Казковий Король передбачень повертається в світ Орінго! Нагадаю вам про справжню літературу, яка дивує та допомагає, натякну про щось одночасно старе й нове, сховаю щось в Таємній кімнаті та вимкну там світло, щоб цікавіше було шукати кольорові олівці для розфарбовування сірого світу…
Хоча що нагадувати про творчість? Я вже описувала (і досить розлого) історію знайомства з книжками одного з моїх найулюбленіших сучасних письменників, тому повторюватися не буду. Але у фіналі історії кохання до творчості Короля передбачень були важливі бажання…
Бажання 1:
Прочитати «Казку», новий роман Кінга.
«…Вже давно в мене не було такого нетерплячого очікування та казкового передчуття. Я вірю в геніальність Кінга і в те, що він вже приготував для нашого світу вкрай потрібні, хоч і гіркі ліки. І ось вже юний Чарлі Рід вирушає з собакою на допомогу мешканцям паралельного світу. Світу, що гине від рук жахливих правителів. Історія про звичайного хлопчика, який вимушено виявляється героєм, зовсім не нова, але не маю жодного сумніву, що у Кінга вона буде неймовірна та цілюща».
Бажання виконано навіть двічі. Спочатку прочитала дуже повільно і зі словником англійською, а потім швидко і жадібно українською. Вдячна КСД за чудовий художній переклад, за прийнятну ціну українського видання (бо у Європі книжка майже утричі дорожча) і за відгук дель Торо на звороті. Папір не надто цупкий, звісно, але у даному випадку це теж плюс — у книжці 740 сторінок!
Зробила для вас порівняльні фото двох книжок, щоб ви бачили — наші видавці та поліграфісти роблять неймовірне в умовах війни — надрукована книжка теж у Харкові, майже поруч з нами. І окрема подяка автору, який знаходиться на світлому боці та продовжує підтримувати Україну.
Ви вже можете розділити бажання зі мною: сьогодні в Таємній кімнаті з’являться не тільки вже відомі книжки Кінга, а й свіжонадрукована «Казка»!
Зверніть увагу на збірку «Чотири сезони» — там неймовірні оповідання (деякі дуже популярні та екранізовані) з інтригуючими підзаголовками, за якими ховаються знайомі імена: «Весни довічні сподівання», «Літо розтління», «Осінь невинності» та «Зимова казка».
І загадка з зірочкою для знавців королівської творчості: здогадаєтеся, за якою головною ідеєю я підбирала твори Кінга для Таємної кімнати?
Бажання 2, про співтворчість.
Знову цитую ту статтю про Короля передбачень: "Хочу нагадати одну з найперших сесій в Екслібрисі, присвячену творчості Стівена Кінга — було дуже цікаво передивитися, як і підсумки сесії. Навіть виникло бажання зробити ще один оберт (не барабана револьвера…) сесію у клубі ювелірно-літературної творчості «Екслібрис»...
А чому ж ні? Колись це була сесія №2, тепер буде №23… І навіть якщо ні в кого з творчої спільноти не привабить можливість зануритися у надзвичайно складні виміри уяви Стівена Кінга, я буду малювати все одно, бо бажання зробити срібні провідники у світи провидця мене не відпускає.
Сесію сьогодні теж відкриємо, і нехай літо буде не тільки другим літом війни, а й літом розвитку творчих здібностей, бо для перемоги й відбудови потрібні усі рішучість та креативність, які в нас є.
«Все ж у цьому ублюдському світі, у всій цій мишачій метушні, у всьому цьому гною зустрічаються іноді вражаюче красиві речі, що тішать людське око, і біда багатьох у тому, що вони про це забули» (Рита Хейуорт, або втеча з Шоушенка)
Бажаю усім творчої наснаги та захопливих книжок!
ОМ