Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Як пробитися до срібла?

Обіцяний нарис про неювелірний початок ювелірного шляху вийшов набагато довше, чим планувалося. Багато чого вже розповідала вам раніше, тому сьогодні просто порину у спогади та може додам трохи барв до того доісторичного періоду життя, з якого немає цифрових спогадів.  

Можливість народження Орінго замайоріла на обрії тоді, коли я радикально змінила життя та й пустилися берега. Наприкінці 2002 року моє особисте внутрішнє цунамі доруйнувало усе, що якось тягнулося роками. Розлетівся шлюб, який ледь жеврів. Закінчився поліграфічний бізнес, залишивши по собі прийнятні статки з продажу будівлі біля Держпрому та бажання «більше ніколи» не повертатися у підприємництво. 

Я й досі не люблю кучмівські часи і вважаю, що саме тоді завели Україну на манівці, з яких ми зараз з кров’ю вибиваємося до світла. Кучма та Янукович уособлюють для мене усе найгірше за часів Незалежності. Підкреслю, що думка ця особиста, і я розповідаю аж ніяк не про політику, а про економіку та корупцію, ставлення до свободи і про можливості малого бізнесу працювати чесно. Я почала свій підприємницький шлях з кіоска у 1994 році, коли Кучма тільки прийшов до влади, а коли він нарешті відвалився від шиї країни у 2005 році, ми вже отримали ювелірну ліцензію та возили на клеймування срібні прикраси. 

Чому в мене у 1997 році з’явилася друкарня? Я обожнювала запах друкарської фарби та мріяла колись почати друкувати книжки, а не лише читати. Та нічого з цього не склалося врешті-решт. 
Наприклад, не можна було друкувати листівки конкурентам на різних виборах, бо приходили «маски-шоу» і клали мордами у підлогу. Я все одно приймала такі замовлення, завішувала вікна і друкувала уночі, граючись у підпілля. А от робити бланки за розповсюдженою схемою (по третині замовникам, перевіряючим та друкарні) можна вільно було й вдень, тільки я не могла себе примусити. Тому шукала лише недержавні замовлення, зробила кольоровий офсетний друк, картонажку і виконувала усе якісно та вчасно, тому згодом отримала постійне коло замовників. 

Але 2002 рік поставив велику беззаперечну крапку на цій лінії долі. Чергові перевіряючі, які не отримали конвертика, ходили як на роботу до нас, ображені неувагою пожежники опломбували приміщення в очікуванні свого конвертика. Як я могла відреагувати? Мене просто накрило. І от, одного вечора в липні, коли була сама вдома, рішуче хильнула чарку коньяку, увімкнула інтернет на телефонній лінії, зайшла на форум щотижневика «Бізнес» (тоді це була реальна преса з непокірними журналістами) і відкрила нову тему, яка починалася словами «Я не люблю свою страну…». 

 

9e91a2576925a2463e8a49a2827c878b.md.jpg

 

Сопіла від злості, розповідала про свої відчуття від перевіряючих, порівнювала корупціонерів з черв’яками, які дожирають мертву країну, відкривала свої страхи не домовитися з черговим перевіряючим і залишитися взагалі без нічого... Потім мені стало легше, звісно, пішла з легкою душею спати, а наступного вечора виявилося, що раптово мої слова зчинили цунамі. Когось десь пройняло так, що мій маніфест розчарування взяли та й надрукували у наступному номері. Тобто уявіть: я купую щотижневик і трохи не зомліваю біля прилавку, бо бачу весь текст на перших шпальтах та розумію, що мене вкрай легко вирахувати по тексту. Тоді так робити було неприпустимо. Не хочу дуже розтікатися далі: мене вирахували чи то був збіг обставин, але наступні три місяці показали мені, що раніше була біла полоса. Вже перший тригодинний допит в управлінні обепу довів справедливість вислову «іноді краще жувати», а далі було тільки гірше… 

 

32d2ff3e9277ff93449ac9ceb351c716.md.jpg

f465b69749e01b8fb0d905a437077112.md.jpg

2883cbb7f5b3f2c098ea9f9b1634ff21.md.jpg

 

Навіщо я про це згадую? Коли перед новорічними святами віддала покупцеві ключі від друкарні, почала шукати, куди нам з Антоном краще поїхати з країни. Шукала неквапливо, бо мала гроші, вільний час, безліч непрочитаних книжок, вчилася керувати автівкою та чекала попутного вітру. 

Гроші починали закінчуватися, треба було щось робити і тут мене покликали попрацювати на новоствореному ювелірному напрямку до підприємства близьких родичів у якості найнятого співробітника і спочатку це було казна що — там робили золото, яке мене бентежило складністю обліку та характеру. А потім вмовила спробувати срібло, і, тримаючи в руках першу каблучку з квіточками, несподівано щось відчула у серці. Від неприйняття ювелірної справи до закоханості пройшло три місяці. А потім події знову закрутилися і виникла нагальна потреба самостійно рухатися далі. 

Колись відповідала на питання орінговців і одне з них пам’ятаю й досі:  

«Кажуть, що за успіхами чоловіка стоїть жінка, а от за успіхами жінки, на мою думку - стоять емоції. Що спонукало Вас на творчість у сріблі: ідеї, що не давали спокійно жити; кохання, яке надихало; бажання довести комусь, що зможете, зумієте; щось інше? Що стало тим стартовим майданчиком чи поворотною точкою, завдяки яким Ви зараз саме така, як є? Завдяки яким у прикрас є душа, історія, магія. Бо ж кожна дорога розпочинається навіть не із першого кроку, а з бажання йти. (МирославКа)  

Згодна з Вами, емоції - наше головне, якщо використовувати їх у якості пального для зрушення. Колись я довго та повільно шукала щось таке справжнє та постійне, навколо чого можна збирати усі шари життя. Мабуть, шукала не там, хоча й люблю усі періоди мого життєвого шляху. На одному з перехресть доля закинула мене в такі несприятливі фінансові та емоційні обставини, що далі вільно шукати було неможливо. Одного ранку я побачила, до чого можуть призвести довгі пошуки сенсу та відкладання прийняття рішень - до повної некерованості життя. Стало бридко, що я навчилася вправно себе жаліти та до кожної невдачі прикладати компрес з "Мені зараз не пощастило".

У новорічну ніч перед 2004 роком Антон був у бабусі, а я залишилася сама вдома. Замовила собі японську їжу, всілася на підлогу та до ранку малювала схему майбутнього ювелірного підприємства. Потім було дуже багато випробувань, але "увімкнула віслюка" та кожен день відстоювала нові можливості сама перед собою.

Зараз, не зважаючи на складнощі, я чітко знаю кожен день, що головне у моєму житті та куди я рухаюся. А також те, що за кермом мого життя тільки я».

 

Так завдяки вогню змін та внутрішнім трансформаціям виникла наша перша ювелірна компанія ТОВ «Арізона-Харків», яка була, до речі, зареєстрована 31 липня 2004 року. 

 

c66fa90ef2bffb4cdd2296cc3d3af7e6.md.jpg

ccf96d1f2638f08317971a2d1c2a2609.md.jpg

5af3b80278741d842450634a2e1ae705.md.jpg


Не знаю, друзі, чи цікаві вам були ці експрес-мемуари, але я точно провела чудовий вечір за розгляданням старих фотографій. Посумувала за тими, хто вже ніколи не піде зі мною поруч по земному шляху, згадала й тих, кому можна написати щось тепле… 

Мабуть, то ілюзія, що життя було якесь заплутане, а срібло трапилося на шляху випадково. Дивлюся на себе колишню і розумію — нічого всередині не змінюється, змінюються лише пейзажі обабіч рівної залізничної колії, яку я одночасно прокладаю та опановую. А далі буде про перші роки «Арізони» та про перші кактуси під ногами. Як не пригадаю нічого цікавого, хоч старі фото покажу вам. 

Також хочу запевнити усіх читачів, що вже давно добре вмію відрізняти улюблену країну від держави, яку терплю, саме тому й досі я у Харкові. 
 

ОМ любовь

dora2014
Втр, 01/08/2023 - 08:56

Життя насправді дуже просте. Замість того, щоб прислухатися до себе і йти своїм шляхом, ми часом пливемо за течією .... І дуже жаліємо себе. А потім дивуємося, чого життя таке несправедливе. Але це не про Вас :) Хто хоче - знайде можливість і безліч сенсів. І рішення - завжди істинно вірні будуть. Дякую за відвертість, це дуже цінно.
Lina2018
Втр, 01/08/2023 - 09:15

Розворушили Ви цим есе мою пам'ять. Пригадала, як після 9 класу проходила практику у типографії (було таке у радянській школі), як купувала "Дзеркало тижня" величезних розмірів, як із великим задоволенням читала "Галицькі контракти" у перші роки видання цього журналу у Львові та ще й українською і сумувала, коли він був спаплюжений спробами підігнати його під російський формат. Кучма також тоді активно зростаючий український бізнес підігнав під російський формат і став батьком українського олігархату - монстра, який увесь цей час пожирає нашу державу і є однією із причин сьогоднішньої війни.
Nuro4ka
Втр, 01/08/2023 - 10:06

Йой, треба мати неабияку мужність, щоб отак в одну мить розвернутися на 180 градусів і почати з нуля будувати шось нове, геть інше і не схоже на те, що було до цього. Але, як виявилося, воно було того варте ❤.
Cleona
Втр, 01/08/2023 - 10:32

А я думаю про те, скільки активних людей виїхало, скільки шансів було змарновано за ці роки і де ми могли б бути, якби держава і країна цінувала працелюбність, чесність, ініціативність, грала за правилами і сама б багатіла і ставала людяною і справедливою до тих, хто працює на благо. Теж багато чого ( і кого) згадала...
Loana
Втр, 01/08/2023 - 14:25

Добре, що з такої сумної історії Ви зуміли відкрити для себе двері у Срібну Країну та самореалізуватися.
LeTim
Втр, 01/08/2023 - 14:29

Не знала таких яскравих подробиць з Вашоï бiографiï. Ви дуже смiлива й дуже патрiотична. Якщо таких людей в нас залишиться в меншостi - я не впевнена в нашому майбутньому.
Sunshine
Ср, 02/08/2023 - 02:48

Дуже захопила Ваша історія! Я і так знала, що Ви сильна жінка, але після такої розповіді гадаю, що Ви Стальна Леді, ой ні … Срібна чарівниця!!!