Понеділок - той самий день, коли до обіду ми мріємо розпочати усе знов, з чистого білого листа, а після обіду вже пливемо за течією прокрастинації, всоте впевнюючись у своїй нелюбові до понеділків. Можливо, справи в цей день йдуть кепсько тому, що, плануючи початок тижня, мало хто дослухається до порад зорь?
Поглянемо на небо у пошуках планети-покровительки понеділка: та це ж Місяць! Те, що понеділок традиційно вважається днем місяця, відображено навіть у самій його назві в більшості мов. Давньогерманське слово *mandagaz так і перекладається - "місячний день"; від нього походять такі слова, як англійське Monday, давньофризьке mōnadeig, голландське Maandag, німецьке Montag)... А також шведське måndag, ісландське mánudagur, данське mandag. У всіх цих назвах перша частина - man, mon, maan - означає місяць.
Але не тільки германські мови віддають належне місяцю в назві першого дня тижня. Санскритське слово Sōmavāra відсилає до імені місячного бога Соми. Паралельно з цим існує і Chandravāra, від слова Chandra, тобто "місяць". Ці назви пізніше розійшлися по всіх мовах Індії - ось яка вона величезна, місячна слава понеділка!
На фото: підвіс "Чарівний горіх"
Місяць - досить мінливий покровитель. В астрології вважається, що Місяць не стільки підштовхує до активних дій, скільки допомагає спостерігати, відчувати, всотувати спокій і... відпочівати, бажано наодинці, щоб мати змогу дослухатися до власної душі чи аури (як не назвіть, а внутрішня сутність часто потребує перепочинку після веселих й галасливих вихідних). Тож, заповнюючи свій Google-календар однією важливою зустріччю за іншою, будьте певні: Місяць ці плани не оцінить. Єдині, хто можуть в понеділок по-справжньому плідно працювати - усілякі маги, езотерики й провидці, адже за тонкі матерії і можливість їх сприймати відповідає якраз таємниче нічне світило, маяк для романтиків й сновид. В ніч на понеділок найчастіше сняться віщі сни, легко проводяться ритуали на очищення й зарядження енергією, самі собою згадуються старші родичі й події, що давно спливли.
До речі, про течію... Мабуть, ви здогадуєтесь, якою супер-здібністю володіє Місяць? Так, саме його срібне сяйво керує чи не найбільшою в світі силою - припливами та відливами. Усі моря й океани дихають у такт з Місяцем. Отож і понеділок пов'язується зі стихією води, силою м'якою, поступовою, але невблаганною, загадковою і незбагненною повністю: де, як не у глибині, на дні ховаються найбільші дива й найстрашніші чудовиська? І недивно, що з давніх-давен люди тягнулися до морів, намагалися здолати їх, зазирнути за горизонт, кинути виклик стихії на простісенькому човні.
На фото: сережки "Горіхова гілка"
Це бажання приборкати стихію повинно бути добре зрозуміло українцям: адже саме ми можемо пишатися Дніпром, поважною, величезною рікою, що у спокійні часи мирно котить свої хвилі, коли ж приходить біда - грізно рокоче, немов промовляє з глибин якийсь прадавній дух. На дні Дніпра ховаються скарби, в місячні ночі на плесах пустують русалоньки, де-не-де з рокоту хвиль чуються голоси невгамовних запоріжців - вони зуміли приборкати дніпровські хвилі й пороги на дерев'яних видовбаних човнах... Досить один раз побачити цю величну ріку, щоб назавжди закохатися у неї.
Думаю, тепер ви з легкістю назвете камінці, що пасують понеділку. Так-так, це саме місячний камінь, мінливий й романтичний, та перли, дорогоцінні дари моря. У поєднані зі сріблом вони подарують талісман, який, можливо, і не подарує більшої продуктивності на початку тижня, але допоможе краще розібратися у собі, зазирнути у глибини власних емоцій і думок та відчути зв'язок з усім світом навколо.
...Місячні промені пронизують воду, просочується крізь землю струмок, розтікається, стає величезною річкою, відштовхується від берега маленький човен; крихітна пісчинка перетворюється на перлину невимовної краси. Понеділок вчить нас тому, що усі дива народжуються з майже непомітної дії, можливо навіть думки чи емоції. Головне - не загубити її у течії днів.
На фото: каблучка "Понеділок. Місяць та човен"
Ольга Орінго
Kell
Втр, 22/08/2023 - 07:56