Що таке колекціонування? Цілеспрямоване збирання певних предметів, одного виду чи об’єднаних однією темою. Колекціонери пильно вивчають все, що пов’язано з об’єктом їхньої уваги, цікавляться історією, організовують клуби за інтересами. А ще з азартом полюють на нові екземпляри для своєї збірки.
А якщо я запропоную вам уявити колекцію, яка зазвичай живе власним життям: її ніхто навмисно не започатковує й не докладає зусиль для підтримання й наповнення. Власники цих збірок не виставляють їх на почесному місці в домі, радше зберігають там, де коробочки зі «скарбом» нікому не дошкулятимуть. І такими невимушеними колекціями для багатьох з нас є звичайні ґудзички.
Вони з’являються в наших домівках майже непомітно. Звісно, якщо вашим хобі чи основною роботою не є шиття або рукоділля, в якому ґудзики є важливою деталлю. Але здебільшого, «ґудзикові скарбнички» наповнюються одночасно з придбанням тих чи інших предметів одягу. В цьому і полягає секрет барвистого та неповторного розмаїття вмісту кожної скриньки, кожної жерстяної коробочки з-під печива, кожної шухлядки — будь-якого органайзера, якому випало на долю бути прихистком для колекції ґудзиків. Ось в шафі оселилось елегантне пальто, а разом з ним і запасний ґудзик з клаптиком тканини. Нова сорочка? До неї також йшов манюній ґудзичок. Кожен обережно зрізається ножицями і відправляється до інших ґудзиків, де чекатиме нагоди стати корисним. І при всій своїй непомітності ці рандомні набори кнопок, застібок та гачків можуть похвалитись куди тривалішою пропискою в наших домівках, аніж інші колекції, що збирались за покликом серця. Бо практичність і користь цих крихіток важко заперечити, коли терміново потрібно замінити загублений ґудзик. Змінюється мода, одяг з часом переходить до інших власників, але дбайливо зібрані ґудзички залишаються з нами.
А можливо секрет симпатії до ґудзиків не лише у їхній функціональності? Адже за час свого існування (а це щонайменше 4000 років) вони пережили справжній бум популярності, тимчасово посунувши на п’єдесталі коштовні прикраси. Так, у 16 столітті ґудзики справляли на оточення незабутнє враження, адже виготовлялись з дорогоцінних металів і камінчиків. Ґудзиками вкривали кожен вільний клаптик від коміра до талії, від зап’ястя до ліктя. Уявіть лише, французький король Франциск I замовив 13600 золотих ґудзиків для свого оксамитового костюма! А ще ґудзики могли врятувати життя. Ще до того, як ці крихітки увірвались у вищий світ, принцип застібання «ґудзик-петля» лицарі використовували для своїх обладунків. Було вкрай важливим певне розташування застібок, коли ліві лати перекривали ті, що були праворуч. При цьому меч ворога не міг ковзнути у щілину та вразити лицаря, який наближався до цілі лівим плечем вперед. Саме так в модній індустрії закріпилось розташування ґудзиків на чоловічих сорочках.
Як, бачите, ці дрібнички можуть не тільки навести лад, приборкавши неслухняні складки одягу, а й залишити вагомий слід в історії. Щоб з’ясувати, чого чекати від пари сережок «Ґудзики», що стали одними з фіналістів цьогорічного сезону «Срібної мрії», варто познайомитись з ними ближче.
У авторки ескізу сережок «Ґудзики», Ірини Олександрівни Tia, є власна історія симпатії до крихіток-застібок. Навіть крізь роки вона викликає найтепліші спогади:
«У дитинстві, коли я залишалася гостювати у бабусі мені подобалося грати ґудзиками ))) Зберігалися вони у великій триярусній скриньці, якщо її розкласти виходило три відділеннями з кожного боку і одне велике знизу, тоді навіть ця проста трансформація здавалася дивом! Вся скринька була заповнена різними гудзиками від великих і грубуватих до маленьких і витончених. Я відбирала найцікавіші гудзики і вигадувала їм ролі в казках: ніжні з візерунками були дівчатами, найкрасивіші з них, звичайно, принцесами. В цих казках були різні ролі: чарівники, ковалі, пастухи, кухарі та інші люди без яких не вийшло б казки. І час пролітав швидко, непомітно і цікаво. Багато часу минуло, але ґудзики і досі мене зачаровують!»
Вдивляюсь у рівні рядки рисочок та пишний візерунок «косиця», що прикрашають поверхню сережок, і намагаюсь уявити, яку роль у казці Ірини Олександрівни могли б зіграти ці ґудзички? Веселих фрейлін чи улюблених дочок коваля, перших красунь у королівстві? Які пригоди чекали б на них та чи відбулось би весілля з коханим принцом або лицарем?
Зрештою, сценаріїв для уяви безліч, проте цій парі є чим похвалитись в реальності. Павлу Манюку вдалось втілити в прикрасі водночас тяжіння до упорядкованості та ідеальних пропорцій, притаманних класицизму, та ентузіазм середини 20 століття, з яким Шанель та Скіапареллі проклали химерним ґудзикам шлях до високої моди.
Компактні розміри та вага 6 грамів роблять сережки зручними для повсякденного носіння. А округла форма миттєво підносить їх до звання прикрас, найпривітніших до шарфів і шапок. Додайте сюди дизайн, що перегукується з різними ювелірними стилями, і гадаю, перед нами пара чудових сережок, що для багатьох можуть стати улюбленими.
До речі, про поєднуваність та стилі. Коли шукала в каталозі компаньйонів для цих сережок, згадала один «бородатий» анекдот: «Коханий, я ґудзик купила, а до нього в мене ні сукні нема, ні сумочки, ні сандаликів...». Тому запевняю вас, прицільно шукати щось в комплект чи навіть оновлювати гардероб вам скоріш за все не доведеться. Хіба що ви цього самі забажаєте. Адже особливість «Ґудзиків» у їхній готовності підіграти чи не будь-якому образу.
І невеличкий лайфхак для тих, хто полюбляє кастомізувати аксесуари. Всього кілька стібків кольоровими нитками і ви отримаєте яскравий акцент — це той випадок, коли прикраса спонукає на експерименти й дарує радість творчості.
Сподіваємось, простий, але елегантний дизайн, зручна геометрія сережок дозволять срібним «Ґудзикам» надійно закріпитися у ваших серденьках. Адже у нашому стрімкому сучасному житті, де тенденції приходять і зникають миттєво, важливо знати, що щось залишається незмінним. Як от теплі спогади, які милі ґудзики дарують нам.
Наталія Орінго
LeTim
Втр, 26/11/2024 - 18:03
Оринго
Втр, 26/11/2024 - 18:09
LeTim
Втр, 26/11/2024 - 18:14
Tia
Втр, 26/11/2024 - 18:40
ши тцу
Втр, 26/11/2024 - 19:16
Julia777
Втр, 26/11/2024 - 19:51
КоТэ
Втр, 26/11/2024 - 20:08
Natasha Dziuba
Втр, 26/11/2024 - 20:11
Cleona
Втр, 26/11/2024 - 21:24
Шани
Втр, 26/11/2024 - 22:41