Чесно кажучи, я зовсім не хочу писати цю статтю. Тож, клацаючи по клавіатурі, мрію, як вечором затишно влаштуюся з книгою та якимись смаколиками…
Втім, завтра вставати рано, отож книгу краще лишити на вихідні. О так, чарівні дні, на які вже стільки всього заплановано! Я вдягну найкращу сукню… ні, сукню краще відкласти до часів, коли я остаточно схудну. Добре, тоді вберуся звичайно та піду в кіно, куди вже так давно збираюся… втім, ні, краще зекономити на відпустку. О, відпустка, ось в ній я нарешті буду щаслива… звісно ж, відпустку треба планувати після нашої перемоги.
Впізнали себе? Хто з нас хоча б раз не спокушався бажанням відкласти життя на потім, коли… Це «коли» в кожного своє, але виростає з одного коріння: невдоволення власним життям і прагненням його покращити. Сама по собі ідея чудова, але, поки ми тягнемося в щасливе майбутнє, час спливає, а радіти сьогоденню не виходить. Справді, навіщо, наприклад, обирати для себе красивий та комфортний одяг, якщо ти ще не схудла? Навіщо радіти короткій прогулянці в парку, якщо мрієш про відпустку на морі?
На фото: каблучка "П'ятниця. Музика днів"
У цього стану є навіть спеціальна назва – синдром відкладеного життя. Його можна описати як невміння насолоджуватися моментом, адже він сприймається як репетиція перед щасливим життям, яке вже ось-ось розпочнеться. Але життя – це чернетка, яку ніколи переписувати набіло, і таке очікування нерідко обкрадає людину…
24 лютого ми захворіли на синдром відкладеного життя усією країною. Багато хто відкладає колись на потім усі свої бажання й мрії, забороняє собі будь-які покупки, окрім самих необхідних… навіть зайва філіжанка кави сприймається дійсно зайвою.
Та, як невпинно нагадують нам психологи, життя триває. Ніхто не може зупинити його тому, що саме зараз цим життям невдоволений, навіть скажені сусіди не слугуватимуть індульгенцією для паузи, під час якої ми втрачатимемо безліч вражень й емоцій. Що ж робити?
На фото: підвіс "Швидкоплинність"
По-перше, планувати. Як не дивно, але мрії про далеке щасливе майбутнє, перетворені на чіткий план в календарі, починають забирати менше сил і дають впевненість. Так, для досягнення своєї мети я зроблю те, те і те в певні строки, а зараз в мене по графіку відпочинок.
По-друге, посваритися з власними гаджетами. О, як гарно крадуть вони несуттєві «п’ять хвилиночок», які, здається, нікуди діти. Але повірте, спілкуючись з близькими чи спостерігаючи за навколишнім світом, ви відчуватимете себе значно щасливішими. А ще для вміння відчувати момент гарно підходять медитації.
І, нарешті, просто зробіть це! Вдягніть святковий одяг й прикраси, не чекаючи свята. Їжте з гарного посуду, розважайте себе та годуйте смаколиками, коли дуже захотілося, обирайте найкраще і здійснюйте мрії. Зараз – ідеальний для цього момент.
На фото: медальон "Земні радощі"
Ольга Орінго