І знову 23 серпня. Стрічка соцмереж тоне у хвилях любові харківців до рідного міста. Душу гріє харківський драйв, це дивовижне відчуття причетності до того, що набагато більше, аніж можна уявити. Якби з любові до міста створювали мости чи будинки, наш харківський точно сягав би Місяця чи й вище!
Ми створюємо срібні присвяти Харкову вже п’ять років, з того щасливого моменту, коли конкурс «Срібна мрія» настроїв нас на правильну хвилю. Процитую підсумки конкурсу в 2019 році:
«…В Орінго міські будинки та казкові замки завжди займають особливе місце. Прекрасні та вражаючі "Образ дома", "Бруківка", "Місто навколо" та "Маскарон" - усі ці прикраси принесла "Срібна мрія"! Звернула увагу на симпатію орінговців до каштана, що символізує Київ, тому планую цього року поговорити про знаки та символи рідних місць та улюблених міст в окремому міні-конкурсі. А сьогодні мій уклін рідному місту Харкову і саме з нього розпочнеться шлях до колекції міст. Два ескізи, у яких багато питань щодо реалізації, але душа наполегливо просить це зробити: Кільце "Харків" Катерина Володимирівна (cvb); Підвіс "Дзеркальний струмінь" Галина Георгіївна (galina_К)…»
Нарешті розгледіла класичну картину самопрограмування — з ідеї каблучки «Харків» дійсно вийшов знаковий перстень «Харків. Держпром», перша точка неймовірної колекції «Чарівні міста України». Спочатку майже непомітний в каталозі, він став справжнім харківським талісманом з 2022 року.
Підвіс же «Харків. Дзеркальний струмінь» завжди мав свій постійний фан-клуб, з самого початку, хоча й до держпромівської історії успіху популярність його не дотягувала. Та яскравість сяйва його камінців у впізнаваному срібному обрамленні легко могла конкурувати з бризками однойменного фонтану під сонячними променями або з світлом ліхтариків вночі, тому зникають вони з наявності дуже швидко.
Зробила цього року сережки і знову вгадала — дівчата, які не носять підвіси, залюбки обирали собі таку прикрасу. Є випадки розділення пари сережок між подругами, бо у якості моно-сережки «Дзеркальний струмінь» теж виглядає вдало.
Але не було в мене відповіді на чисельні запити, коли просили зробити такий підвіс для чоловіків або для дівчини, яка не любить камінці.
Точніше, не було відповіді до сьогодні.
Тепер відповідь звуть «Харків. Дзеркальний струмінь ІІ» і це новий підвіс без жодного камінчика, присвячений ріднесенькому фонтану на вулиці Сумській. Навмисно не стала замінювати сріблом бризки води й світла — тепер там вільний простір між чіткими контурами. І вільний цей простір уособлює харківський характер аж ніяк не менше, аніж квіти й фонтани.
«Наша живучість гідна подиву» - співає «Злий» Сергій Жадан в рішучому самопривітанні з днем народження (йому сьогодні виповнилося 50 років). І так, живучість та гнучкість залізобетонно-незламного Харкова дивує навіть харківців, не кажучи про усіх інших.
Як і чому ми такі, розберуться історики, митці та лікарі після війни, а поки що — просто рішуче рухаємося вперед, крізь усі тривоги та зневіри. І чомусь я вірю, що вистачить запалу в нашому вільному просторі на подолання цих тимчасових катастроф.
О.М.
allavoytenko
Пт, 23/08/2024 - 12:18
Kell
Пт, 23/08/2024 - 12:30
galina_К
Пт, 23/08/2024 - 13:19
Mouse
Пт, 23/08/2024 - 14:23
Янка Лекич
Пт, 23/08/2024 - 17:19
ши тцу
Пт, 23/08/2024 - 19:59