Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Йольські рослини

У стародавні часи мішури та ялинкових кульок, як відомо, не було. А пристрасть прикрашати житло, особливо на свята - була завжди. Ось люди й використовували замість мішури гостролист і омелу...

Ні, не зовсім так, звісно ж. Почасти прикрашання будинку всілякими рослинами - дійсно данина красі. Але куди більше це - свого роду ритуал, і кожна рослина, що з'являється в будинку на свята, має власний сенс і мету... Навіть звична нам ялинка зовсім не така проста, як здається!

Якщо ви вирішите на дозвіллі поцікавитися, звідки взялася різдвяна ялинка, ви побачите багато історій про її язичницьке походження. Хтось пише про стародавніх германців, хтось - про кельтів... можна навіть натрапити на моторошну історію, нібито кельти давним-давно нібито прикрашали священні відрубаними головами ворогів! (Звідси і з'явилася традиція вішати кулі на ялинку...). Про голови неправда, звісно. Але давнє походження святкової ялинки - абсолютний факт. 

e88a215de012fc551be86dd5930c4736.md.jpg

 

Чому саме ялина? По-перше, вона вічнозелена - серед голих і мертвих зимових дерев це виглядає як справжнє диво. Вічнозелена ялина здавна асоціювалася з відродженням, стійкістю і вічним життям; дуже обнадійливий символ для зимового свята! По-друге, ялина - дерево "потойбічне", пов'язане з іншим, підземним світом. Чому - хороше питання: можливо, тому, що ялинники дуже темні, і в них практично не росте нічого іншого. У багатьох народів ялинники вважаються "нехорошими" місцями, де мешкають духи мертвих; туди навіть по гриби намагаються не ходити - хтозна-що... Ось і виходить, що, з одного боку, ялина - символ похмурий і недобрий, з іншого - світлий і обнадійливий. Вона нагадує водночас про те, що зими і холоду попереду ще багато, але день уже додається, і весна та відродження все ближче. 

Ще одна святкова рослина - омела. І, звісно, вона стала такою не просто так. По-перше, омела теж вічнозелена - ще один символ вічного життя і стійкості. По-друге, вона росте, не торкаючись землі, буквально "в повітрі": за це стародавні народи шанували омелу як священну, "небесну" рослину. Ну а по-третє... якщо з омели зробити відвар за рецептами стародавніх друїдів, а потім трохи прийняти всередину, то потойбічний світ можна побачити наяву. За цю якість омела теж дуже цінувалася. (Утім, удома повторювати не раджу - якщо з омелою переборщити, є ризик із царства духів не повернутися взагалі).

2b7dbbf1538983906588fd395dae11bc.jpg

 

Третя різдвяна рослина - гостролист, він же падуб, вічнозелене дерево з незвичайним різьбленим листям і яскраво-червоними ягодами. Ви майже точно його бачили - якщо не наживо, то на різдвяних картинках: гостролистом, живим або штучним, прикрашають житло, різдвяні вінки і навіть ялинки! Перша й основна причина, через яку гостролист був обраний - звичайно ж, його вічнозеленість. Але не тільки: здавна падуб був пов'язаний зі світом духів і допомагав людям як знайти в нього дорогу, так і захиститися від його недобрих мешканців. Різноманітні повір'я, пов'язані з падубом, можна знайти по всій Європі, але особливо багато їх в Англії - там і гоблінів гілками гостролиста відганяють, і сушене листя в гаманцях носять, щоб гроші привернути... А в магічній Англії з гостролиста роблять чарівні палички - Гаррі Поттер, до речі, користується саме такою. 

d5f605def7f5e24a0695ca948b1871fd.md.jpg

 

А від епохи друїдів англійська міфологія успадкувала гарну історію про Короля Дуба і Короля Падуба, володарів світлої і темної половин року. Влітку царює Король Дуб - високий, світлий і величний; але приходить зима, Дуб втрачає листя, впадає в глибокий сон, і його змінює Король Падуб. Падуб не такий високий і гарний, проте він стійкий, витривалий, ніколи не в'яне - і ніколи не спить... Зимові свята - якраз час Короля Падуба, розквіт його сили і могутності. 

8a8ab82f5d6487fb06db5aaa6015cddc.md.jpg

 

(До речі, в українському варіанті ця історія набуває додаткової краси завдяки тому, що імена королів - Дуб і Падуб - римуються. В англійському варіанті рими немає, королів звуть Oak і Holly).

Як бачите, навіть прості та звичні нам символи Різдва можуть приховувати в собі багато таємного чарівництва, а прикрашання осель перед святами - перетворюватися на справжній магічний ритуал. Головне - щоб обрана рослина дарувала вам радість.

А чи прикрашає ваш дім якась новорічна рослина у цьому році?

Женя Орінго оринго 2

celenitty
Ср, 28/12/2022 - 16:48

У нас живая ёлка в вазоне. "Ялинка перемоги" . Посадим потом на даче. Лифты не работают из за света. Перли 50 кг на 7 этаж))). Потом будем спускать
Cleona
Ср, 28/12/2022 - 23:45

А я обрала Різдвяну Зірку, або пуансетію. Сподобалася своїми кольорами ( червоним та жовтувато-зеленим). Біда в тому, що рослини виганяють к святам і невідомо, чи довго протримається квіточка вдома ( на жаль, і доля ялинки може бути такою).