Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Брами інших вимірів та кільцегенічність

За дев'яносто років до початку поточної шаленої війни був створений портал в інші виміри: на території Києва відкрили неймовірну будівлю, значення якої для нашої країни важко переоцінити…

 

86dd60d8bc7c9a47ef0db652951d93de.md.jpg

 

Київський Центральний вокзал – досить близький родич нашого Держпрому. Вони обидва майже одночасно виросли у сутінковий час тієї доби, і мали підкреслювати велич зшитої дротами клаптикової імперії, але всупереч своєму призначенню стали важливими елементами казкових панорам незалежної України.

Вокзал також збудований за незвичайними технологіями, на монолітному каркасі. Він теж встояв, коли фашисти намагалися підірвати його в 1943 року, і його теж впізнають усі, хто хоч раз приїздив у Київ, як усі в Україні знають наш харківський Держпром. 

Він — реальна пам'ятка архітектури, з височенною стелею, з чудовим ритмом вікон, сповнений новаторським духом. Якщо описувати стиль, то це вдала суміш гостромодного на той час конструктівізма і складного багатошарового бароко... 

Але не тільки завдяки безумовним перевагам в естетичному сенсі я вирішила зробити таку каблучку. Центральний вокзал — повністю кільцегенічна споруда! 

 

dcb701a80cdd3dd36b975a22b565243f.md.jpg

 

брилиантовое кольцо Що я вважаю ознаками кільцегенічності?  колечко

 

Спробую пояснити на прикладі терміна «фотогенічность», народженного сто років тому. Ми звикли чути або казати його у фразі «не треба мене знімати, я не фотогенична», але з'явилося воно у позитивному ключі і аж ніяк не стосовно другого підборіддя. девочка

Режисер Жан Епштейн казав так: «Я буду називати фотогенічним будь-який аспект речей, істот і душ, який примножує свою моральну якість за рахунок кінематографічного відтворення». Тобто, якщо людині з іншого боку об'єктиву вдається схопити справжню красу миті, зафіксувати хоча б натяк на таємницю та її відгадку, показати глибину та складність світу чи просто дати нам підґрунтя для радості без спеціальних маневрів та підготовки натури — це і є фотогенічність. 

Про кільцегенічність ніхто з великих нічого не писав, бо важко уявити, як архітектори чи дизайнери міського середовища, розглядаючи свої майбутні творіння, розмірковують про долю ювелірного мистецтва і чи зможуть потім ювеліри зробити каблучку, присвячену їх будинку чи парку. без понятия

 

f905d5fe3b31106b892f77c0cb2e0f30.md.jpg

 

Кільцегенічність будівлі це тоді, коли: 

— ширина (розмах) споруди превалюють над висотою, адже майже неможливо зробити гармонійне та носибельне кільце з вежею;

— є відомі контури та деталі, які нібито залишаються на сітківці очей, якщо побачити цю будівлю;

— у прообраза кільця є історія, адже мало мати гарну форму, мають бути гарний сенс і коріння, яке пов'язує створення, існування та значення;

— кількість дрібних елементів є такою, щоб каблучка залишалася цікавою, але не виникло відчуття перевантаженості (як приклад — історія створення каблучки «Одеса. Оперний»); 

— додані на зворотній бік каблучки елементи, які не належать самій споруді, доповнюють образ міста і легко читаються у невеличкому розмірі. Приклади: дерева і бруківка Харкова, пам'ятники та море Одеси, каштани та асфальт Київа;

— будь-яка людина, незалежно від віку чи статі, з задоволенням зможе придбати каблучку, присвячену улюбленому місту або особливому місцю в ньому;

— дивлячись на каблучку з цією спорудою, відчуваєш, як в серці щось тоненько бринить. 

 

691dfb8325c728665f420ce2cff3e4e1.md.jpg

 

Мабуть, є ще багато ознак кільцегенічності, але хочеться повернутися до третьої каблучки з майбутньої колекції. «Київ. Вокзал» — це моя особиста мрія про подорожі, які колись мені здавалися такими зайвими та обтяжуючими... 

Я хочу знову опинитися біля цїєї величної брами після вдалої участі у виставці або після цікавих профільних зборів. Хочу вийти з таксі зі своєю жовтою валізкою, підняти голову, посміхнутися скляному фасаду, зайти у високі двері та щасливою поїхати додому до Харкова. Хочу їхати з друзями у вагоні, пити чай з обліпихи, теревеніти ні про що і лініво дивитися, як виблискує Дніпро під мостом, а потім повз вікно побіжать найгарніші в світі лани і дерева, перекреслені темними рядками свіжих доріг з різнокольоровими мурахами-автівками. 

А ще Вокзал — знак моєї особистої глибокої пошани до усіх мужніх працівників залізниці, які вивозили під вогнем до безпечних країн наших найдорогоцінніших діточок та онуків.

У Київі існує дуже багато прекрасних будинків і я впевнена, що ми будемо створювати чудові прикраси, присвячені найкільцегенічним, але поки що… Саме Вокзал бачили мої рідні у столиці страшної лютневої ночі, і саме Вокзал вони знову побачать, коли будуть повертатися з гостинної Європи. 

 

8b1961290f364666d4be2625c8f57bfc.md.jpg

77cbec3e49d74f3737c4f6ecb51b822a.md.jpg

d7c115a93bef56ed10d5618d8d8f7715.md.jpg

308f2e5ba3578a679b113ad145030174.md.jpg

97d00655a2f066f3c86053c38ffc5655.md.jpg

 

Вокзал — це нібито казковий портал, що створили люди, а не магія. Він зв'язує різні реальності світу, який так швидко змінюється, і він дарує мені світло і надію!

Більше про історію будівлі Центрального Вокзала та про створення каблучки я вам обов'язково розповім незабаром, а поки що пропоную в коментарях поділитися, яка саме споруда з вашого обласного центру відповідає вищевказаним крітеріям, бо хочу продовжувати створення срібних магічних артефактів з особливими будинками
 

Далі буде...

Олена Маслова любовь

Наталья1985
Вс, 04/09/2022 - 01:49

Формируется удивительная коллекция серебряных городов! Очень хотелось бы видеть в серебре славный город Донецк. Донецк - это многочисленные шахты и терриконы, это известный памятник шахтеру "Слава шахтерскому труду", это невероятный по размерам и внешнему виду футбольный стадион "Донбасс Арена", на котором проходил чемпионат Европы по футболу Евро 2012, это один из лучших в Украине медицинских университетов, это грандиозный драматический театр и много-много ещё дорогих сердцу сооружений. И всё это обязательно утопает в розах. Ведь все знают, что Донецк -это город роз.
brenda
Вс, 04/09/2022 - 03:43

Ооо, яка каблучка київська чудова!!! Дякую!
Валентинчик
Вс, 04/09/2022 - 07:44

А я за то, чтобы отлить в серебре Краматорск! Визитная карточка города - это дворец науки и техники НКМЗ, расположенный на площади Мира. Краматорск - это фонтаны, большие зелёные парки, меловые горы и ветряки. Широкие улицы, а главное замечательные люди!
Cvetochnayafeya
Вс, 04/09/2022 - 09:39

Сейчас подумалось, что в складывающейся коллекции каждый желающий найдет для себя частичку важного для его души места!И это здорово!
shursh
Вс, 04/09/2022 - 10:55

Гарна ідея для колекції! Дякую за Київський вокзал. Було б чудово, якби на каблучці, присвяченій Черкасам, був міст через Дніпро :)
Aunty Owl
Вс, 04/09/2022 - 12:05

А мне кажется Львов будет следующим))). Киев роскошный, особенно каштаны сзади на шинке, очень красиво!!
Lina2018
Вс, 04/09/2022 - 13:05

Це така чудова ідея - створити серію каблучок, присвячену містам України. Подумала про свій Ужгород. Перлиною міста вважаю район Галагов, який будувався більше десяти років до початку Другої світової війни.  Вмістити його у каблучку неможливо. Але усі, хто відвідував у останні роки Ужгород, упізнають його за міні скульптурами. Уявила собі каблучку з шинкою - перилами набережної. Центральна фігурка - "Свободка" (це симпатична копія американської статуї Свободи), поряд на перилах маленькі вузол Кротона, Йіглавські їжачки і пароплав "Carpathia". І обов'язково - суцвіття липи.
Вера Морозова
Вс, 04/09/2022 - 13:53

Под описание "кольцегеничности" идеально подходит один из символов моей родной Винницы - вход в центральный парк города - винницкая арка. Широкие ступени лестницы, ведущие в парк, накрывает арка, а рядом с ней стела. По ранним версиям эта композиция символизировала полет человека в космос, ведь и находится она напротив площади Гагарина. Но сейчас ширятся и более интересные догадки о её происхождении: недавно прочитала, что это стилизованное изображение.... кошки. Ну что же, современные историки и искусствоведы порой рождают удивительные открытия. Как бы там ни было, очень хотелось бы иметь такое колечко: центральная часть - лестница с аркой и стелой, а вдоль шинки - деревья парка.
Sunnyray
Вс, 04/09/2022 - 16:45

Мечтаю когда-нибудь собрать всю коллекцию - и тех городов и зданий, что видела воочию, и тех, что обязательно побываю! Задумалась, что же может символизировать моё родное Запорожье? Наиболее архитектурными приметами являются, наверное, башни, что на перекрёстке проспектов Соборного и Металлургов - места, исхоженного мною вдоль и поперёк тысячи раз. Но башни, увы, не "кольцогеничны". Тогда... Ну, конечно же, Днепрогэс! Там нет выступающих, центральных частей, но, уверена, саму плотину вполне возможно сделать узнаваемой! Также Запорожье ассоциируется с островом Хортицей, козаками, был ещё тысячелетний дуб, но, кажется, засох... однако, дубовые листочки и козацкая трубка могли бы украсить шинку кольца, посвящённого Запорожью. П. С. Когда рассматривала фото Днепрогэса, наткнулась на те, где его взорвали во время ВОВ... Не дай Бог, не дай Бог!
Агрипина Свиридова
Вс, 04/09/2022 - 18:09

Я уже представила колечко Николаева.... по центру Шар, с одной стороны от него Башня трамвайного депо, с другой Башня Шухова, и по всему остальной шинке от и до - Ингульский мост.