музичний інструмент, ступку для подрібнення перцю і навіть пляшку просеко… Мабуть, у кожного свої особливі ознаки потоків і терпіння.

Дуже тішуся, коли спостерігаю прояви спонтанної творчості у орінговців, коли чудові креативні ідеї оживають у сріблі. Такі щасливі моменти наповнюють мене енергією і вірою в небезнадійність існування людства.

Щоб у потрібний момент не втратити терпіння, варто знати, як відчиняються ваші особисті двері до всесвітніх потоків натхнення й спокою. І якщо нова прикраса виявиться для когось саме таким ключем, я буду рада.

 

Олена Маслова любовь

 

Nuro4ka
Чт, 23/11/2023 - 10:51

А я бачу підзорну трубу. Дуже гарний вийшов підвіс. Такий якийсь футуристичний. І навіть вже материалізований в деяких місцях здається намальованим. Цікавий ефект.
brenda
Чт, 23/11/2023 - 12:01

Вабить. Приковує погляд. Повертаюся, щоб побачити знову і знову!
КоТэ
Чт, 23/11/2023 - 12:09

Він просто неймовірний!!!
Валентинчик
Чт, 23/11/2023 - 12:09

Оце те що треба! Космічне, футуристичне, незвичайне!
Татьяна Викторовна
Чт, 23/11/2023 - 12:14

Чекала на цей багатосенсовий підвіс і він вийшов надзвичайно гарним та футуристичним! Гадаю, що кожен зможе побачити в ньому щось своє, створити власні асоціації та історії. Вітаю авторку та майстрів!
Julia777
Чт, 23/11/2023 - 13:32

Є в цьому підвісі щось космічне, на мій погляд. Дуже гарна прикраса вийшла)
Aunty Owl
Чт, 23/11/2023 - 13:36

Який сюрреалістичний і незвичайний підвіс, він нагадує мені сріблясту рибку з мереживними плавцями. Асоціація з потоком однозначно тут є.
Cleona
Чт, 23/11/2023 - 17:24

Якщо вже мова про потік, то форма мені нагадала лійку, в якій залишається головне, а вторинне ( вода) стікає. Поняття лійки або воронки є і у маркетингу, коли звужується поле розуміння потреб клієнта. Але крім потоку творчого, бачу ще і потік емоцій, який став поштовхом для створення прикраси автором.
Madra Rua
Чт, 23/11/2023 - 18:27

Ну я, звичайно ж, бачу рибку, що пірнає на глибину))) Або ж якийсь елемент футуристичної архітектури. У будь-якому разі підвіс дуже гарний і цікавий. Дуже подобається ось ця фактура, схожа на штриховку олівця.
Kitty04
Чт, 23/11/2023 - 21:29

Який чарівний підвіс! Я бачу різні образи у ньому, що й чудово: є де розгулятися уяві. Дякую за прекрасну премʼєру, прикраса в сріблі народилася казкова!