Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Другий знак. Алгоритм прийняття рішень

Так чи ні, вліво чи вправо, вгору чи вниз, одиниця чи нуль? Трикутні кнопки-вказівники такі логічні й мінімалістичні. Але за простим прийняттям рішень приховується ретельна підготовка. 

Почну з деяких записів у блокноті про створення колекції. 

«…Що мені здається надважливим для продовження людства і як про це розповісти?

На початку цього шляху довелося зробити інвентаризацію можливих інструментів.  Поки ще жевріє вогник ювелірного дому Орінго, найреалістичнішим виглядав такий шлях: зробити прикрасу, яка привертатиме увагу, а в описі до неї ненав’язливо додати своє бачення правди. Так колись турбота за наше місто трансформувалася у круглий підвіс «Молитва за Харків» зі словами Григорія Савича Сковороди, і підвіс цей замінив колекцію року у 2023-му та став улюбленцем небайдужих харків’ян. 

А у 2020 році щось підказало замість колекції року зробити «Магічний квадрат», цей місточок до гравюри Альбрехта Дюрера «Меланхолія» був дуже доречним перед пандемією, бо рішуче відповідав на безліч побоювань. Тому я вирішила зібрати за звичним методом обробки думок різними фільтрами усе, що крутилося в уяві, щоб потім витягнути з киплячого розчину готовий образ. 

Проте з самого початку (з грудня 2023) фільтри належним чином працювати не хотіли. Це було як пропихувати у дитячому сортері кругле крізь квадратне й навпаки. Мені хотілося ідеально квадратної чи прямокутної вісімки, бо 2024 – високосний рік, але весь час малювалися дивні трикутники. Довелося з ними змиритися.

71e95410646f6f79409fefea35d8acfa.md.jpg

Починала я пошуки у спільності вірувань людей... Добре, що до рук потрапила книга "Вісім релігій, що панують у світі", вона вчасно вберегла мене від намагання знайти Єдиного й універсального та направила думки у бік відмінностей. А ще заманила в пошуки усього, що пов’язано з віруваннями Йоруба, бо раніше не виокремлювала цю релігію з первісних культів. Подорож до Африки ледве не затягнула мене в нову етнічну колекцію — там неймовірно прекрасна міфологія та приємні відносини людей з богами, тому про цю гілку пошуків ви ще точно почуєте неодноразово.

От так ми й борсалися: з одного боку — грайливо настроєні Оріші (боги з пантеону Йоруба), з іншого — фрактали та «золоті перетини», а ще з записників потягнулися до теми замальовки й примітки попередніх років. І несподівано зі сторінки №13 цього збирача ідей понеслися трикутники, упевнено витісняючи інші форми. На сторінці №15 навіть круглий знак Орінго вирішив перетворитися на динамічний трикутник. Так запрацював процес створення знаків, про який я мріяла: у трикутні отвори уяви легко потрапляли трикутні ідеї…» 

210cabb71f855e644b17fdbe468f67bc.md.jpg

Хоча не завжди ідея з самого початку виглядала як трикутна. От наприклад, за знак з двох різноспрямованих трикутних стрілочок, які стали основою ланцюжка «Алгоритм» (і з яким ви ще далі неодноразово побачитесь в інших прикрасах), я завдячую магічній підказці з Африки.

В релігії Йоруба є найстаріше з відомих у світі гадання, називається воно Іфа. Мета цього гадання — допомогти людям повернути свою долю, щоб вони робили саме те, для чого з'явилися в цей світ. З народженням приходить забуття, люди блукають по життю і втрачають зв’язки, бо не знають свого справжнього призначення. Ритуал звертання до Іфа (бога мудрості) лише підказує шлях до вирішення проблеми, а не дає чітких рецептів. 

Проводить ритуал провісник бабалаво (у перекладі батько таємниці), як посередник між богами й людьми. Йоруба взагалі мають безліч різних практик ворожіння, але цінують Іфа як найскладнішу і точну практику, яка спирається на великий звід усних віршів. Вірші відповідають числовим комбінаціям, яку бабалаво дізнається за допомогою спеціального ланцюга ворожіння з вісьмома вплетеними шкарлупками горіхів пальми. Перед початком ритуалу обов’язково треба піднести Іфа дари та попрохати, щоб вони були прийняті та спричинили жадані зміни. Потім бабалаво багато разів кидає ланцюг і відмічає на піску, які з восьми шкарлупок відкриті (тобто отвором угору), а які закриті. Таким чином він отримує одну з 256 можливих конфігурацій і декламує клієнту пов’язаний з нею вірш, який клієнт зрозуміє так, як сам захоче. Є й складніші методи отримання коду доступу до відповіді на питання, але все одно вони приводять до 256 кодів та безлічі віршів, які бабалаво знають напам’ять... 

04b58b6322eaf9ddda6156d194e77841.md.jpg

І от як тут не пригадати уроки інформатики? довольство

Мінімальна кількість інформації — це один біт.  Або «так», або «ні». Або увімкнуто, або вимкнено. Або наліво, або направо… 

Вісім біт утворюють байт, найменшу одиницю даних. 

А число 256 — максимально можливе число елементів будь-якої системи з восьмибітним кодуванням (два у восьмому ступені, де два символізує двійкову систему числення, а вісім - кількість бітів в одному байті). 

Захоплююсь тим, який же наш світ цікавий та багатогранний: те, що не так давно стало початком програмування, багато тисяч років тому використовували мудреці з Африки! Можна було б також розповісти про вісім триграм, які теж складаються з трьох рядків бітів та китайську «Книгу змін», але краще трохи згодом, бо так ми до жодної прикраси сьогодні не дійдемо. 

2dcd5ddb7109217d95a2d12f6527e49e.md.jpg

Ланцюг «Алгоритм» з колекції «Я дам тобі знак» поєднує два символи: трикутник (його значення у нас є навіть в описі логотипа) та стилізовані кнопки обирання. Спочатку мені хотілося цікаво обіграти в прикрасах біти, байти та число 256, вплітала в малюнки також 0 і 1, але потім вирішила, що усе в житті нас і так приводить до побудови алгоритмів. 

Так, можна спробувати нехтувати умовами алгоритма і рухатися не за узгодженими стрілочками? Можна створювати дуже довгі ланцюжки з «якщо це так, тоді…», щоб і близько не наближатися до вирішення питання, але справжній життєвий алгоритм завжди лишатиметься поруч і чекатиме, поки до нього звернуться. 

cf09f9fbebd4371e9922b1d31b243f66.md.jpg

Алгоритм — та основа, до якої легко додаються пояснення. Ланцюжок «Алгоритм» теж має ясну вдачу і просту логіку: не дасть заблукати, якщо інше видаватиметься складним та заплутаним. А вісім трикутників-вказівників цікаві, тактильні та й просто гарні, як до підвісів, так і самі по собі.

Продовження вже незабаром… Від ланцюжка починається підвіс. без понятия

 

О.М.любовь

P.S. Друзі, будь ласка, не забувайте читати статті цього тижня, бо там є багато цікавих підказок та цінної інформації. Обізнаність та талановитість учасників нашої команди не припиняє мене дивувати! 

А про початок створення колекції — тут

Nifli
Ср, 24/04/2024 - 20:32

Читаємо, коли є світло й інтернет, дивуємся, цінуєм та іноді навіть "офігеваємо"))) (вибачайте мою французьку - взагалі, останнім часом вимушена спілкуватися, якщо не Езоповою, то принаймні максимально политкоректною)))
Lina2018
Ср, 24/04/2024 - 20:34

Захоплююсь Вашими нотатками, малюнками. Пробую інтуітивно налаштуватися на нову колекцію. Те, що бачу, надихає.
Kell
Ср, 24/04/2024 - 21:12

Трикутники, улюблені трикутники ^-^ Колись у новинах ви пропонували психологічний тест, і за допомогою нього я усвідомила, що для мене трикутник- найгарніша фігура в світі). Тож з великим нетерпінням чекаю на трикутні дива) і нові дописи вашої талановитої команди
LeTim
Чт, 25/04/2024 - 04:02

Чудовий ланцюг, з усіма сенсами, у нього вкладеними, і з тим, який же він гарний! Одразу захотілося його додати в комплект до каблучки «Ритм Всесвіту» або до сережок «Зоресвітні квіти»
vega
Пнд, 29/04/2024 - 23:22

Читаю. Затягує, Перехоплює подих. А ще… Прозвучить дивно, але …хотілося б мати такого Наставника