Пам’ятаєте, друзі, що у листопаді розповідала про схему розробки моделей прикрас та пропонувала вгадати, як були створені прикраси з особливої десятки? Давайте повернемося до цієї теми та перевіримо свої знання.
Завдання виглядало так: «Подивіться уважно на десять знакових прикрас та розсортуйте їх за моделями на ті, що одразу зроблені руками і ті, які спочатку з’явилися у вигляді файла. І завдання з зірочкою — спробуйте вгадати, яку з цих десяти прикрас було найскладніше запустити у виробництво для повторювання»
Тепер можна перевірити коментарі до допису "З чого усе починається".
1. Підвіс «Ханамі», початок колекції вічного свята весни. Модель створена Олегом Журавським повністю вручну, як і вся колекція. Комбінована модель, бамбукова рамка і квітка робилася одразу в металі, а гілки – різьблення у воску. Підвіс – конкурсний ескіз, інші прикраси доробили вже за моїми ескізами.
2. Каблучка «Моногатарі» з колекції «Що таке цуба?» Аналогічна історія — повністю ручна робота Олега Журавського. Спочатку різьба по воску, потім доведення в сріблі.
3. Підвіс «Розкішний бумеранг», флагман моєї авторської колекції. Цей підвіс – ручна модель, різьба по воску. Модельєр — Сергій Дорошенко.
4. Сережки «Сангрія» з однойменної колекції. За моїм ескізом 3D дизайн зробила Світлана Ломова, а доведення до ідеалу — Сергій Дорошенко.
5. Браслет «Сім днів», колекція WEEK. Усі ланки днів – повністю ручна робота. Зробив моделі Павло Манюк за моїми ескізами.
6. Сережки «Дракоша», найдавніші в колекції драконів. Це 3D дизайн. Колись купили файл підвіски у тайсько-данської компанії, яка продавала моделі по всьому світу, та мені там бачилися саме сережки, тому й переробили спочатку в 3D, а потім вручну з Віталієм Шестаковим довели драконів до бажаної деталізації.
7. Підвіс «Молитва за Харків». 3D дизайн з технічним доведенням до виробництва. Робив Сергій Дорошенко, від початку й до фіналу.
8. Каблучка «Харків. Держпром», одночасно «Срібна мрія» та велика колекція «Чарівні міста України». 3D дизайн, з великою долею деталізації по воску і металу. Ідея була конкурсна, але з усіх харківських споруд я обрала Держпром і втілити його в життя мені допоміг Сергій Дорошенко.
Зараз ми готуємо в довіднику окремий розділ про срібні міста і якщо цікаво, можу трохи більше розказати про технічну сторону їх створення.
9. Медальйон «Віфлеєм» 3D дизайн з технічним доведенням до виробництва. Файл за моїм ескізом створював Влад Кальченко, а доводив медальйон до життя Віталій Шестаков.
10. Каблучка «Це шляпа?» Модель зроблена вручну Сергієм Дорошенко, і саме вона несподівано виявилася однією з найскладніших для запуску в серію. До речі, здогадаєтеся чому?
Отже, з цього списку в нас вийшло порівну моделей з використанням сучасних технологій та без них. І я з повагою ставлюсь до будь-якого шляху створення моделі, бо не завжди можна повністю вручну зробити модель зі складним збиранням, а в 3D - з живими текстурами. Кожній ідеї - свої інструменти.
Олена Маслова
warbler1233
Пт, 20/12/2024 - 14:40
Julia777
Пт, 20/12/2024 - 16:11