Детальніше про створення та символічність каблучки можна прочитати у прем'єрному есе
«До вершини книжкового Олімпу»:
...обличчя міст створюють люди, яким не байдуже, що після них залишиться. І мабуть, небайдужість до зв’язку минулого й майбутнього робить живим наше сьогодення, а нас — справжніми людьми.
Що зображено на каблучці?
Одеська національна наукова бібліотека. Архітектор, Федір Павлович Нестурх, надихався античністю: портик з колонами, орнаментальне оздоблення та каріатиди над фризом фасаду перетворили бібліотеку в храм. Будували його з 1904 року і у 1907 відбулося новосілля — в споруду переїхала перша публічна бібліотека в Україні, яка була започаткувана ще у 1829 році.
Також на прикрасі можна побачити елементи одеського порту та морські хвилі.
Один з численніх відгуків про каблучку:
О, дякую за таку каблучку! Навіть не сподівалась, що Ваш вибір припаде на цю чудову будівлю, і дуже йому тішусь. Вона для мене знакова, стільки годин провела в її читальному залі підчас студентства. А якщо піднятися розкішними парадними сходами на другий поверх, то можна потрапити в чудовий відділ, присвячений історії міста. Якось у мене була власна розвідка - пошук адреси технікуму, в якому навчались і де познайомились мої дід та бабуся. Інтернет виявився безсилим, і тоді мені порадили звернутись в ОННБ, у відділ краєзнавства «Одесика». Там мене люб'язно зустріли і видали цілий стос телефонних довідників Одеси 30-их років, в яких я дійсно знайшла необхідну інформацію (а попутно дізналась ще багато цікавого). Це було дуже круто - відновити частинку родинної історії.
Юлія Анатоліївна (Loana)