Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

З життя казкарів

Дитяча література часто відбиває не тільки багату уяву авторів, а й головні моменти їхнього життя. Редьярд Кіплінг, Ернест Сетон-Томпсон, Алан Мілн — письменники, чиї твори улюблені дітьми. Проте їхні життя були сповнені драматизму і глибоких переживань. Ці письменники залишили незабутній слід у дитячій літературі, але що залишило слід у їхніх душах?

Ред’ярд Кіплінг — автор славетної "Книги джунглів", він був першим англійським лауреатом Нобелівської премії з літератури і міг писати лише чорним чорнилом. Одним із найяскравіших епізодів у житті Кіплінга стало його дитинство, проведене в Індії. Дитиною він був відправлений на навчання до Англії, де відчував сильну ностальгію за рідними місцями. Цей досвід ми бачимо у “Книзі джунглів” та знаменитому “Кімі”, де він відтворив унікальну атмосферу свого дому. Цікаво, що Ред’ярд Кіплінг не планував писати казки, але знайома дитяча письменниця, слухаючи його розповіді про індійські джунглі, порадила йому спробувати себе у дитячій літературі.

Через рік після успіху першої книги вийшла "Друга книга джунглів". Можна сказати, що Кіплінг став суперзіркою і найоплачуванішим письменником у світі, і довго не втрачав цього статусу. Сам автор цього не підтримував і не обертався у літературній тусовці. Сумні епізоди у його житті також були: дочка Джозефіна померла від пневмонії у віці 8 років, а молодший син Джон зник під час Першої світової війни. Причому його бажання йти на фронт підтримав сам автор і застосував усі свої зв'язки, щоб сина вважали придатним до служби. Сам же Кіплінг вважав за краще життя спокійне і розмірене.

530bb5664ef04dd31e2e6696bbdf3dab.jpg

Ернест Сетон-Томпсон — не лише письменник, а й художник-анімаліст із паризькою освітою. У дитинстві він захопився природознавством та малюванням, створюючи свої перші малюнки та замальовки тварин. У 1898 році Сетон-Томпсон опублікував свою першу книгу — "Дикі тварини, як я їх знаю", збірка історій, що принесла йому перший літературний успіх. Він написав близько 40 книг про життя диких тварин. Одним із найемоційніших моментів у житті Сетон-Томпсона стало його знайомство з вовчицею на прізвисько Лобо. Ця зустріч стала справжнім одкровенням для письменника, який побачив у вовках не небезпечних хижаків, а розумних та чуттєвих істот. Отже досвід, який знайшов свій відбиток у його "Лобо, вовк-самітник" , цілком реальний. А твір став справжнім бестселером.

Не шанувальник міського життя, Сетон-Томпсон довго жив у лісах та преріях. Саме він вважається основоположником руху скаутів у США: він розробив програму ігрового виховання на природі, де спирався на традиції індіанців. У 1960 році, у сторічну річницю від дня народження письменника, його дочка та онук піднялися в небо літаком і розвіяли його порох над пагорбами Сітон-Віладж, щоб улюблений письменник шанувальників живої природи знайшов спокій серед місць, якими захоплювався.

fef5d1cfb400841c216238a6830f8d96.md.jpg

Алан Мілн — творець Вінні-Пуха, він брав участь у Першій Світовій війні і був редактором у журналі "Панч". Письменник черпав натхнення в іграшках свого сина Крістофера Робіна, серед яких був і плюшевий ведмедик на прізвисько Вінні. Цей ведмедик став прототипом знаменитого персонажа. А поштовхом до написання іменитої історії став один єдиний похід із сином до зоопарку.

Однак мало хто знає, що Мілн хотів стати драматургом і залишитися в літературі саме в такому статусі. Останню п'єсу він написав 1951 року — за 5 років до смерті. Але всі його зусилля на цій ниві пішли внебуття, хоча ранні п’єси були досить цікаві. До книг про Вінні-Пуха британець, який отримав всесвітню славу, встиг написати кілька романів — і не раз звертався до цього жанру. Але критики його нові твори на дух не переносили — одразу казали: «А ось у нас автор Вінні-Пуха щось написав». І розносили новий твір у пух і порох. Мілнові не давали вийти за вузькі межі літератури для дітей. Цікаво, що незважаючи на психологічну глибину та комерційний успіх Вінні-Пуха, Мілн не намагався вичавити все, що можна зі свого успіху. Це доводить, що Вінні-Пух, вигаданий для сина Крістофера Робіна — це сімейна, внутрішня казка. І її неможливо вимірювати грошима — лише безмежною любов'ю читачів.

48de79bc6f3cc6a952e94ae0b25b7263.jpg 

Кожен із цих письменників свого часу був зіркою літератури, і досі багато хто полюбляє та перечитує їхні твори. І справжню глибину їм дає глибина душі, гострий споглядальний розум, тонке розуміння себе та інших. Чи не це ми знаходимо в улюблених казках, щоразу повертаючись до них?

 

Альона Мінакова для Орінго