Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Я зміючок не боюсь?

Чи можливо серпентофобію вилікувати за допомогою срібла, а точніше — ювелірних прикрас у формі змій? Зараз розповім вам про свій досвід і про те, як в Орінго з’являлися різні змії. 

Змія — символ універсальний та багатозначний, це уособлення як сонячного циклу, так і місячного, в ній одночасно вбачають чоловіче й жіноче, смерть і відродження, мудрість і сліпу пристрасть, зцілення й отруту. Такі протиріччя цього символу можна пояснити суперечливістю якостей, які притаманні змії. Вона небезпечна, але вкрай естетична. Отрута її й вбиває, і лікує. Змія — одночасно і статика, і динаміка: може довго лежати нерухомо, але здатна здійснити блискавичний стрибок. Завдяки пластичності тіла змія може створювати найрізноманітніші форм, які символи самі по собі: круг, хвиля, спіраль, нескінченість тощо…

Усе це робить змію одним з найчастіших прообразів ювелірних прикрас з різним ступенем деталізації. Нас ця чаша теж не оминула, перші моделі з прекрасними плазунами ми купили ще в перші роки початку ювелірної справи. 

Якщо зазирнути в архівні скани друкованих каталогів «Арізони», то вже навіть в першому (за 2006 рік) можна побачити аж чотири представника ряду лускатих.  

11f670f3a47872bc9f096227732a73c3.md.jpg

Відлуння того періоду й зараз ще можна зустріти в каталозі (розділ «В наявності»), хоча артикул П 003, як у підвіса «Змія» — це неймовірна рідкість, модель аж з 2004 року! Потім ми ще неодноразово додавали до фауни Орінго холоднокровних красунь. Були й ввічливі вужі, і рішучі кобри, та й просто продовження змій без якихось особливих рис траплялися. Нічого з цього я не надягала і не дуже їм раділа, та покупці змій замовляли, отже нехай будуть...

Та нарешті цілий зміїний букет подарувала нам сесія «Екслібриса» по древньогрецьким міфам у 2019 році. І зачіска неймовірно гарної Горгони Медузи виявилася першими зміями, які ми зробили вже самі.

cd758d8e984f356b000b07d1cca1cc11.md.jpg

Виглядає дивно, що до цього моменту ми п’ятнадцять років не робили моделі прикрас зі зміями? Мені от нічого дивного — я просто їх не любила та максимально уникала зустрічей. девочка

Багато чого з того, чим мене намагалися налякати з раннього дитинства родичі, щоб благополучно відвалювалося одразу після сеансу залякування. Але змії… Родинна історія, як за мамою гналася гадюка на болоті, що в нашому ярку, назавжди запам’яталася і тому на болото я ніколи не заходила. Розповідь про змію, яка втекла з тераріуму зоопарку — і ось я вже ніколи не заходжу до тераріуму. 

Розумом я чітко бачила, що усі ті жахачки потрібні були моїм турботливим родичам, щоб створювати хоча б якісь кордони для невтримної цікавості та безтурботного пошуку пригод, та от зі зміями, особливо в селі, вони таки перестаралися. Книжки теж лякали зміями. Варто було лише втратити пильність і ось вже Нагайна повзе до оселі на полювання, і чи встигне її зупинити Рікі-Тікі-Таві? А отруйна картата стрічка в фільмі про Шерлока Холмса призвела до того, що я відмовилася спати біля килима на стіні, бо там могла сховатися така ж сама змія… Як людина розумна, знала що страх перед зміями обґрунтований тільки в разі знаходження в лісі чи на болоті, або в країні, де існують багато отруйних змій. До речі, отруйними є менше 10% з усіх видів змій, і зазвичай вони також боїться людей, не нападають першими, якщо не наступити на них або не підійти близько до гнізда, майже не полюють вдень. Та еволюційні примхи організму помножені на виховання відсікали розумні аргументи.

Донедавна я здригалася навіть від срібних змій, бо серпентофобія має дуже глибоке коріння. Чомусь ящірки, павуки, жуки та інші не дуже романтичні істоти не викликали в мене нічого подібного, але варто було уявити змію — і мурахи бігли по шкірі. 

А потім трапилася дуже цікава смуга в житті — створення величезної колекції WEEK.

26510363cab206b0920c7b7ed1bcab85.md.jpg

Середа, день Меркурія, затребувала Кадуцея, магічної палиці, обвитої двома зміями. Довго намагалася домовитися з середою та Меркурієм, щоб не малювати в моделі змій, та колекція розсипалася і я знову поверталася до жезлу пробудження мудрості, енергії та сили. Коли пружні спіралі зазміїлися навкруги крилатої палиці, мене відпустило раз і назавжди. Тепер «Кадуцей» — один з моїх найулюбленіших чарівних підвісів, ношу залюбки, кручу в руках і обожнюю тих двох трохи різних змій, що працюють хранительками магії.  

4585eb8accaacde7b315de8681691fe0.md.jpg

Відреагували на колекцію в цілому та особисто на «Кадуцей» дуже добре, тому постало питання, чим доповнити і зв’язати підвіс і каблучку середи. Так ще через рік з’явилися асиметричні сережки «Белінда», неймовірно гарні та ефектні з будь-якого боку. Тут я вже не вагалася, зазміїлися навіть швензи, бо нічого прямого туди не пасувало. 

a30f3c5e075057274d04b4b30a4de9fe.md.jpg

За півтора року сережки «Белінда» перетворилися на впевнений хіт, каблучку з подібною темою питали весь час, тому місяць тому ми випустили в люди ще дві змії у формі каблучки. Каблучка поки що тільки формує свій фан-клуб, але можу сказати, що вона дуже зручна і гарна. Планую собі зробити ще одного «Кадуцея» та каблучку «Белінда» з сірим каменем або з синім (ще вагаюся, які подобаються більше).

8e269c0859590b7968e9aa9d317a3080.md.jpg

От навіть не знаю, чи вилікувалась би моя серпентофобія, якщо б не лагідна срібна вдача пари змій… Взагалі мені здається, що коли на прикрасі змії дві, вони добре товаришують і роблять тільки гарні справи. Може їм так не самотньо, є з ким пошипіти і тому вони вдячні? 

О.М.  любовь

 

P.S. Якщо планували замовити "Белінду" чи "Кадуцей", то зараз для цього настав вдалий час. стеснение  

Кольори та назви доступних для цих прикрас каменів (овал 5х7) можна побачити в статті "Чого не вистачало лисиці, зміям та птахам?", також зараз додалися до них природій гранат і два сірих нано (карбон і кул грей дарк, доплата за камінець +342 грн).

Приємного полювання на срібних змій! 

50f919ed250215eab80c092a0c9abd4f.md.jpg956cfa4424ce6f5661d843e1be774aa5.md.jpg

Лелеока
Втр, 24/01/2023 - 16:03

О, які новини! Мені якраз карбону не вистачало! Мої змійки саме з ним (Кадуцей із royalblue) давно вже укомплектовано, А ось сережки щось потребували. Сама змій (та взагалі всіх холоднокровних) побоююсь, але срібні не лякають