Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Родоніт. Жіночний і благородний.

"Родоніт навіть без оправи схожий на витвір мистецтва. Його назва походить від грецького слова "rhodon" (троянда) і цілком виправдана..

 e31731d695b830d60527595f76a92091.md.jpg

Деякі камені нагадують бутон, що не розкрився, інші - рожевий оксамит відтінку "попіл троянди", а в окремих кабошонах ніжність рожевого підкреслена графічною строгістю чорного. Рожевим кольором мінерал зобов'язаний іонам марганцю (так-так, та сама марганцівка). Глибину і оксамитову текстуру дає легка напівпрозорість мінералу.

fa244482cc7867fbe4ea8f2253f8f1d0.md.jpg

На фото: підвіс "Зерно істини"

 

Як виникає і звідки приходить до нас це диво? Мінерал формується під час зміни порід, схожих на вапняки, але з високим вмістом марганцю. Науковою мовою це називається "метасоматоз" і "скарновий процес". Скукотища, правда? А ось і ні, якщо подивитися по-іншому

Я бачу це як зустріч двох стихій: стародавнього океану, в якому мільйонами років накопичувалися вапняки, шар за шаром мушля до мушля, і гарячої магми, що прагне прорвати цю сіру товщу. Там, де дві стихії стикаються, ніщо не залишається незмінним: під дією високих температур і хімічно активних компонентів вапняки і магма проникають один в одного, сплітаються і сплавляються, стаючи чимось новим. Так народжується не тільки родоніт, а й деякі гранати, природний олександрит і багато інших, часто корисних, але не таких ефектних мінералів.

Велике родовище родоніту знаходиться на південному Уралі, де у мінералу навіть є місцева назва - "орлець".  Також високоякісний родоніт добувають в Австралії та на Мадагаскарі.

У багатьох народів родоніт традиційно вважався жіночим талісманом. Сучасні цілителі, які вірять у силу каменю, рекомендують використовувати його для лікування безпліддя, неврозів, зняття стресу і поліпшення зору. Астрологи вбачають у родоніті прояв усіх стихій, а отже, камінь підходить будь-якому зі знаків зодіаку.

Для того щоб довго радувати господиню, родоніт вимагає досить дбайливого поводження. Родоніт не дуже твердий - 5,5-6 за шкалою Мооса, ці цифри означають, що його можна подряпати металевими предметами. А в умовах дуже високої вологості або постійного контакту з водою родоніт з часом темніє і може повністю покритися чорною плівкою оксидів марганцю. Але королівська краса гідна королівського поводження і за дотримання простих правил родоніт може стати фамільною коштовністю."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Висловлюємо величезну подяку Ельмірі Гасимівні Гулуєвой за чудову статтю, написану живою і зрозумілою мовою! влюбленность Ми щасливі, що в Орінго збираються розумні й талановиті люди! любовьоринго 2

 

Эльмира
Сб, 07/05/2016 - 18:10

Спасибо Оринго за возможность делиться своими знаниями! а еще меня здесь по батюшке величают, умной и талантливой к тому же;) *ушла краснеть и стесняться*
Oksanushka
Сб, 07/05/2016 - 18:20

"Метасоматоз" это ж надо)) Дальше стало понятно. Какой красавец! На все вкусы и чисто розовенький и с пятнышками. Спасибо и за статью и за фото. Когда камней много и разного размера и оттенка намного легче познакомиться с камнем и понять чего же хочется. С нетерепнием жду следующюю статью...
Oksanushka
Сб, 07/05/2016 - 18:24

Эльмира это здорово, что есть возможность реализовать себя по специальности (надеюсь любимой)). Спасибо Вам, что согласились поучаствовать в этом интересном проекте. Не останавливайтесь!))
Marina K
Сб, 07/05/2016 - 18:29

Спасибо, что обратили внимани е на такие тонкости обращения с камешком. Даже нигде и не встречала такого! Красивый, очень интересный по расцветке камень. Являюсь счастливой обладательницей украшений с таким камешком. Столько красивых камней! Яб, наверное, сутками их перекладывала и перебирала)))
Тала
Сб, 07/05/2016 - 18:59

Статья превосходная, камни - волшебные. В который раз гляжу и вижу ягодное сорбе.
markisa-07
Сб, 07/05/2016 - 20:47

Спасибо, Эльмира, за краткую и интересную статью. У меня есть очень старое (более 10 лет) кольцо с родонитом. Цвет не изменился и радует меня до сих пор. Взглянув на такую "вкусную" палитру задумалась в будущем о дополнении серьгами.
Lyoka-soroka
Сб, 07/05/2016 - 20:57

Спасибо за интересную статью. Пугайте, пожалуйста, нас и дальше страшными профессиональными терминами, особенно когда потом переводите их на бытовой язык, для нас, магглов :-) К тому же, таким поэтичным и наглядным образом :-) Отдельно хочу поблагодарить и за то, что пишете о том, как этот камень ведёт себя в украшении. Я, к примеру, даже и не знала, что родонит не любит влагу. А отдельно храню только жемчуг, остальные украшения могу и бросить в шкатулку не глядя. Теперь буду гораздо осмотрительнее :-) С нетерпением жду новых статей!
Даэна
Сб, 07/05/2016 - 21:07

Спасибо за рассказ. Что интересно, у камня цвет розового варенья...
Dara
Сб, 07/05/2016 - 21:11

Эльмира, спасибо!!! Если есть желание, то пишите ещё. Я буду вашей постоянной читательницей. Интересно и информативно. Вопрос можно?)) Чёрные узоры в камне в результате чего появились? Это тоже что и в "моховом" агате?
Dara
Сб, 07/05/2016 - 21:17

Можно два кабошена д-12 с чёрными вставками "застолбить" для Шамбалы?)) Они на первом фото вверху.)))