Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Зазирнемо у нашу культуру разом!

Дістаємо подвійні листочки…

Та не лякайтеся, ніяких страшних іспитів не планується! Ми з вами вже поговорили про українську літературу, мистецтво, ювелірні традиції та навіть виноробство – самий час поєднати усе це докупи, в різнобарвну мозаїку, й розширити отримані знання. Отож пропонуємо долучитися до опитування про українську культуру, яке готувалося сумісними зусиллями усієї Орінго-команди…

Перед вами – двадцять одне (як ви здогадуєтесь, це число обране не просто так улыбка) запитання у тестовому форматі. Ми намагалися охопити різноманітні галузі української культури, тож потрібно буде задіяти й історичні, й літературні, й музичні, й, звісно ж, ювелірні знання. Зауважимо, що опитування не претендує на академічність – воно створювалося для розваги, для формування відчуття дотичності до нашої справді величної та багатої культури, а не для того щоб дорікнути комусь за незання певних речей. Якщо ж відповідь на якісь питання вийде знайти не одразу, не засмучуйтесь: це чудовий привід дізнатися щось нове!

І, звісно ж, при усій загальновідомій любові до нескладних тестів, без запитання з розгорнутою відповіддю буде нецікаво. Тож бонусне питання №22 потребуватиме трохи вашого креативу… Обіцяємо підготувати за нього не менш креативний подарунок.

 

флаг Правила опитування «Зазирнемо у нашу культуру разом!» флаг

 

оринго 2 Строки проведення: з 08.08.2024 до 18.08.2024.

оринго Планована дата оголошення результатів: 22.08.2024.

оринго 2 Призи й подарунки:

третее место невеличка приємність за участь (обирається серед усіх учасників рандомом);

второе место подарунок за усі правильні відповіді (обирається серед учасників, які відповіли правильно на всі питання теж рандомом);

первое место спеціальний приз за найцікавішу відповідь на бонусне питання №22 (обирається журі).

 
 
Отже, швидше натискайте на банер і отримуйте задоволення! оскар
 
7a91b9567717125556d853cad4bc9ae4.jpg

 

І невеличке нагадування: сучасні технології допомагають нам дізнатися будь-що за допомогою пари кліків мишкою, але чесність все ще цінується дуже високо. Отож спробуйте відповісти на усі запитання самі, не консультуючись з Google чи ChatGPT, – і духи срібла на вас точно не образяться пират

 

Пишаймося своєю культурою й вивчаймо її разом! любовь

З любов'ю, команда Орінго

Cleona
Пт, 09/08/2024 - 10:35

Дякую, було цікаво. Щось випливало з памʼяті, щось просто вгадувала, але все чесно, без допомоги інтернету. З таких невеликих фактів і тверджень формується наш культурний код ( все, що вивчали, все, що читали і як сприймаємо світ навколо). За заохочення - окрема подяка.
valeriya
Пт, 09/08/2024 - 11:57

Дякую. Цікаві питання.
Julia777
Пт, 09/08/2024 - 12:19

Дякую, тест дуже цікавий, по результатам дізналась дещо нове для себе).
allavoytenko
Пт, 09/08/2024 - 16:28

Цікаві запитання, тільки не дуже зрозуміла щодо наливок. Наскільки мені відомо, їх роблять і на ягодах, і на фруктах, і на травах. А що мається на увазі під терміном плоди? ))
Maryna
Пт, 09/08/2024 - 21:38

Дійшла до питань з алкоголем і вирішила не проходити тест, бо не розумію як бухло різних часів відноситься до української культури. Ну ок у наших скажених сусідів алкаш - то точно код нації. Але незрозуміло, як культурний код української нації повʼязаний з тим яким вид бухла продають нині чи то яка компанія якось називається. І взагалі - щоб правильно відповісти на всі питання то поціновувач ювелірної справи має обовʼязково розбиратися в бухлі, чи що? Нащо то взагалі популярізувати? А чому тоді не тютюн? Або продукти маку та коноплі? А знаєте як українці ставилсь для тих хто полюбляв алкоголь? процитую «український народ здавна зневажав п'яниць, розповідав про них смішні історії. Народні приказки: «П'яниця і свиня — то однакові звання», «Де пияцтво, там і ледацтво», «Допився до того, що в хаті вітер віє», «Сім'ї відцурався — з горілкою обвінчався», «Пий, брате, пий, а на старість — торба й кий» і тд. Чесно, ну може вже трошки зупинимо цей міні-філіал типу культурного алкаша?
Maryna
Пт, 09/08/2024 - 21:50

І для загального розвитку, зайдіть на сайт ВОЗ, а потім можете і на Ланцет зайти почитати, не існує «безпечного рівня споживання алкоголю». https://www.who.int/europe/ru/news/item/04-01-2023-no-level-of-alcohol-c...
Оринго
Пт, 09/08/2024 - 22:34

Марино Володимирівно, трохи здивована градусом емоцій з такого приводу, але спробую пояснити власну думку. Теми до опитування підбирали різноманітні: не ювелірні, а загальні та різновекторні.

Так, дійсно, є деякі питання, пов'язані зі спиртовмісними продуктами.  Настоянки та наливочки також є повноцінною частиною української культури, як і пиріги з маком та мотузки й одежини з конопель. До речі, з маку робили й настоянки, якими багато чого лікували... Хоча наркомани на городі, що ріжуть маковиння  — то надбання вже радянських і пострадянських часів. 

Головне, чим завжди українці відрізнялися від кацапів — вмінням пити та їсти смачно тоді, коли приходить час, веселитися й святкувати. А потім — багато працювати. Як Ви слушно вказали: в Україні п'янички не вважалися чимось суспільно-прийнятним, але й ніколи не було табуювання алкоголю.  Вільна людина просто має знати норму вживання та відповідати за власні наслідки вживання алкоголю. 

Щодо звинувачення у популярізації бухла... В світі існує безліч тем, які мені не близькі, ба більше, навіть на нашому сайті я не з усіма темами статей згодна. Але розповіді по п'ятницям про різні види спиртного (наприклад, про розвиток виноробства) читаю з цікавістю. Пити від цього чомусь не починаю, як і палити. Вільна людина може обирати, що читати. 

А якщо про текст Жадана, за що виженуть з пекла... Ну він просто інколи виходить з образу всесвітньовідомого класика (не перебільшення, є премії та переклади), а в образі харківського рок-хулігана слово "бухло" чудово доповнює слово "мат". 

Вибачте, що мимоволі збентежили та образили. 

З повагою, Олена Маслова

 
Maryna
Сб, 10/08/2024 - 10:01

Спиртне в українській культурі займало не таку велику частину, як їй виділяють чомусь тут. Подивіться що у нас входить до культурної спадщини України на вікі, переважна кількість - то унікальні витвори майстрів з глини, дерева, фарб, лози і тд.. танці, пісні.. там є і їжа: повидло, і борщ, і затирки і напої, але точно не оте все алко, що раптово стало тестом на «культурні цінності» України у розрізі алкоспоживання. Я і так менше читаю новини, бо заходиш надихнутися фото і цікавими розповідями, а там «культурна» алкопропаганда. А тут вже взагалі перебор, ювелірний тест улюбленого сайта на культурні цінності зобовʼязує знати стільки інформації про спиртне в тому числі і сучасне? Really? А нашо? Яка ціль? Ви дійсно вважаєте що це та інформація, що може зробити думки людини і саму людину краще і більш культурною? https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Нематеріальна_культурна_спадщина_України
Оринго
Сб, 10/08/2024 - 11:30

Марино Володимирівно, максимум можу вбачати в дописах Альони про "алко" інформацію, яка дійсно може бути не всім цікава. На "пропаганду" це не тягне під жодним кутом. Переглянула стрічку новин: з сорока дописів лише два пов'язані з вином (про виставку українських виноробів і про ритуали в інших країнах). Це приблизно 5% від усієї стрічки.
Я б радше могла сказати, що ми настирливо пропагуємо читання книжок та вивчення історії (виходячи з об'єму щотижневих тематичних дописів). 

Опитування не може зобов'язувати або примушувати знати інформацію, опитування — це суто розвага. У нас є право його скласти й запропонувати, у Вас — його проходити або не проходити. Три питання про суто українські продукти (які дійсно існують в поточному світі та не залежать від нашого сприйняття) не роблять його аморальним або незаконним, бо наша аудиторія доросліша за 21 рік

Я розумію, що в кожної людини своє бачення, як саме повинно усе навколо відбуватися.
Мені зрозуміла й розсудлива та логічна Ваша точка зору про зайвість в сучасному світі спиртовмісних напоїв. І Ви маєте можливість висловлювати свою точку зору. 
Але також я розумію, що є люди з іншою точкою зору і вони теж мають на це право.

Я попрошу Альону в статтю додавати чітку фразу щодо шкідливості надмірного вживання алкоголю. 

До речі, в нас є існує досить цікавий телеграм-канал, де багато заміток про ювелірність, додатково до сайту. А з новин ми виносимо туди лише деякі анонси. Можливо, крізь це віконце світ Орінго не виглядатиме шинком. 
Kell
Сб, 10/08/2024 - 13:09

Завжди дивуюсь тому, як чемно і розсудливо в Орінго працюють з конфліктними ситуаціями.