Всім привіт!
Я дуже зраділа, коли в гілці форума з‘явилась ця чудова тема! Стільки всього цікавого та корисного можна дізнатись завдяки таким пізнавальним конкурсам, адже форумчани живуть та мандрують по всьому світу, а ми, читаючи їх розповіді, можемо дізнатись багато нового, іноді недоступного звичайному туристу!
Ось і моя розповідь буде про близьку до ювелірного мистецтва тему - виробництво годинників. Але тут я хочу зробити акцент не на технології самого виробництва, а пропоную вам поглянути на старовинні годинники, як на витвір саме ювелірного мистецтва, на багате та розкішне оздоблення та унікальність кожного представленого годинника.
Під час нашої екскурсії, ми відправимось у невеличке живописне німецьке містечко, яке розташоване у Саксоніі, недалеко від Дрездена. Це місто часових майстрів - Гласхютте. Запрошую вас відвідати Німецький Музей Годинників, який саме цими днями (22.05.2018) святкує своє 10-річчя.
Цей музей справив на мене неабияке враження, оскільки тема годинників, як і тема ювелірних прикрас, мене завжди захоплювала і захоплює своєю красою, витонченістю та різноманітністю. А зазирнути в середину годинника, і побачити, як працює механізм - це найбільша радість, родом із дитинства!

Трохи історії...
Свого часу, місто Гласхютте було багате і відоме на всю Європу, завдяки своїм срібним родовищам, але, на жаль, до кінця XIX століття шахти майже повністю були спустошені, а місто почало занепадати. Саме в цей складний та кризовий для жителів Гласхютте період, Саксонський королівський годинникар Фердинанд Адольф Ланге заснував першу в цій місцевості годинникову фабрику. З цього часу, місто Гласхютте стало символом високого мистецтва годинникової промисловості Німеччини та впевнено завойовувало міжнародну репутацію.
7 грудня 1845 року - вважається днем народження годинникової промисловості міста Гласхютте. Фердинанд Адольф Ланге заснував своє годинникове підприємство та разом зі своїм помічником Адольфом Шнайдером, розпочав навчання перших учнів годинниковій справі.
Друга половина XIX і початок XX століття стали золотим часом для Гласхютте. Розпочато залізничне сполучення і проведено електрику. Відкрито безліч невеликих, пов'язаних з годинниковим мистецтвом компаній. Виробники деталей і інструментів, гравери та ювеліри почали переїжджати до Саксонії. Приблизно в цей час фірмова назва Glashütte стала брендом міжнародного рівня...
Запрошую вас переглянути деякі фото з Музею Годинників і при нагоді, обов‘язково відвідати це чудове місце!











Дуже цікаве годинникове обладнання...



А від оздоблення корпусу цього годинника в мене перехоплює подих!

А ось так свого часу, годинникове обладнання транспортувалося в наші краї.

Адреса музею:
http://www.uhrenmuseum-glashuette.com
Deutsches Uhrenmuseum Glashütte/German Watch Museum Glashütte
Schillerstraße 3a
01768 Glashütte/Saxony

Так для чого ж потрібні музеї?
Є такі місця, в яких перехоплює подих від концентрації прекрасного на квадратний метр, де є можливість не просто переглянути зображення того чи іншого витвору для «общего развития», а доторкнутися до мистецтва, стати з ним одним цілим, насолоджуватись і дивуватись справжнім шедеврам, які прийшли до нас із минулих часів та епох, з тих часів, коли краса дійсно була красою, розкіш - розкішшю, а прекрасне - прекрасним... ось такі місця варто відвідувати якнайчастіше!
Дякую всім, хто дочитав до кінця ❤️
Музей годинників