Детальніше про створення та символічність каблучки можна прочитати у прем'єрному есе
«Чернівці. На клавішах душі»:
У грамоті для нащадків, яку замурували у суфлерську будку, написано наступне: «Нехай цей театр служить справжнім храмом істинного мистецтва і культурним центром для всіх національностей та віровизнань, для всіх жителів міст і сіл».
Громада міста розуміла, що потрібно будувати не лише вокзал, дороги, банки, гімназії та лікарні. Для мультикультурного міста створити спільний культурний майданчик було надзвичайно важливо — музика завжди знає як достукатися до кожного серця, навіть без слів. А там далі й спільна мова знайдеться...
Що зображено на каблучці?
Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської (1905 р.) Проект розробляло архітектурне бюро Фельнера & Гельмера з Відню, й театр працює і сьогодні.
Також на прикрасі можна побачити клавіши фортепіано, вони зображені на шинці.
Один з численніх відгуків про каблучку:
На шинці кільця зображені клавіши фортепіано. Можливо, вони символізують сходинки в театрі, адже піднімаючись по них вгору, змінюється архітектурна стилістика внутрішнього інтер'єру, а можливо символізують унікальну акустику театру, адже саме музика об'єднала різноманітних мешканців Чернівців, різних національностей та віросповідань. Театр насправді дуже гарний і зовні і всередині. Була там кілька разів і завжди отримувала максимум насолоди. Дякую за ще одну унікальну каблучку в колекції міст України. Живу в іншому місті, але дуже люблю Чернівці і вірю, що буду там ще не раз.
Інга Георгієвна (inega)