Уже давно в нашому асортименті присутній чудовий камінь нефрит. Не можна сказати, що це гостромодний камінь, але користується заслуженою і впевненою популярністю у покупців.
Нефрит - камінь цікавий в усіх відношеннях. Твердість нефриту за шкалою Мооса 5,5 - 6,5. Однак нефрит дуже в'язкий. Його можна подряпати, але вкрай складно розколоти. Знаменитий "поет каменю", Олександр Євгенович Ферсман, наводив приклад, коли валун сибірського нефриту поклали на ковадло під паровий молот. Молот обрушився на брилу - ковадло розкололося на шматки, а валун залишився без змін.
Секрет такої високої міцності на удар полягає в особливостях будови нефриту: тонкі переплетення волокон кристалів актиноліту роблять цей мінерал удвічі міцнішим за сталь. Висока міцність цього каменю в тонких пластинах і відколах була помічена ще первісною людиною, яка охоче застосовувала нефрит для виготовлення різних знарядь праці та озброєння. (Увага! Дорогі Орінгівці! Не треба після отриманих знань перевіряти силу удару на ювелірних прикрасах, тому що можна пошкодити срібну оправу і подряпати камінь!)
Вражаюча однорідність каменю, його міцність за не надто великої твердості, що дає змогу виразити різьбленням найтонший малюнок, - ось що приваблювало східних майстрів, які підпорядкували цьому каменю і свій різець, і свої творчі задуми. Недарма ще в давньокитайських літописах нефрит розглядали як вищу форму творіння, створену з веселки і призначену для вичинки стріл, списів і сокир богу грози!
Безсумнівно, що насамперед нефрит звернув на себе увагу своєю міцністю і був обраний для виготовлення предметів культу як матеріал практично вічний. У XII ст. до н. е. було навіть постановлено, щоб найважливіші з цих предметів надалі виготовляли винятково з нього. Це були ритуальні вази різних форм, призначені для вина, жертовної крові, зерна і води, а також почесні вази, що увічнювали заслуги і чесноти тих предків, яким вони присвячувалися,
У "Книзі віршів" дається таке тлумачення різних властивостей нефриту: блискуча, але м'яка поверхня його уособлює чесноту людську; його непорушність - символ знань і розуму; кути каменю, які не можна притупити, - символ правосуддя; чистий прекрасний звук, що його видають платівки з нефриту під час удару, - відгомін божественної музики, вираз щастя.
Ось такий він, нефрит. А ще, крім унікальних особливостей, нефрит дуже гарний. Його колірна палітра містить у собі стільки відтінків зелені, що складно перерахувати. Є нефрити від кольору блідого сіро-зеленого моху до густо-зеленого кольору хвойного лісу. А серединка спектра - грушевий зелений з жовтинкою і яблучний з оливковим відтінком. Літня неприборкана зелень, соковиті та смачні кольори!
Для тих, кому подобається цей камінь, але не до всього підходить виражена зелена нота, є світлий прохолодний нефрит (правий бік загальної фотографії):
Для тих, хто полюбляє помітні прикраси і теплу колірну гаму, є нефрит із фруктовими відтінками:
А для тих, хто полюбляє класику, пропонуємо чудове поєднання насиченого зеленого нефриту та срібла (на сайті майже всі фотографії прикрас саме з класичними нефритами):
Тепер ви знаєте, які імператорські скарби ми можемо показати і навіть закріпити!
А який відтінок нефриту ближчий вам? І про які скарби поговоримо наступного разу?
____________________________________________
Під час написання статті нам допомогла книга "Ювелірні камені" Н.Корнілов, Ю.Солодова, М. 1982.
vesele.moloko
Втр, 05/04/2016 - 19:53
Елена.
Втр, 05/04/2016 - 20:01
Lisenok777
Втр, 05/04/2016 - 20:07
mb_stal
Втр, 05/04/2016 - 20:29
IraYanchuk
Втр, 05/04/2016 - 20:55
dinagus81
Втр, 05/04/2016 - 22:08
Наталья Оринго
Втр, 05/04/2016 - 22:14
Дина Петровна, для украшений "Лесные секреты" камни практически такие, как и в каталоге.
Наталья Оринго
Втр, 05/04/2016 - 22:19
Ирина Александровна, искали, но не нашли. Таких камней у нас в ассортименте не было. Что-то прогнозировать сложно. Если попадутся интересные экземпляры, почему бы и нет.
IrinaB
Ср, 06/04/2016 - 00:48
HANNA
Ср, 06/04/2016 - 08:16