Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Високо у небі...

Птахи - безперечно, дивовижно красиві істоти. Однак пташине царство чимале й неймовірно різноманітне: орел, наприклад, зовсім не схожий на горобця, а сова - на ластівку. Що ж здатне об'єднати їх усіх?

Ймовірно, те, що всім птахам властивий особливий рід витонченості літаючих істот. Варто орлу чи горобцю піднятися в повітря, як вони перевтілюються, стають легкими, нереальними, їхні рухи набувають злагодженості та гармонії, немислимої для землі. Можливо, саме в здатності літати і нашій заздрості цьому диву полягає секрет пташиної краси…

Здавна в різних культурах птахи наділялися складним символізмом. Скільки птахів - стільки й символів: і свобода, і безтурботність, і цілеспрямованість, і відродження... Воно й не дивно, адже серед пернатих трапляються і величезні, і крихітні, і стрімкі, і неквапливі, і витончені, і кумедні, одним словом - різні. Звісно ж Орінго не міг пройти повз розмаїття пташиної символіки!

Влітали птахи й у «Срібну мрію». Так, у 2015 році одним з переможців конкурсу став комплект "Голуби миру": великий підвіс і крихітні сережки-гвоздики. Голуб, як відомо - символ миру і спокою, а також людської душі. На підвісі два голуби безтурботно відпочивають на гілках. Зверніть увагу на нижню фігурку птаха, що приземляється - рухи передано настільки вдало, що здається, ніби срібний голуб ось-ось почне рухатися, курликати та чистити пір'ячко.... Дивовижно гармонійний і заспокійливий комплект.

f3d5247647a6541256641b8063c9417d.md.jpg

Чимало птахів з'явилося в нашому каталозі після "Срібної мрії" 2020 року. Можна тільки дивуватися тому, наскільки в унісон мислили учасники! Одна з прикрас того року - підвіс "На світанку". Обрамлений у своєрідну рамку, він нагадує японську гравюру укійо-е. А хто ж зображений на ньому? Один із найвитонченіших і найелегантніших птахів у світі - чапля. Вона причаїлася серед гілок і немов злилася з ними. Ажурна рамка, гілки, пір'я надають досить великому підвісу дивовижну візуальну легкість.

Доречно запитати, а чому саме чапля? Чи є у цього птаха якийсь символізм? Авжеж. Чапля, мешканка річок і озер, сприймається як посередник між двома стихіями - водою і повітрям. Також чапля - символ стриманості та зосередженості. Чи доводилося вам бачити, як полює цей птах? Спочатку він рухається дуже повільно, чекаючи на безтурботну рибку, потім завмирає - а після одним стрімким рухом витягує її з води. Хто б міг подумати, що повільна чапля здатна на такі стрімкі ривки! Не дивно, що вона символізує також зосередженість і витримку.

5d6ec0d27c632d51c3731729340f1a9d.md.jpg

Ще один переможець 2020 року – дивовижно деталізовані сережки-конго "Сойка". Сережки - не що інше, як вигнуті срібні гілочки, на кожній з яких розташувалася крихітна срібна сойка. А чому саме сойка? По-перше, тому, що спочатку у сережок був прототип - справжнісінька сойка, домашній улюбленець авторки ескізу. Ну а по-друге тому, що сойку також нескладно наділити безліччю значень. Традиційно цей птах асоціюється з вірністю, хоробрістю, безстрашністю, а також із хитрістю та винахідливістю. Сойка - символ двоякий: з одного боку, вона віддана і безстрашна, з іншого - не цурається відверто трикстерських витівок, обману і глузувань. Що, втім, чудово відповідає поведінці реальних сойок у природі: чого варта, наприклад, їхня звичка імітувати крики хижих птахів, щоб відігнати конкурентів від їжі. Тож, у певному сенсі, сойка - ще й символ двоїстої людської природи.

eed0af881c32c6b56fd9e82f182bbffb.md.jpg

Але в каталозі Орінго можна знайти не тільки справжніх птахів, а й фантастичних істот. Наприклад, фенікса. Ще один ескіз 2020 року - сережки "Феніксе, що сниться?", казкові й помітні прикраси. З одного боку бачиш складно сплетений срібний візерунок, з іншого - впізнаєш у ньому птаха, що згорнувся клубком, спокійно відпочиває і готується до майбутнього переродження. Дивно, але цей фенікс, здається, зовсім не хвилюється. Він має не стільки грізний і величний вигляд, скільки... затишний, мабуть? Незвично для фенікса, чи не так? Фенікс, як відомо, символ відродження та оновлення. І на цих сережках він напрочуд оптимістичний: наче каже нам - не варто хвилюватися, всі зміни лише на краще, зовсім скоро ви станете ще прекраснішими і сильнішими, ніж були.

2e15f731a0d1788580048c148c49c7a7.md.jpg

А що ж у новіших конкурсах? Як ми побачили сьогодні, один із переможців "Срібної мрії" 2023 року - підвіс "Веснянка". І його теж прикрашає птах! Соловейко, який є символом добра й кохання, весни і волі, тепла і надії.

568f2add0b904665e24bb53d0aba5460.jpg

Птахи буквально створені для того, щоб захоплюватися ними. І хай ми не маємо власних крил, ніщо не заважає нам обрати пару (а то й більше) срібних влюбленность

Женя Орінго

LeTim
Чт, 16/11/2023 - 00:32

"Птахи буквально створені для того, щоб захоплюватися ними" - чудова цитата). Дякую за статтю, Женя.