Десь в глибинах всесвіту Орінго захована Таємна кімната, а в ній - бібліотека З року в рік вона поповнюється цікавими книжками, які можуть стати вашими улюбленими.
Одна з місій Орінго - зробити світ навколо себе трішечки краще. Ми не ламаємо списи навколо мовного питання, проте щиро віримо, що ніщо так не спонукає відкривати для себе красу рідної мови, як знайомство з гарними книжками на ній. Та й для підтримання себе в рівновазі годі знайти щось краще читання. Отож турботливо знаходимо й замовляємо в Таємну кімнату книжки. Класика й актуальні новинки, сімейні саги й горори, психологічні поради й кулінарні збірки - тут знайдеться література на будь-який смак. Читайте українською, читайте справжнє й насолоджуйтесь - саме такий девіз можна б було написати над дверима Таємної кімнати.
Щоб підтримувати літературне різноманіття, доводиться чимало читати, слідкувати за книжковими блогерами, дізнаватися чимало нового про якість книгодруку й спілкуватися з видавництвами. Втім, усі в контент-команді Орінго трі-і-і-ішечки книгомани, тож це тільки в радість. Прочитане обов'язково обговорюємо, а враженнями намагаємося ділитися в новинах на сайті, щоб допомогти вам визначитися з вибором наступної книги.
Згадаємо найцікавіші з таких літературних оглядів?
Цілющі книжки Крістін Генни, майстрині бестселерів. "Її бібліографія налічує 25 романів! Кожен ретельно опрацьований і відшліфований, у кожного - своя проблематика, своя атмосфера і своя історична епоха. У своїх книжках Крістін Генна вільно переміщається з Аляски шістдесятих до Франції епохи Другої Світової, від Великої Депресії до сьогодення... Її книжки виходять величезними тиражами, за її сценаріями Нетфлікс знімає серіали. Як їй це вдається?"
В кімнаті було солодко і гірко... Нова збірка Жадана, щільні рядки Іздрика, чарівна бузкова книжка Ліни Костенко, вірші Ярини Чорногуз... Після детального, з фото та свіжими враженнями, огляду важко не кинути усе й не почати читати самому собі поезію. Звісно, вголос.
Новий роман короля жахів, "Казка", теж не лишився осторонь. "За побутовими подробицями з життя хлопця, в якого загинула матуся, а батько затоваришував з пляшкою, потроху матеріалізуються класичні казкові сюжети, з’являються мета й шляхи, іспити та втрати. А який там розумний собака!"
Від важких книжок нікуди не подітися. Втім, як недивно, роботи Віктора Франкла та Едіт Еґер, що пережили голокост, надихають не просто жити далі, а ще й насолоджуватися життям. "Віктор Франкл відомий як учений, психіатр і людина, яка пережила Голокост. Усе це одночасно, оскільки три ці його іпостасі тісно пов'язані. Без досвіду виживання в Голокості не було б його методу логотерапії - терапії через пошук сенсу життя... утім, чи не велика ціна? Однак у будь-якому разі ми зараз користуємося тим, що є - не більше і не менше".
Що поєднує філософський неквапливий роман Ентоні Дорра та гостросоціальну антиутопію Селесте Інґ? "Ці книги зовсім різні. Перша – плавна, трохи мрійлива розповідь про пошуки щасливого міста за хмарами, красива легенда, яка покоління за поколінням зігріває людські серця. Друга – різка, жорстка, як їй і належить, антиутопія, ще один погляд на світ, в якому кричущу несправедливість намагаються здолати силами купки незгідних. Але є в них і точка перетину: щира віра авторів в те, що людство можна врятувати – варто лише зазирнути в бібліотеки".
Ще трішечки статистики: цього року з Таємної кімнати розлетілося приблизно 700 книжок. Це кілька повних шафок! Дуже швидко розбирали психологічні книжки, що й недивно: усім нам потрібно зараз за щось триматися. Поза конкуренцією були вірші нашого улюбленого Жадана, трохи відставала від нього поезія Ліни Костенко. Романи Кінга також користувалися активним попитом - сподіваємося, ви отримали величезне задоволення від прогулянки у химерні світи, створені уявою короля жахів.
Сара Джіо, Джоджо Мойєс та Джоан Гарріс відповідали за затишне та пригодницьке читання - а ви вже посмакували усі чотири книжки від авторки "Шоколаду"? Вистачало й українських авторів, як класичних (чесно кажучи, видання класики від Vivat просто запрошує розпочати колекціювати усю серію), так і сучасних. Наприклад, славнозвісні "Фелікс Австрія" Софії Андрухович чи "Я бачу, вас цікавить пітьма" Ілларіона Павлюка. І це ще не все! Готуючи цю статтю, я прогортала більш ніж 20 сторінок каталогу книжок, що радували вас цього року - повне враження, ніби відвідав бібліотеку.
Двері Таємної кімнати не планують зачинятися й цього року. Ваш абонемент автоматично продовжено, книжки вже чекають можливості полетіти до орінговців, а видавництва, попри війну в країні, анонсують все нові й нові цікавинки - тож читали, читаємо і будемо читати!
Розкажіть, а чи оселилися цього року у вашій домашній бібліотеці книжки з Таємної кімнати? Які саме?
Ольга Орінго
galina_К
Пт, 05/01/2024 - 12:59
Вера Морозова
Сб, 06/01/2024 - 00:16
Вера Морозова
Сб, 06/01/2024 - 00:18