Нещодавно я побачила чудове фото білого пiдснiжника, зроблене Аллою ( allavoytenko) ось тут. Дякую за нього) Ця ніжна квіточка, чарівне уособлення весни, надихнула мене вдягнути сьогодні прикраси, так співзвучні з нею. Сьогодні Міжнародний день щастя, день весняного рівнодення і наше родинне свято, тому прикраси я обрала відповідні).
Трохи інформації з мережі.
В українській мові довгий час "підсніжник" і "пролісок" вживали як синоніми. Це пов’язано з тим, що обидві рослини з’являються навесні, а назви натякають на їхню здатність пробиватися крізь сніг. Проте з точки зору ботаніки та мовознавства правильніше використовувати ці терміни окремо. "Це різні квіти, і відрізняються вони не лише зовні, а й за часом цвітіння. Першими з'являються підсніжники й вони занесені до Червоної книги України. А проліски розпускаються на місяць пізніше, вони більш теплолюбні. Мають переважно дрібні блакитні квіточки, тому в народі їх ще називають "небесниками" або "небовим ключем", - розповів мовознавець Олександр Авраменко. Мовознавці радять використовувати "підсніжник" тільки щодо білосніжних квітів роду Galanthus, а "пролісок" - щодо синіх або фіолетових квітів роду Scilla.
Що кажуть про "підсніжник" та "пролісок" біологи З наукової точки зору підсніжник (Galanthus) і пролісок (Scilla) - це різні рослини, які належать до різних родів: Підсніжник (Galanthus) - це рід квіткових рослин родини амарилісових (Amaryllidaceae). В Україні найбільш поширений підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis). Він має три внутрішні й три зовнішні білі пелюстки та часто з’являється ще до танення снігу. Пролісок (Scilla) - це рід рослин родини холодкових (Asparagaceae). В Україні найвідомішим є пролісок сибірський (Scilla siberica), який має яскраво-сині або фіолетові квіти й розпускається трохи пізніше за підсніжники.
Отже, зі мною сьогодні - - каблучка "Вітер у вербах" - сережки "Лорієн" - кольє "Лети" - ланцюжок "Кульки" і підвіс "Точка"
Білі краплеподібні перлини і нагадали мені пiдснiжники. Затамувавши подих розглядаєш приголомшливий дизайн ексклюзивної каблучки, зробленоï у технiках ретикуляцiï та фiлiгранi, i можна уявити собі як з-під скоринки блискучого снiгу з'явився на свiт тендiтний листочок і проклюнувся бiлоснiжний бутон майбутньоï квiтки... У сережках весняна симфонія звучить вже на всю міць - природа радіє барвам першої ніжної зелені і незайманих квітів. Лорiєн ... i ти вже подумки десь у королiвствi ельфiв, де, мабуть, вiчна весна...Мінливий колір каменів Swarovski Zirconia Vibrant Spring Green-White - це той самий ніжний багатогранний відтінок зеленого, що для мене найкращим чином асоціюється з весною.
Картину довершує Журавлик, мій постійний супутник, i він теж про весну )
Колiр весни
Дякую Орінго за неповторну магію срібла - яскраву і стриману, явну і недомовлену, таємничу, чарівну, дуже добру і дуже підтримуючу Сергію Омельченку, чиї руки створили ексклюзивну каблучку; КоТэ, автору iдеï сережок "Лорієн"; команді Орінго, що подарувала Журавлику крила - моя величезна подяка
Нехай щастя зазирне цієї весни в кожен наш дім!
Наостанок - мелодiя мого настрою сьогоднi)
KADNAY - Тобі
Я заспіваю мелодію серця Що нотами бʼється в мені До тебе несеться Звуками Словами простими Тебе нагадає мені І знов поєднаються Душi...
Весна у тендітності молодої зелені Vibrant Spring Green-White, у ніжності та делікатності перлинок, у крилах Журавлика, що приносить довгоочікувані зміни, у кожному слові та світлині, що сповнені її легкого подиху Оленочко, дякую за весняний настрій
Чарівний чотиривірш у тему! Таня, ти знаходиш у морі поезії такі влучні рядки, наче перлинки в океані. Це завжди так красиво, так до місця. Дякую тобі!
Про підсніжники й не тільки...