Усі ми вчимося на власному досвіді. Так, можемо привласнити чийсь, навчитися, попрактикуватися — та, зрештою, ми це проживаємо індивідуально, то ж і досвід власний. А от хіба хтось вчить нас цілеспрямовано… пити?
Мене пити не вчили. За алкоголь не ганяли, вдома часто були друзі батьків, проте все було досить цивільно. Над головами мріяло неформальне гасло: “краще пий вдома нормальний алкоголь, аніж під забором із сявками”. Проте культури пиття як такої було мало. А пізнавати цей невідомий та заборонений (добре, для мене не заборонений) світ алкоголю хотілося. Тож… Давайте чесно, коли тобі 15, і хочеться випити та культурно посидіти з подружками (чи боронь боже з хлопцями), доступу до батьківського бару немає (максимум — до бабусиного самогону), а грошей тільки на булочку з корицею — вибір напоїв невеликий. Проте варіантів облажатися ввечері та обнудитись вранці — достобіса! Тож цього п’ятничного вечора розповідаю вам, як я вчилася на власних помилках. Можливо, якісь із них стануть вам (сподіваюся, ні!) у нагоді Тож, чого точно не треба робити?
1. Змішувати горілку з енергетиком. Моє покоління впевнено грішило горілкою з редбулом. Забудьте як страшний сон це навантаження на серце, є куди простіший та смачніший рецепт: горілка, пиво та зелені оливки (розсолу з-під оливок теж можна додати). Все, природно, не змішувати в одній склянці. Спочатку пиво, бажано світле, у кількості однієї пляшки, потім — горілка з оливками.
2. Ігнорувати лимон. Так, в умовах пластикових стаканчиків на лавці незручно і необов'язково, але замість горілки з колою у вас буде вже майже Куба Лібре. Зраз лимон є можливістю збалансувати гіркий чи солодкий смак у коктейлі, тож не треба боятися його використовувати за смаком. І навіть «Три сокири» з пивом з лимоном стають смачнішими! (не питайте, звідки я це знаю)
3. Чи не дивитися склад. Між горілкою зі спирту люкс та 10 доларовим віскі на зернових спиртах я оберу останній. У невеликих магазинчиках спальних районів або у АТБ навіть зараз є дешевий ноунейм із добрими складами — це реально вихід. Наприклад, я знаю білий ром по 200 грн за літр, фірма незрозуміла, склад правильний, на смак – чистий алкоголь без власного смаку та запаху. Або абхазьський бренді у АТБ. Отруєння не викликає, колишніх по СМС також.
4. Переборщити з пивом. Якщо воно не у пластику з кришкою, його складно не допити: у парку з пляшки (так, я ще пам’ятаю часи, коли можна було) або у генделі зі склянки — зрідка хто кидав недопитим, навіть якщо вже не лізло. Чи це психологія, чи жадібність, але працювало завжди і на всіх залізно. Зараз, звичайно, ситуація змінилася, проте прокляття недопитої пляшки досі існує, подекуди навіть не тільки пива
5. Надсилати за алкоголем хлопців. Це зараз чоловік вже знає мої смаки (хоч і не досконало), може надіслати фото з магазину, уточнити бюджет. А коли мені було 16 — які телефони, які бюджети? Тим більше, що дівчатам у картатих спідницях горілки не продадуть. Тож коли ми були вимушені покластися на хлопців, вони приносили: 1 л горілки, галетне печиво та сік мультивітамін з м'якоттю сливи одеського консервного заводу; дешевий бридкий портвейн; палену горілку без закуски чи соку; кагор у тетрапаках… Тож ми з дівчатами вирішили: як не можна уникнути вечірки — її треба очолити! І тримати під контролем. Чоловіки вміють обирати алкоголь, але не у 16 років.
Звичайно, список провалів п’ятьма пунктами не обмежити, проте загальний список, без уточнень. А чи ви вчилися пити?
Альона Мінакова для Орінго