Хочеться озирнутися та згадати деякі прикраси, у яких особлива місія — бути нашими своєрідними візитівками. А ще до портретів цих прикрас додали цитати визначних особистостей, і таким чином вийшла святкова розповідь про погляди на життя крізь призму Орінго.
1. Розпочну знакову десятку з прикраси, що нам принесла «Срібна мрія» якраз десять років тому. Підвіс «Ханамі» — гарний та гармонійний, ніжний та помітний. Він став наріжним каменем великої колекції «Ханамі. Цвітіння сакури». Але для мене головна місія цього підвіса полягає у збереженні згадки про дивовижне бачення весни й швидкоплинності однією чудовою людиною. Більше про автора ескіза можна дізнатися в «Історії про мого друга Руслана»
2. Продовжу лінію японської філософії: потужна каблучка «Моногатарі» з колекції «Що таке цуба?» — лише одна з восьми срібновтілених цуб, та погляньте, яка ж вона сьогодні актуальна: «…Коли дме сильний вітер змін, бамбук може підкоритися вітру, пристосуватися і зігнутися під його тиском аж до землі, але потім знову випрямиться. Дивовижний приклад природи, як краще протистояти життєвим труднощам і не зраджувати себе».
3. Підвіс «Розкішний бумеранг» — це флагман моєї першої авторської колекції року. Створені наприкінці 2016 року срібні «Бумеранги» лаконічні, логічні й чесні. Про базові правила життя, мабуть, і не потрібно розповідати складно. Хоча наразі не впевнена, що усе вирішують тільки закони карми, все одно до того, що випускаю з вуст чи з рук, ставлюся вкрай відповідально, набагато відповідальніше, ніж раніше… А ще знаковість бумерангів в тому, що їх прем’єра відбулася в день народження Орінго.
4. Під час святкового листопаду 2017 року до нас завітала одна з найяскравіших та оптимістичних колекцій, «Сангрія», натхненна сонячними моментами життя, любов'ю до Іспанії й апельсинів. В нас з «Сангрією» траплялося чимало пригод, але ювелірна доля завжди виокремлювала розкішні сережки — саме вони отримували нагороду, знімалися у відео, їх навіть намагався в нас поцупити найбільший бренд країни… Далеко не кожній прикрасі дістаються такі бурхливі оплески!
5. Браслет «Сім днів» — як нескінченний роман з семи частин, як щаслива подорож у часі, коли ти опиняєшся саме там, де хотів опинитися, навіть якщо не знав, яку дату обрати… Колекція WEEK, започаткована у 2020 році, настільки величезна, що для неї довелося зробити окремий розділ у довіднику, як карту для тих, хто не боїться подорожувати у часі. Браслет же відіграє роль того амулету, що не дасть загубитися.
6. Сережки «Дракоша» — найдавніші в десятці та в колекції драконів. Ці казкові красунчики кружляють у небі Орінго з 2013 року і збирають своїми срібними крильцями лави прихильниць. Вони для мене є символом незбагненного успіху, прикладом того, як незвична прикраса спочатку роками здавалася дивною, існувала ніким не помічена, але згодом несподівано стала бажаною і гарною для багатьох. Доля драконів інколи настільки схожа на людську долю…
7. Підвіс «Молитва за Харків» у 2022 році я робила для себе — хотіла побачити у сріблі віддзеркалення своєї любові до Харкова і до Григорія Сковороди. Таємна сила нашого міста підбурювала мене на пошуки його заплющених очей. І як не дивно — вони знайшлись і відкрилися. А потім виявилося, що тиха молитва крізь століття торкається сердець харків’ян. І місто відповідає нам взаємністю.
8. Каблучка «Харків. Держпром» у 2019 році з’явилася випадково, як трансформація конкурсного ескізу. Держпром захопив мою уяву ще з дитинства, тому не дивно, що з усіх помітних споруд нашого міста найпершим виявився він… І з випадкової каблучки згодом виросла велика колекція «Чарівні міста України».
9. Медальйон «Віфлеєм» — світла відповідь на важкі передчуття, внутрішня перемога над хаосом. Створений ще на початку 2014 року, цей медальйон і досі лишається бездоганним зразком речі, яка має місію прикрашати, дивувати й тішити, і напрочуд гарно все це виконує.
10. Каблучка «Це шляпа?» серед яскравих, складних та багатошарових прикрас Орінго може виглядати мало не бідною родичкою, але для мене вона назавжди залишається найріднішою.
У 2018 році з «Це шляпа?» розпочалася історія «Екслібриса», бо я зрозуміла — можливо розповідати у сріблі про любов до книжок і цю розповідь без слів розумітимуть у різних країнах. З неї почалася ювелірна хвиля оспівування «Маленького принца» в усьому світі (і це не перебільшення, бо мою ідею повторили багато брендів). Але головне для мене — не її приголомшлива успішність, а тоненька ниточка зв’язку поколінь моєї родини, яку мужньо продовжують тримати удав і слон…
Десять прикрас, десять історій, десять срібних путівників у далекі чарівні світи... І це ж тільки частина великої карти!
З любов'ю, Олена Маслова
valeriya
Сб, 02/11/2024 - 14:13
brenda
Сб, 02/11/2024 - 18:30
Cleona
Пнд, 04/11/2024 - 07:45
Aviamasha
Втр, 10/12/2024 - 00:06