Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Знайомтесь — Адамси!

Усіх чи майже всіх у листопаді 2022 року захопив новий погляд режисера Тіма Бертона на стару історію про сімейку Адамс — серіал «Венздей»‎. А що ми насправді знаємо про оригінальну історію цієї родини?

Почалася вона з Чарльза Семюела Адамса, американського художника-карикатуриста. Ще в дитинстві він отримав певні умови для розвитку інтересу до всього похмурого і загадкового: його сім'я часто переїжджала, але з 1920 надовго осіла в особняку, побудованому в стилі вікторіанської епохи. Чарльз, як і його однолітки, боявся всього того, чим діти лякають один одного: цвинтарів, мерців, привидів тощо. Щоб довести свою хоробрість, Адамс часто відвідував Пресвітеріанське кладовище на Маунтайн-авеню у Вестфілді. Ходили чутки, що Чарльз якось заліз у сусідський будинок на Дадлі-авеню, де був затриманий поліцією. На другому поверсі гаража за будинком поліція виявила зроблений крейдою малюнок скелета, який зробив Чарльз.

dd517acd7b01aa6a2b6e96e6b39b00d8.jpg

Далі — більше. Ще в школі Чарльз почав видавати свій журнал коміксів, а вивчившись і закінчивши Центральну Школу Художнього Мистецтва, почав малювати комікси для безлічі журналів. У 1938 році в одному з випусків «Нью-Йоркера«, де Адамс мріяв працювати, з'явився його черговий комікс. На ньому було зображено продавця пилососів, який намагається продати свій товар жінці з напівзруйнованого особняка. Позаду неї на малюнку на сходах стоїть високий хлопець і з шаленим виглядом. Це був перший комікс про тоді що безіменну даму, яка згодом отримала ім'я Мортіша. Є думка, що хлопець на сходах був попередником Ларча. У 1940 році після циклу карикатур «Лижник на швидкісному спуску» Чарльза запросили на постійну роботу до «Нью-Йоркера» та мрія художника здійснилася! З того часу він намалював понад 1 300 коміксів — і більшість із них були присвячені вже знайомій читачам дивній родині, якій Чарльз дав своє прізвище. Згодом до Мортіші та Ларча приєднався Гомес. У 1941 році відбувся «дебют» Маман. Згодом родина розрослася: Чарльз вигадав Пагслі, Венздей, Дядю Фестера та Річ, а також міріади родичів клану Адамсів. Ніхто не міг пояснити, чому ця дивна сімейка має таку привабливість, але передплатники видання з нетерпінням чекали продовження історії про «шалену сімейку».

6720e6d6b38ea75361b7b8ac7c41d45e.md.jpg

 

Історії про сімейку Адамсів належать до чорного гумору: відображення «ідеальної» американської сім'ї через призму сатири. Більшість жартів побудовано на «ненормальних» і часто шокуючих захопленнях родини, члени якої щиро не розуміють, що своєю поведінкою та способом життя вони викликають у оточуючих жах та роздратування. Незважаючи на чорний гумор історій, Адамси зображені в них згуртованою та люблячою родиною, яка формально не бажає іншим людям жодного зла. У багатьох історіях її члени демонструють надприродні здібності.

572c2a21e7f7212cee278306fa1327ee.jpg

Персонажів у сім'ї було нескінченно багато, і в початкових коміксах Адамса вони відрізнялися характером: наприклад, Венздей була набагато добрішою, а Маман зображалася як смішна та трохи дурна. Звичніші нам характери персонажів були сформовані для телевізійного шоу, яке виходило з 1964 по 1966 рік на каналі ABC. Цей серіал разом з двома фільмами Баррі Зонненфельда «Сімейка Адамсів» та «Моральні цінності сімейки Адамсів»‎‎ вважаються найближчими до оригіналу та найвдалішими проектами про цю родину. Незважаючи на те, що вони мають між собою відмінності, був збережений загальний дух сім'ї та культові персонажі, а також у фільмах Зонненфельда є безліч посилань на серіал 60-х та оригінальні комікси Чарльза Адамса.

9751d8b1580a86c44ea096893a9e8d70.md.jpg

Серіал 1964-1966 років

Кілька цікавих фактів про схожості та відмінності фільму та серіалу:

У серіалі 60-х років у Адамсів був вихованець-лев на ім'я Кітті. Хоч він і не з'являється на екрані у фільмі Зонненфельда, але в сцені, коли Гомес вранці йде в сховище, можна почути батіг та слова Гомеса: «Лежати, Кітті!» — і в цей час лунає левиний рев.

У фільмі є сцена, в якій Мортіша зрізає квіти троянд, як і в оригінальному серіалі «Сімейка Адамс». Крім того, коли Аддамсов виселяють з дому, Мортіша несе рослину, яка зовні ідентична вигаданій для серіалу рослині-вихованцю Мортіші — африканському душителю на прізвисько Клеопатра.

Здатність Фестера вмикати лампочку, засовуючи її собі до рота, запозичена з серіалу. До речі, у серіалі Фестер був братом матері Мортіші, і його прізвище невідоме. У фільмах Баррі Зонненфельда та в більшості наступних екранізацій Фестер — брат Гомеса, його прізвище — Адамс.

Сцена, де Мортіша і Гомес перебивають ціну один одного на аукціоні, пропонуючи все більшу суму за лот, який самі пожертвували, повторює сцену з серії оригінального серіалу «Улюблена благодійна організація Мортіші».

9d897ee95302f6366f44beeabcac9647.jpg 

У серіалі бабуся була матір'ю Гомеса, і її звали Юдора Адамс. У фільмах вона є матір'ю Мортіші, а її ім'я — Есмерельда Фрамп. Про це пожартували у мюзиклі «Сімейка Адамсів», що вийшов у 2009-му році: розлючена на Гомеса Мортіша згадує, як його мати приїхала в гості на тиждень: «І вона все ще тут. Живе на горищі!». Гомес відповідає: «Моя мати? А я думав, що то твоя мати!».

На відміну від серіалу, в якому Ларч мав кілька коронних фраз типу «Ви дзвонили?», у фільмах про сімейку Адамс Ларч взагалі не розмовляє, видаючи лише низьке ричання.

А ще в різних сценах фільму Баррі Зонненфельда можна побачити посилання на оригінальні ілюстрації Чарльза Адамса. Наприклад, у кімнаті Венздей та Пагслі половина, що належить Пагслі, обвішана різними вкраденими дорожніми знаками; є іграшкова гільйотина, що відрубує голову ляльці; і навіть вступна сцена з фільму, де Адамси виливають котел киплячої олії на різдвяний хор, який співає біля дверей їхнього будинку.

ebcc6456403833d821468f4a255370b1.jpg 

У чому секрет популярності родини Адамсів? Я думаю, у згуртованості сім'ї, безмежній підтримці один одного та підтримці сімейних традицій. Жоден з них не боїться бути собою, адже варто піти проти своєї природи, як це позначиться на всій родині, як у «Моральних цінностях сімейки Адамсів»‎. Це свобода бути собою і безумовна любов близьких. І коли я запитала тоді ще майбутнього чоловіка, який фільм він вважає найсімейнішим, він відповів — «Сімейка Адамсів»‎ її продовження. І я тепер поділяю його думку! А як ви ставитеся до цієї родини?

 

Альона Мінакова для Орінго

 

Cleona
Ср, 25/10/2023 - 21:43

У серіалі Бертона була рада появі сімейки, бо сімʼя Адамсів давно вже стала загальним імʼям чогось дивного і страшного. Ну і трохи комічного. Бо вони ніби повсякденний Геловін. Я думаю, що їх образи полюбилися тому, що англосакси обожнюють ексцентричних і яскравих персонажів. За те я їх і полюбляю, бо завдяки серіалу світ дізнався, що бути інакшим - це цікаво, і може саме тому ксенофобії у світі трохи поменшало.