Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Які бувають лицарки?


Хто з нас у дитинстві не зачитувався казками про хоробрих лицарів без страху і докору, які можуть з легкістю здолати будь-яке чудовисько? Комусь хотілося, щоб поруч із ними був такий безстрашний захисник. А комусь напевно хотілося побачити його в дзеркалі! Адже дівчатка теж можуть мріяти стати хоробрими лицарками: битися з драконами, захищати слабких і нічого в житті не боятися. 

Ось тільки наша культура, як на зло, бідна на образи безстрашних войовниць без страху і докору. Справді, кого ми можемо згадати, ким надихнутися? Хтось згадає Жанну д'Арк, що здійснила неймовірний подвиг: захистила незалежність власної країни. Ось тільки лицарка-Жанна всього одна, а лицарів-чоловіків сотні й тисячі. Нечесно! "Пісня льоду і полум'я" злегка покращує ситуацію, малюючи нам образ "ідеального лицаря" Брієнни Тарт, але і Брієнна виявляється рідкісним винятком не тільки у Вестеросі, а й у всій масовій культурі. Що ж робити? Де шукати зразки для наслідування та образи для натхнення?

Насправді яскравих, харизматичних і цікавих жінок-войовниць в історії було чимало. Просто їх зазвичай сором'язливо ховають за всілякими застереженнями і замовчуваннями: мовляв, був в історії такий курйозний виняток... А на ділі цих "винятків" вистачило б на величезну енциклопедію: якраз окремий том для мрійливих відважних дівчат можна було б видати… Так, якщо придивитися до історії уважніше, виявиться, що Жанна д'Арк насправді зовсім не самотня.

Гідну компанію їй може скласти, наприклад, королева Етельфледа, яка правила в ранньому Середньовіччі англійським королівством Мерсія. Її називали "Залізною Леді Мерсії" - і не просто так. Королева Етельфледа рано овдовіла: чоловік залишив їй сумнівний спадок - країну, яка воювала з вікінгами. У той час вікінги часто нападали на Англію, і часто успішно - англійцям просто нічого було протиставити: у них не було ні захищених фортець, ні хорошої зброї. Однак королева Етельфледа відбудувала фортеці там, де вікінги нападали найчастіше, посилила військо англійців і надихнула його не тільки на захист, а й на напад. За правління Етельфледи англійці наважилися напасти на вікінгів першими і навіть здобути перемогу. Вікінги настільки не очікували такого розвитку подій, що здали королеві без опору ціле місто Йорк. Невідомо достеменно, чи брала Етельфледа безпосередню участь у боях, але те, що вона була видатним полководцем і стратегом – безперечно, навіть суворі вікінги це визнали.

Запам’яталася як і леді-полководиця і Маргарита Тосканська (або Каноська), яка жила в 11 столітті і абсолютно ігнорувала середньовічні гендерні ролі. Вона була і полководцем, і політиком, і дипломатом, і союзницею самого Папи Римського. Коли Папа Григорій VII вплутався у сварку з могутнім німецьким імператором, він попросив допомоги ні в кого іншого, як у Матильди Тосканської. І допомоги вельми діяльної - у вигляді грошей і армії. Матильда воювала на боці Папи Римського як важлива бойова одиниця - вона керувала військами, які билися з силами імператора. А найцікавіше, що сам Папа Григорій, схоже, сприймав Матильду як рівну собі: радився з нею, листувався і взагалі не згадував про її жіночу стать.

XVI століття пам’ятає відважну повелительку стихій на ім'я Грайне О'Меллі. Вона була спадкоємицею шляхетної ірландської сім'ї, проте вважала за краще не сидіти в замку й чекати на чоловіка, а ходити під вітрилом і нападати на англійські судна. Кажуть, коли батько сказав їй, ніби жінці на кораблі не місце, Грайне обрізала своє довге волосся і заявила, що в такому вигляді її точно повинні прийняти в команду. Ще розповідають, нібито після смерті батька вона відвоювала право володіти його кораблями у власного брата. Як саме? Дуже просто: здолавши того в бою на ножах. Як ви здогадуєтеся, Грайне була досить далека від ідеалу лицарства - однак неабиякої хоробрості, залізної волі й гострої розуму їй однозначно не бракувало.

Я згадала деякі яскраві постаті, але ж насправді жінок-воїнів і жінок-полководців було незрівнянно більше – варто лише зазирнути в історію трохи глибше. Тож якщо раптом вашій доньці чи вам захочеться відчути себе бездоганною лицаркою, то знайте: у вас є шановні історичні прототипи.

 

5ea0961242fc5c46c3fcd3f2531abd52.md.jpg

 

До речі, а чи носять лицарки прикраси? Чому б і ні: після перемоги над черговим драконом напевно захочеться чогось гарного й урочистого, хоча б заради контрасту. Отож – самий час приміряти сережки «Небесна лицарка», які, здається, зійшли з середньовічної гравюри чи зі скрінів захоплюючої комп’ютерної гри. 

Ксенія Дмитрівна (marigoldKnight) в цьому році вперше спробувала себе в якості мрійниці. І перша спроба, як і перший подвиг в лицаря, запам’ятається надовго. Асиметричні й символічні сережки зуміли закохати в себе більшість орінговців: ескіз причарував й посів в голосуванні почесне третє місце. Вже на етапі ескізу – детального и яскравого – можна було уявити не тільки красу майбутніх сережок, а й познайомитися з захованим у ним важливим сенсом. Так, «Небесна лицарка» увібрала в себе всю найважливішу лицарську символіку.

Однак тут слід дати слово авторці ескізу: "Падаюча зірка - це майже не найбанальніший символ мрії, але, попри це, дуже дієвий. Також можна інтерпретувати як мету, іскру, на досягнення якої спрямовані всі зусилля. Крила - це натхнення. Інколи воно приходить легко, і ти ніби париш підхоплена вітром, інколи - доводиться боротися з бурею. Меч і щит - сила і воля для боротьби. Відстоювання своїх інтересів, важка і клопітка праця, ризики - все заради досягнення своєї мети".

Натхнення, мрія і сила - що ще потрібно лицарці в усі часи? І сережки "Небесна лицарка" цілком можуть стати джерелом натхнення, нагадати про мрію і додати сил. Давайте ж доторкнемося до цього дива! 

 

3ee8cb684f369bc57d155eca1cfe956d.md.jpg

 

Створення сережок відібрало в ювелірів чимало часу й сил: модель довелося довго й обережно доробляти, і битва, яка точилася за оптимальну вагу й збереження деталізованості, нічим не відрізнялася від боротьби з драконом. Але результат причаровує. 

Сережки з англійською застібкою зручно всідаються на вусі, повністю прикриваючи прокол. Попри складний, з купою подробиць, дизайн, вага пари сережок усього 7,3 г. Отож «Небесна лицарка» може супроводжувати вас не тільки на свята, а й у повсякденному житті – на кожну ранішню битву зі справами. Верхня декоративна частина сережок трохи нагадує пару крил, втім можна роздивитися тут і пару голубів, і язики полум’я, і зорю, що вказує шлях – усе залежатиме від фантазії лицарки-власниці.  

Підвіски у вигляді щита й меча нагадують про найважливіші лицарські чесноти: вміння битися зі злом й боронити слабких. Важко не причаруватися тим, наскільки справжньою виглядає срібна зброя: можна роздивитися найдрібніші деталі малюнку на щиті та пишно прикрашену гарду меча. Але не варто хвилюватися: ювелірний меч тільки виглядає гострим, насправді ж ювеліри подбали про його безпеку для ваших вушок й шиї.

 

e0db5c1e6fa1b869add1fa7738e2e3b2.md.jpg

 

Сережки відкривають широчезний простір для комбінованого покриття: тільки подивіться, який розкішний варіант можна створити за допомогою позолоти й чорного родію. Сама собою напрошується асоціація з парадним доспехом, який традиційно прикрашали візерунками, позолотою й дорогоцінним камінням. Є така можливість і у нас з вами: камінці у розмірі 2 мм можуть бути не тільки кубічним цирконієм, а й натуральними.

 

d92e3750407cc7bc9aba4ed464971c8c.md.jpg

 

В оксидувані ж прикраса набуває особливої шляхетності й глибини: можна вдивлятися у рельєфну поверхню, милуватися грою світла й тіні… Саме в цьому покритті особливо гостро відчувається гармонійне поєднання оповитої легендами старовини й стильної сучасності «Небесної лицарки».

 

d0c838cb7a28f36421de3095b17d69e1.md.jpg

 

А чому, до речі, сережки асиметричні? По-перше, тому, що саме так можна було відобразити непросту концепцію лицарства в одній прикрасі повною мірою. По-друге, авторці ескізу просто подобаються асиметричні сережки - цілком поважна причина для вибору такої моделі.

 

0f82a9206a979096372a5f594dfa5002.md.jpg

 

"Небесна лицарка" – це не просто прикраса, а справжня пара крил для тих хто з дитинства мріє про подвиги, пригоди та справжню лицарську славу. Ці сережки розповідають нам цілу історію мовою символів: історію про натхнення та амбіції, хоробрість і стійкість, силу волі та завзятість у досягненні своєї мети. Одним словом, про ті речі, про які нечасто говорять дівчаткам, погодьтеся. Проте, вони неймовірно важливі: це той стрижень, на якому тримається гордість і гідність будь-якої людини. Дозвольте ж собі побути героїнею і переможницею!

І чи так важливо, що про це говоритимуть?

 

Ольга Орінго

Nifli
Втр, 28/11/2023 - 11:55

Дуже чекала на цю прикрасу! І результат просто перевершив усі сподівання... Вітаю авторку ескізу! І починаю мріяти про свою "Небесну Лицарку"))
Татьяна Викторовна
Втр, 28/11/2023 - 11:57

Фаворити доньки, чекала з нетерпінням і результат фантастичний! Вітаю авторку та майстрів!
brenda
Втр, 28/11/2023 - 12:15

Таааак!!! Як же я на неї чекала!!!!
beeZyanka
Втр, 28/11/2023 - 12:21

У цьому сезоні принципово намагалася голосувати не за підвіси, а саме за сережки, і як же зараз тішуся появі в каталозі аж чотирьох класних моделей! Цьоготижневі дві пари - це взагалі фантастика! Небесна лицарка, не втративши неймовірної деталізації, вийшла такою легесенькою. Чесно кажучи, побоювалась, що сережки можуть виявитися занадто громіздкими, та навіть на мініатюрній Елі вони виглядають напрочуд витончено. Орінго, ви не полишаєте дивувати!)
Maryna
Втр, 28/11/2023 - 12:38

Неймовірна деталізація, я просто в захваті! чи буде огляд доступних камінчиків до цих сережок?
brenda
Втр, 28/11/2023 - 12:52

Maryna, огляд вже був раніше https://oringo.com.ua/novosti/shcho-zhzhzhuku-pasuvatime-do-grushi
0672955737
Втр, 28/11/2023 - 13:01

Яка краса ! Чекала на них ! Неймовірна деталізація ! Вітаю авторку ескізу з перемогою і всіх нас)) Низький уклін ювелірам за втілення
Nuro4ka
Втр, 28/11/2023 - 13:10

В комбінованому покритті просто вогонь!
allavoytenko
Втр, 28/11/2023 - 13:14

Класні!
Julia777
Втр, 28/11/2023 - 14:01

Дуже гарні)