Різноманітність каміння в "Орінго" вражає все частіше. Не так давно список самоцвітів поповнила небесно-синя бірюза.
Бірюза - водний фосфат алюмінію і міді, непрозорий мінерал з чорними або коричневими прожилками неправильної форми (приклад, каблучка "Мускат").
Традиційний колір - небесно-синій. Але бірюза буває інших відтінків (темно-синього, синьо-зеленого, жовтувато-зеленого відтінків), які залежать від домішок у камені. Зеленого відтінку мінералу надає залізо, синього - мідь.
Родовища бірюзи знаходяться в Афганістані, Австрії, Бразилії, Чилі, Туркменістані, Мексиці та Китаї. Найкращі камені надходять зі США, до цього важливим джерелом бірюзи був Іран.
Бірюза була дуже популярна у різних цивілізацій. Ритуальні маски ацтеків, інкрустовані бірюзою, і сьогодні вважаються справжніми витворами мистецтва. Майстри Стародавнього Китаю вирізали з цього каменю фігури тварин і людей, вази і табакерки. Довгий час у багатьох народів бірюза була обов'язковим каменем для нареченої.
У ювелірному мистецтві використовується не тільки натуральна бірюза. До речі, традиція створювати різні імітації каменю досить давня. Одним з перших замінників бірюзи був одонтоліт (склад з кісток і зубів тварин).
На сьогодні існують такі види бірюзи:
Натуральна бірюза - твердий, не пористий матеріал найвищої якості. Камені створені в природних умовах, і крім ограновування і шліфування більше нічим не оброблені.
Реконструйована або пресована бірюза - подрібнені в порошок частинки натуральної бірюзи. Крихти мінералу з'єднують між собою за допомогою синтетичних цементів, потім пресують під великим тиском. У результаті виходить візуальний аналог природного каменю. Цей вид бірюзи не є підробкою.
У прикрасах "Орінго" представлена саме реконструйована бірюза з характерним для цього каменю огранюванням "кабошон".
Срібна оправа чудово підкреслює унікальний і яскравий колір каменю. Розкішні сережки "Джерело" заслуговують на особливу увагу!
Облагороджена, підфарбована бірюза - камінь зі зміцненою структурою, оброблений за допомогою барвників. Такий вид каменю має штучний глянцевий блиск і неприродний блакитний колір.
Імітація бірюзи - синтетичне каміння або мінерали, схожі на бірюзу. Крім природних каменів для імітування бірюзи використовується пластмаса, але такі камені можна легко відрізнити. У багатьох імітацій цього мінералу є свої назви. Наприклад, "віденська бірюза" виготовляти, яку почали в Австрії ще у ХХ столітті.
Цей камінь володіє не тільки дивовижною красою, а й різними лікувальними та магічними властивостями. Існує думка, що бірюза може змінювати колір, реагуючи, таким чином, на самопочуття свого власника. Свіжий і яскравий відтінок бірюзи позитивно впливає на душевний стан людини, тому його часто називають "камінь щастя".
Щоб срібні прикраси з бірюзою радували Вас якомога довше, їх необхідно зберігати в бавовняній тканині в прохолодному місці.
Вироби "Орінго" з бірюзою чудово піднімають настрій. Перевірено!
Tata27
Пт, 23/09/2016 - 22:43
Наталья Оринго
Пт, 23/09/2016 - 23:16
Tata27
Пт, 23/09/2016 - 23:50