Кілька разів згадував на шановному форумі, що є фанатом гурту "Скрябін" та, зокрема, особливе місце в моєму серці посідає їхня пісня 1992-го року (реміксована 1998-го) "Танець пінгвіна".
Причини? Слова, що неймовірно запам'ятовуються, а саме використані образи: сонце на стінах, пінгвін та його танець. У кліпі до пісні додатково зайнятним образом є також шахівниця.
Сам автор, до того ж, не менш цікаво та поетично пояснив, що саме він бачив під цими образами: "...я не підозрював як танцює пінгвін і я підозрював, шо то є життя людини, як танець пінгвіна. Шо він такий кострубатий, смішний і зачасту принизливий, може, навіть."
Ці образи в тій чи іншій конфігурації часом спливають в моїх думках, тому мені завжди було цікаво втілити їх і в ювелірній площині.
Являю Вам каблучку "Танго пінгвіна" (таку назву-комбінацію я обрав з огляду на інший мій улюблений альбом гурту - "Танго". Таке собі відсилання, омаж або ж данина поваги) Малюнок створений за допомогою олівця й паперу

1. На широкій шинці кільця розміщено 2 отвори протилежно один до одного. Один отвір є пустим, а інший отвір-віконце містить
зображення пінгвіна, що танцює.
Ширина шинки орієнтовно 15-17 мм.
2. Зріст пінгвіна близько 7-8 мм. Фігурка пінгвіна, залежно від можливостей технічної реалізації, може мати випуклі елементи (животик та очі-крапочки), сам силует інтенсивно-темно оксидований (голівка, ласти, лапки, хвостик)
3. Верхній та ніжній край шинки є стилізованими шахівницями. Їх діаметр дещо більший за діаметр шинки, тому вони як би "виступають" наперед. Шахівниця виконана у вигляді "зубчиків" (світлих клітинок), що чергуються із темними заглибленнями (темні клітинки). "Зубчики" - випуклі, об'ємні елементи; заглиблення - глибоко оксидовані.
«Танго пінгвіна» багато в чому було навіяно серією прикрас "Орінго" по "Маленькому Принцу") А саме ідея віконець від "Маленький Принц та Лис", а схований особистий образ від "Головне всередині". Серед цікавих для мене моментів:
а) чому віконець 2? Передбачається, що каблучка знімається і її можна крутити в руках, дивлячись то крізь один отвір, то крізь інший. Внаслідок того, що фігурка пінгвіна є асиметричною, складається враження (оптична ілюзія, якщо бажаєте), що пінгвін "танцює". Спробував показати на ескізі кільце із двох боків (із точок зору обох отворів). Просто уявіть, як ви дивитесь на пінгвіна почергово через два віконця)
б) обидва віконця мають стилізовані промені довкола, що відсилає, власне, до сонця + це чудова ідея для різноманітних романтичних фотографій, адже ці 2 віконця - ідеальні для фотографування заходів сонця або інших джерел світла))) Пінгвін якраз буде оточений не лише стилізованим сонцем, а й реальним
в) тактильна шахівниця є свого роду варіантом антистресу , адже за неї кільце можна крутити на пальці. Просто, але відволікає)
Каблучка "Танго пінгвіна"