Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Міняю книгу на квиток в кіно!

Книга завжди буде краща за екранізацію. Гадаю, ви стикалися з такою думкою, а можливо й згодні з нею. Дійсно, для людини, що не обмежується легким контентом та звикла черпати інформацію не тільки з телевізора, час, проведений наодинці з гарною книжкою, важко чимось замінити.

Та чи діє ця аксіома у випадку зі складними, філософськими та багатошаровими творами? Наприклад, якщо у вас зникає бажання читати лише при одному погляді на величезну кількість сторінок дрібним шрифтом, або сюжет не спішить укладатись у голові у більш-менш злагоджену систему та з кожною сторінкою лише більше заплутує вас. Причин, щоб віддати перевагу кіно, а не книзі, може бути кілька і, вважаю, вони більш ніж поважні.


Адже кіно вже давно ніжиться у променях слави як окремий й доволі виразний вид мистецтва. При чому кінематографу пощастило увібрати у себе кращі риси фотографії, живопису, театрального мистецтва та ще багато інших «плюшок», що заставляють нас не зводити очей з екрана. Звичайно, екранізації складних книжок не роблять заплутаний сюжет простим, глибоких героїв поверхневими, тому при перегляді марно чекати безтурботного настрою. Гадаю, що в більшості випадків рука так і не потягнеться до відерця з попкорном. Але кіно під силу заповнити порожнечу, що лишилась після прочитання чи намагання прочитати книгу, відсутніми деталями пазла так, щоб утворилась цільна картина почуттів. А читач із чистою совістю міг би викреслити автора із переліку must read, чи, навпаки, записати у нього.


Спочатку розкажу про приклад із власного досвіду. Знайомство з романом «Парфюмер» Патріка Зюскінда трапилось в мене на черговій хвилі популярності автора на початку нульових. Я симпатизую подібному жанру, тож очікувала, що книга не розчарує. Та, мабуть, недооцінила талант автора, що з маніакальною точністю та огидно вивіреними деталями описав життя головного героя та його хворобливе марнославство. Мабуть марно чекати чеснот від людини, чиє життя нагадує смердюче звалище відходів, а все те прекрасне, що в ньому мало необачність трапитись - було викраденим, відібраним, захопленим ціною людського життя. Та все ж логічний фінал, в якому зло так чи інакше було покаране, не залишив по собі ніякого морального задоволення. Скоріш почуття огиди від контакту з чимось вкрай брудним. Книгу після прочитання я позичила подрузі й не наполягала на поверненні. Але екранізацію книги дивилась без упередженості, ніби знайомлюсь із твором уперше. Можливо це тому, що мене з перших секунд зачепила операторська та режисерська робота. Команді кіномитців вдалось не тільки передати симфонію звуків, кольорів, а й, здається, аромати. А деякі кадри були схожі на полотна послідовників Рембрандта.

 

08f0bc30a6d1220edd0478bfee275e58.md.jpg

e7494a22bc8ba8f8284b55b92dab1252.md.jpg



Цікавинок серед екранізацій в сучасному кіносвіті чимало, кожен може знайти щось для себе. Серед авторів, яких екранізують з більш-менш рівним успіхом, без перебільшеного вихваляння чи прискіпливого цькування – Ремарк. Майже кожен видатний твір автора мав продовження на екрані, а деякі й не одне. З тих, що можуть зацікавити сучасного глядача, не примушуючи до надто далекої мандрівки у старий кінематограф, «Тріумфальна арка» 1984 року з Ентоні Хопкінсом у ролі хірурга Равіка. Так, це чудовий привід побачити геніального актора в новому амплуа. І якість англійської постановки говорить сама за себе.

 

437d4e7af14f88cbb3591b296378b1af.md.jpg


Та іноді екранізації викликають реакцію, яку менш за все очікують кінопродюсери: несприйняття самими авторами. Наприклад, стрічка «Ім’я Рози» 1986 року на більшість глядачів справила досить позитивне враження. Можливо тому, що режисер не надто заглиблювався у потаємні сенси твору, обмежившись містично-детективною історією на тлі темних середньовічних декорацій. Після виходу фільму на екрани, розчарований Умберто Еко заборонив будь-які екранізації своїх творів.


Протягом життя не давав згоди на екранізацію свого чи не найголовнішого твору і Габріель Гарсія Маркес. Адже то не жарти, вмістити кожну главу принаймні у 2-хвилинний відрізок. Краще взагалі не братися, аби не спаплюжити ідею. Та перед смертю Маркес все ж зняв заборону й у 2019 році кіносвіт сколихнула новина - компанія Netflix отримала права на екранізацію «Ста років самотності». А в жовтні 2022 вже було розпочато роботу над серіалом, про що стрімінговий сервіс не забув сповістити яскравим і загадковим тізером.Тож у нас попереду багато цікавого.тридэ

 


Чи маєте ви на згадці екранізації, що приємно вразили вас і виявились сильнішими за книги?

 

Наталія Орінго

dora2014
Пт, 13/01/2023 - 19:38

"Парфюмер" - спочатку подивилась фільм. Сподобався, зацікавилась. Прочитала і книжку. Та не можу сказати, що фільм кращий. Для мене це два різні твори. В книзі багато описів відчуттів "героя". Не уявляю, як таке можна булоб екранізувати. Обожнюю серіал "Гордість та упередження" 1995р.в. як й інші екранізації творів Дж.Остін. А от читати її - не можу, надто нудно :) Така дивина.
Cleona
Пт, 13/01/2023 - 20:53

За майже 80 років було зроблено 10 екранізацій роману "Джейн Ейр" Шарлоти Бронте. Можна дивуватися наполегливості режисерів, які вишукують типажі та створюють уявні світи героїв, прискіпливо розшукуючи вчених- дослідників тієї епохи. Існують рейтинги улюблених тандемів Джейн та містера Рочестера. Я знаю точно, що не всім до вподоби десятки разів дивитися фільм, або серіал з відомим сюжетом. Але такі вправи схожі на задоволення знавців вишуканих страв та напоїв, де на сцену виходять акценти, деталі, барви і нові грані. Нові версії, до речі, як вищий пілотаж, примудряються заховати у фільми алюзії та референси попередніх версій ( закодовані фрази, обіграні сцени, подібні інтер'єри та навіть акторів, які брали участь у попередніх екранізаціях). Це - свято для поціновувачів.
shursh
Пт, 13/01/2023 - 21:58

Згадую, яке неперевершене враження на мене справив фільм "Віднесені вітром", коли я була підлітком, це була справжня Подія! Книга, прочитана трохи згодом, теж виявилася цікавою для мене, але програвала фільму за викликаними емоціями)
Наталья1985
Пт, 13/01/2023 - 22:04

Первое, что сразу приходит на ум, это фильм "1408", снятый по одноименному рассказу Стивена Кинга. Фильм в свое время (больше десяти лет назад) меня очень впечатлил. А недавно захотелось найти печатный первоисточник. Нашла, с предвкушением приготовилась погрузиться в мистический и напряженный мир Кинга. Но как-то подозрительно мало выглядели 50 страниц в электронной книге. Это оказался, действительно, коротенький простенький рассказик. После этого фильм мне понравился еще больше )) Да еще и с таким звездным актерским составом.
Наталья Оринго
Пт, 13/01/2023 - 22:14

Оксано Сергіївно, пригоди Анжеліки на мене справили теке ж враження. Фільм чарівний! А от щоб прочитати всі книги, то треба мати натхнення.
Cvetochnayafeya
Пт, 13/01/2023 - 22:17

"Гордість та упередження"підтримую))) А ще згадалась радянська екранізація п'єси Булгакова"Иван Васильевич меняет профессию".Екранізація -кумедна, а п'єса-трагікомічна)))
Наталья Оринго
Пт, 13/01/2023 - 22:19

Говоря о Кинге, пожалуй признаюсь в симпатии Пеннивайзу. Если это не Билл Скарсгард, то для меня это не Пеннивайз. Второй такой колоритный образ не может создать даже мое воображение, потому я фаворит фильма. Спасибо, Наталья Кузьминична!
Наталья1985
Пт, 13/01/2023 - 23:01

Да, точно, Пеннивайз в фильме получился впечатляющий ) Захочешь - не придумаешь )
Mikurianka
Сб, 14/01/2023 - 00:14

По свіжих слідах - подивились сьогодні з дітьми анімацію "Хлопчик, кріт, лисиця та кінь". Книжку не читала, але дуже її тепер хочу. Така добра, лагідна історія про дружбу, підтримку, віру та любов. І візуал казковий. А який прекрасний сам автор, він зараз, після виходу оновленого видання, на першій сторінці авторських екземплярів пише добрі слова та залишає книжки деінде у місті. https://photo.oringo.com.ua/image/Wxb7
Vikiviki
Сб, 14/01/2023 - 11:18

Многострадальная "Дюна" Герберта Френка! Несколько раз снімаемая, но так и не раскрітая! Последняя экранизация наиболее приближена к книге. Ну мне так показалось!