З часом будь-яке срібло обов'язково темніє. Але скільки цього часу у срібла буде? Залежить від початкової якості прикраси і від того, як господиня ставиться до неї потім.
Щоб прикраси приносили виключно радість, є правила.
Треба знати, що:
прикраси необхідно зберігати в призначеній для цього скриньці, це допоможе уникнути подряпин і зберегти їхній блиск;
у спортзалі та басейні прикрасам не місце;
прикраси мають перебувати в приміщенні зі звичайною вологістю, не можна зберігати вироби у ванній кімнаті та на кухні;
для зовнішнього вигляду срібла згубний вплив йоду, хлору, сірки, ртуті;
щоразу, знімаючи прикрасу, необхідно протерти її спеціальною серветкою для догляду за сріблом або просто якісною замшевою;
прикраси потрібно обов'язково знімати під час нанесення косметики, миття рук, домашньої роботи, а також перед сном.
якщо прикрасу носити постійно, треба хоча б раз на місяць мити її теплою водою з м'якою зубною щіткою, потім просушувати теплим повітрям і натирати серветкою.
Прикраси з натуральним камінням і перлами слід берегти від різкого перепаду температур, мильної та гарячої води, косметичних засобів.
Не можна надягати прикраси одразу після використання парфумерії або (ще гірше ) наносити парфуми, не знявши прикраси.
Прикраси з родієвим покриттям не схильні до швидкого потемніння, але і їм потрібна увага. Родієве покриття надійно захищає срібло від окислення, але як і будь-яке інше покриття, має властивість стиратися. На це насамперед впливає активність способу життя господині та її звички.
Родоване, як і оксидоване срібло, в жодному разі не можна чистити побутовими мийними засобами, содою, зубною пастою і абразивними порошками. Такий "пілінг" спричинить появу подряпин на прикрасах.
Прикраси з позолотою вимагають особливо дбайливого догляду за собою. Крім того, що позолота боїться побутових хімічних атак, вона найніжніша і легко стирається. І позолочені, і з комбінованими покриттями - всі ці прикраси святкові. Після "виходу у світ" обов'язково протріть свої скарби. Якщо прибрати в скриньку сережки, каблучки, підвіски, не стираючи з них втому дня (і шкірні виділення), то процеси окиснення триватимуть, і за кілька місяців можна дістати зі скриньки щось неймовірне. А якщо вечірка була з танцями, то не завадить прикраси теж викупати (див. вище).
Зберігати прикраси з позолотою і комбіпокриттями треба окремо від оксидованих прикрас зі срібла і від біжутерії, краще по одній у зіп-пакетиках.
Найневибагливіше в побуті срібло - оксидоване. Якщо немає особливих реакцій організму, то крім загальних правил поваги до прикрас і догляду за ними, з оксидованими сережками, підвісками і каблучками робити нічого не потрібно.
І ще один маленький секретик. Частіше носіть срібло. Прикраси зі срібла з часом стають тільки кращими, якщо їх люблять і часто надягають. Якщо ж срібло довго припадає пилом, навіть за ідеальних умов зберігання воно тьмяніє і втрачає свою красу.