Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

За кілька чарок навколо світу

Вино має бути в келиху, пиво в кухлі, у горілка в чарці. Хіба ж не так? Не так! Адже якщо ви перебуваєте в іншій країні, налити вам можуть навіть вермута в мильницю.

Справді, форми келихів для вина можуть сильно змінюватись в залежності від країни, регіону і навіть конкретного сорту вина. Бо форма келиха впливає на сприйняття аромату, смаку і текстури напою. Якщо ми візьмемо найпопулярнішу «винну» країну Францію, основних форм келихів буде кілька: Бордо, класичний келих має велику чашу та вузьку шийку — це дозволяє ароматам розкритися, а також підкреслити таніни у вині. Бургунді: келихи вин округліші, з широкою шийкою, що допомагає розкрити фруктові та квіткові аромати вин. Для шампанського використовують високі та вузькі флейти або округлі келихи типу «тюльпан». Зате не використовують для ігристих креманки, відомі нам по пірамідах з келихів та широкому жесту Леонардо ДіКапріо у «Великому Гетсбі»: з них аромат перляж випаровується моментально! Натомість у різних регіонах є свої тонкощі: наприклад, в Ельзасі місцеві білі вина вам подадуть у характерному келиху-чаші на високій яскраво-зеленій ніжці. Невелика чаша допомагає концентрувати аромати вина, дозволяючи насолодитися їхньою тонкістю та нюансами.

86cc4684908cd13d68c71db19f84d3d7.jpg

А от якщо ви опинитеся в Бельгії, то вам у келих наллють замість вина пиво. Причому для різних сортів пива тут є різні келихи! Швидше за все це будуть пивні «тюльпани» чи теку. Від сорту залежить форма келиха та його об'єм: наприклад, аристократичне пиво Вourgogne des Flandres, яке варять у Брюгге, подається завжди в округлому келиху на високій ніжці, об'ємом 0,4 мл. І за смаком, і за легендою, і за поданням воно має нагадувати смак Бургундського вина у Фландрії. Але справа не лише у впливі винної культури: культура пива в Бельгії така широка і велика, що його тут дегустують саме в келихах, і звичний для німців (а іноді й для нас) пивний кухоль тут буде визнаний просто вульгарним.

7ccdae9a24405cac038594f5a8b429cd.md.jpg

А як вам ідея налити пива у келих для коньяку? Так роблять не лише у Бельгії, а й на крафтових броварнях США. Це особливо популярно у тих місцях, де спеціалізуються на рідкісних та ексклюзивних сортах пива. Як і у випадку з міцними спиртними напоями, келих типу сніфтер дозволяє ароматам пива концентруватися, що особливо важливо для сортів з багатим букетом, таких як імперіал стаути, барлівайни та портери. Хоча найчастіше сніфтери використовуються у Європі для дегустації міцних спиртних напоїв.

До речі, ви можете зустріти сніфтери на дегустації віскі! Хоча сніфтер найчастіше асоціюється з коньяком та віскі, його можна використовувати і для бренді, джину, рому чи арманьяку. Вибір келиха залежить від особливостей напою. І якщо вам у Шотландії чи Ірландії подали драм віскі у сніфтері — цей віскі вартий уваги. І боронь Боже вас попросити для себе віскі в келиху-роксі! Ця американська мода пити віскі з льодом («на каменях» — «on the rocks») у широкому циліндричному келиху налаштує проти вас будь-якого шотландського чи ірландського бармена. Найчастіше для віскі тут ви побачите келихи, що мають назву «Гленкерн», або «ноузінг».

71082e4910e795f9c1975960bb850303.jpg

 

Не дивуйтеся, якщо побачили сніфтери і на дегустації на Мадейрі чи в Порту! Такі кріплені вина, як портвейн, мадера, хереси також мають свою специфіку, і їх не прийнято пити з келихів типу Бургундія або Бордо. Аромати у них складніші, а міцність вища, тому ця «зменшена» копія винного келиха чудово пасує до таких вин.

І якщо з Європою все більш-менш зрозуміло, то загадкова східна душа, а тим більше східна культура нам буде слабо зрозуміла. Що там п'ють японці? Саке із глиняних чарочок? Ви здивуєтеся, але японці п'ють світле пиво із цілком собі традиційних келихів для пшеничного. А ось із саке все трохи складніше. Його подають у келихах для білого вина та охолодженим! улыбка Це так, але це характерно лише для дуже гарного саке високої якості, в якому потрібно насолоджуватися смаком та ароматом. Дешевше саке, щоб згладити його «гострі кути», потрібно нагрівати — звідси і необхідність подавати його в невеликому теплому глеку і розливати по маленьких керамічних чи скляних чарочках.

7087c13658852e92b7c0ea8803867191.jpg

А щоб остаточно переконатися в тому, що можна зрозуміти культуру пиття напою та його зв'язки з келихом, лише побувавши на батьківщині напою, розповім вам, що текілу п'ють не з однієї стопки, а з двох. Так-так, знаменитий спосіб «лизнув-випив-куснув» не більше, ніж американська вигадка, що стала класикою серед мас. Натомість на батьківщині текіли вам з нею подадуть сангріту — ядрений безалкогольний коктейль у такій же чарці, що й текілу. Спочатку сангріта (у перекладі «кровонька») робилася на гранатовому соку, але зараз поширений і томатний. Можна запивати нею стопку текіли, можна поперемінно робити ковток текіли та сангріти, можна почати сангритою, випити текіли та прикінчити шот сангріти — все опціонально. А можна і зовсім змішати текілу та сангріту в одній склянці, в Мексиці такий мікс називається «Комліто». Ваше право!

49cd2ef482bc18e9ea797fbf56bf3968.md.jpg

Скільки у світі країн, стільки й тонкощів алкогольної культури! А вам доводилося пити звичний для вас напій із незвичного келиха?

 

Альона Мінакова для Орінго