Детальніше про створення та символічність каблучки можна прочитати у прем'єрному есе
«Голос запорізької греблі»:
...Запоріжжя стоїть, вростаючи в землю та воду ДніпроГЕСом. Історія ДніпроГЕСу – це історія перемоги людського розуму над стихією, над хаосом і навіть над руйнуваннями, які спричинила сама людина.
Що зображено на каблучці?
Дніпровська ГЕС (1927 р) та мости Преображенського (1952 р). Відомі особистості, що опікувалися побудовою цих споруд – Гʼю Лінкольн Купер, інженер, американський полковник та Преображенський Борис Миколайович, інженер, мостобудівник. Наразі ДніпроГЕС пошкоджено російскими обстрілами, втім і за часів Другої світової війни станцію двічі підривали, спочатку радянські чекісти, потім німецькі окупанти – але вона встояла, і встоїть у майбутньому.
Також на прикрасі можна побачити дубове листя: воно нагадує про семисотрічний Запорізький Дуб, ще один символ міста та живу пам'ять про колись густі дубові гаї на берегах Дніпра.
Один з численніх відгуків про каблучку:
Дякую, любі чарівники за це Диво!!! Я у захваті, вона вийшла неймовірною!!! Так невловимо тонко спіймати та деталізувати в одній каблучці, всі дорогі та символічні для рідного міста споруди. Дніпрові хвилі, славетний дуб, доречі в нас є центральний парк Дубовий гай, де ростуть його не меньш поважні могутні сородичи. Очікувала, мріяла про неї і безмежно вдячна, що втілили у життя!
Тетяна Вікторівна