Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Хвилинка драконознавства

Нечутно, на величезних зелених крилах, до нас наближається рік найдивовижнішого магічного створіння - Дракону. А що можна почитати, щоб познайомитися з цією загадковою істотою?

Образ дракона неймовірно давній: найпершого літературного дракона можна знайти вже в "Аргонавтиці", де він охороняє золоте руно (а потім Ясон його перемагає, засіває драконячими зубами поле, і виростає ціла армія - це теж дещо свідчить про природу власника зубів довольство). Пізніше драконів хто тільки не описував: вони зустрічаються і в "Старшій Едді", і в "Пісні про Нібелунгів", і в казках братів Грімм, і навіть в "Алісі в Задзеркаллі" (пам'ятаєте Бармаглота?). Але справжній розквіт популярності драконів настає з появою жанру фентезі. Рідкісний фентезійний роман обходиться без них - таке відчуття, що авторів без драконів просто розвертають у видавництві. Нещодавно ми якраз розповідали про новий такий роман, "Четверте крило" Ребекки Яррос, якому присвятили каблучку. А що ще існує на драконячу тематику? 

a9319470f8d6dd91d3beed21d4cb6c2b.md.jpg

На фото: каблучка "Доля драконів"

Вклонімося в сторону толкінівського Смауга і пошукаємо драконів більш приязних... Саме такі зустрічають нас в серії романів Урсули ле Гуїн, присвячена світу Земномор'я. Дракони - невід'ємна частина цього світу. У самому Земномор'ї їх не знайти, але вони регулярно влаштовують нальоти на острови в пошуках скарбів. Цікаво, що дракони ле Гуїн "дорослішали" разом із серією про Земномор'я. Спочатку вони мало чим відрізнялися від толкінівського Смауга, але в пізніших книжках стали набагато мудрішими, сильнішими і більш відстороненими від людського світу, перетворившись із казкових шкідників на потужну, мудру і байдужу стихію. Дракони світу Земномор'я володіють величезними магічними силами: Істинна Мова, яку земноморські маги вивчають роками, для драконів є рідною, і творити за її допомогою магію драконам так само легко, як нам з вами розмовляти про погоду. Дракони тут не злі й не добрі: вони просто є, як гроза, вітер чи шторм - але якщо прибрати їх зі світу, то він зруйнується. 

До речі, щиро раджу оповідання «Правило імені». Прочитати його можна буквально за годину, але гарантую - містер Андерхілл забудеться вами нескоро улыбка

5ab6b0fe5cc3c5c8aa5539fa3eba8b3e.md.jpg

На фото: каблучка "Погляд Дракона"

Ще одна книжка, з якої можна починати знайомство з літературними драконами - "Меч Призначення", другий том оповідань про Геральта з Рівії. Уже на початку історії Геральт  зустрічає незвичайного персонажа на ім'я Борх Три Галки. Борх немолодий, товариський, глузливий і незвично добре обізнаний про драконів: їхні види, звички та спосіб життя він знає, немов свої власні. При цьому він не вчений і не відьмак - тож звідки тоді подібні знання? Мабуть, ви вже здогадалися: Борх Три Галки і є драконом.

Дракон-перевертень на ім'я Віллентретенмерт (у перекладі з драконячого "Три чорні птахи") ставиться до людей вельми доброзичливо, на відміну від більшості драконів, та й сам деколи проявляє вельми людські риси - наприклад, любов до гарної їжі та випивки. Отож, якщо його не злити, то такого дракона приємно мати в друзях, що Геральт й робить.

316d3ca1a41ced94b4cb5b4f0b868a3a.md.jpg

На фото: каблучка "Драконятко"

Не можна пройти у пошуках драконів і повз "Пісні льоду і полум'я" Джорджа Мартіна. Те, що в книгах драконів повно, відомо всім, ми ще й встигли намилуватися на них на екрані в усіх ракурсах. Але які вони, ці чудовиська, якщо заглядати в першоджерело? На жаль, не дуже приємні: це величезні вогнедишні рептилії з інтелектом вівчарки і характером Смауга. Дракони світі Мартіна нерозумні, що для сучасного фентезі не зовсім звичайно. Це саме тварини. Їх вважають втіленням вогню, сили і магії, неприборканою стихією. Як стихія, дракони вельми небезпечні, однак при цьому життєво необхідні світу. У книгах згадується, що відтоді, як помер останній дракон, зими стали суворішими, а магічні заклинання слабкішими - можна прослідити паралель з Урсулою ле Гуїн. 

Цікавий факт: 1984 року палеонтологи виявили фрагмент скелета птерозавра невідомого виду. Кістки птерозавра почали вивчати, проте повністю описати і класифікувати зуміли лише до 2019 року. А коли вчені його нарешті описали і знайшли йому місце серед інших динозаврів, то дали йому ім'я Targaryendraco wiedenrothi (друге ім'я - на честь вченого, який виявив кістки, перше і так зрозуміло, на честь кого). Ось вам доказ, що дракони дійсно існують!

602d82aac17f0bb5706215007a229f2c.md.jpg

На фото: підвіс "Драконеса"

Небезпечні, непередбачувані й руйнівні, а водночас приголомшливо красиві та величні дракони тримають на своїх крилах безліч фантастичних світів. А який літературний дракон ваш улюблений - запрошую поділитися в коментарях!

Ольга Орінго