Опорою і захистом кожної людини є її власний рід, а на глобальному рівні - той народ, до якого людина себе зараховує. Отож моя робота присвячена роду і тим символам, які пов"язані з родовим древом і щасливою долею жінок.
Двосторонній підвіс "Сила роду" - перша сторона привячена людині, друга - головній слов"янській богині Макоші (богиня, яка пряде нитку долі для людини, є головною захисницею і покровителькою жінок. Коли прийшло християнство, образ Макоші злився з образом Параскеви П"ятниці). Підвіс бачу в осидуванні, розмірами 3-4 см (не рахуючи петлю у вигляді коси зверху. Коса, до речі - символ об"єднання сил).
Форма підвіса кругла (коло - символ гармонії і захисту), зовнішній край однаковий для обох сторін - спочатку йде символ обережного шнура, за ним - фігурки чоловіків і жінок, які символізують усіх членів роду. На першій стороні фігурки просто тримаються за руки, створюючи захисний бар"єр навколо людини і родового древа. на другій стороні руки з"єднані і підняті вгору, прославляючи богиню Макош.
На лицьовій стороні на фоні міцного родового древа видно фігуру жінки, яка з піднятими руками схожа на символ руни Альгіз (руна захисту і призову Вищих сил для допомоги і захисту) - жінка водночас і призиває Вищі силі і сили роду роду для допомоги, і сама створює захист для тих, хто їй рідний чи близкий. На сукні жінки якось раптом сам намалювався орнамент з ромбів і точок (символ засіяного поля, плодючості, ресурсів, матеріальних благ. Втім, кожна жінка є "скарбничкою" свого роду, тому все логічно). По обом бокам видно орнаменти ніби з 4 пелюсток - це символ простягнутих до людини рук, з"єднаних в кистях, тобто видно великі пальці і долоні вид збоку, руки простягують щось цінне для людини. Це символ, який я одного разу побачила на внутрішньому екрані і з того часу періоодично малюю його. В даному ескізі з однієї сторони - руки роду матері, з іншої - руки роду батька, кожна пара рук простягає до людини камінець - символ сили і дарів свого роду. Над головою людини 8-променева зірка - сам по собі символ надії, провідна зоря, а в ній серцевина-камінь - символ об"єднання сили обох родів, і батьківського, і материнського.
На другій стороні зображено образ Макоші (їх існує кілька, я зобразила в тому вигляді, в якому колись вишивала, а вишивала, щоб отримати певну допомогу - багато жінок казали, що шиття цього образу допомагає жінкам у вирішенні їх проблем. Таки допомагає). В руках богині долі зображені нитка і веретено. Тут мається на увазі, що це твориться щаслива доля для власниці підвісу. Нитка сукається з двох ниточок, які йдуть від фігурок чоловіка і жінки (символів батька і матері людини). Макош стоїть на землі (горизонтальні лінії), під ногами вода (теж її стихія, канонічне зображення), над головою 8-променева зірка (з квадратним камінцем в центрі) - часто зображується поряд чи над богинею, цей символ зустрічається у багатьох народів і називається по-різному, основне значення - основа Світобудови, вогонь творіння, символ вічності, розвиток душі, провідна зоря для людини. Я зобразила цей символ в значенні сили богині і всіх її захисних і зцілюючих якостей, якими вона допомагає людям. За спиною богині образ сонця - символ вогню душі, внутрішнього сонця жінки.
Точки на поверхні обох сторін - рифлена поверхня, щоб фон виглядав живим.
Камінці можуть бути будь-яких кольорів, кому які подобаються.
Спершу була думка зобразити над деревом тризуб як символ рідної землі, але в процесі малювання прийшло усвідомлення, що рід і навіть народ людини включає і тих, хто жив чи зараз живе за межами нашої землі, але все одно пов"язаний з людиною кров"ю і генетичною пам"яттю, тому теж є її опорою і захистом, тож від символів країни відмовилась.
Підвіс "Сила роду"