Біля чарівного казану вночі зібралося чотири жінки. Перша – руда, впевнена в собі, у вишуканій одежі; друга – бунтарка в чорному вбранні, з виголеними скронями; третя – лагідна красуня в рожевому; четверта ж обирає жовті старовинні сукні та любить тварин. Що ж варять ці відьмочки?
Мабуть, так повинен був починатися сюжет якогось фентазі, але все значно цікавіше, адже в казанці у відьом кипить… рецепт української вимови. А самі відьми і не відьми зовсім, а відміни. Перша, друга, третя і четверта; земля, батько, тінь та теля - пригадуєте щось таке з уроків рідної мови?
Якщо не пригадуєте – нічого страшного, адже книжка Наталі Місюк «Мова: таємниці відьом» якраз і розрахована для тих, хто прагне відкрити для себе тонкощі й особливості української мови, незалежно від віку. Й на відміну від звичайного уроку, тут нудно не буде!
Невеличке нагадування: з пані Наталією ми в Орінго вже знайомилися – вона розповідала, як в неї народилися блог та додаток «Давай займемось текстом». Наталя Місюк не тільки допомагає жити з українською мовою в любові та гармонії, вона ще й здобула стипендію Президента України для молодих письменників. Недивно, що героїнею її книжки також стала наша чарівна мова.
Отож вирушаймо у казкове містечко, де живуть відьми та чаклуни. Воно затишне та невеличке, а його мешканці пересуваються на мітлах. В містечку панує спокій та взаємоповага, втім дістатися до нього не так-то просто, адже воно заховане десь між світами… Прослизнути у шпаринку може одна-єдина істота, та, що як ми усі знаємо, може «протекти» будь-де…
…і, вибачайте за спойлери, це кіт! Так, водити чарівним світом української мови нас буде милий котик Мурмураре (це, до речі, не просте звуконаслідування, а латинське слово «бурмотіння», від якого і походить слово «мова»). Цей допитливий кіт познайомиться з Іменником і його дружиною Множиною, потоваришує з Числівником, причарує Прикметника та прокладе стежку у будинки відьом-Відмін.
Якось непомітно ми разом з котиком відкриємо для себе чимало нового про українську мову, в грайливій формі навчимося відмінювати іменники з числівниками (о, як би я була вдячна цій книзі у школі!), покращимо вимову та позбавимося прийменника «по». А ще – дізнаємося, чому корисно навчатися іншим мовам та трохи позловтішаємося, шпиняючи негарну вимову наших московитських «сусідів». І ще раз переконаємося, що усі коти створені для любові.
"Любити когось - це дозволити йому бути собою. І коти тут найкращі вчителі. Ви дуже чітко пояснюєте людям, що про вас треба піклуватися, поважати ваші звички та залишати для вас особистий простір. Мешканці вашого світу ставлять для вас дряпалки, міняють лоточки, що навряд чи робили б для себе. З вами люди вчаться розуміти, що інші істоти мають інший погляд на життя та інші потреби. Якщо комусь для радості треба посидіти в картонній коробці - нехай сидить".
Вже захотіли прочитати «Мова: таємниці відьом»? Тоді поспішайте в Таємну кімнату: спеціально для вас додали п’ять примірників (тільки подивіться, як пасують ці магічні ілюстрації до чарівних прикрас!). Якщо ж комусь не вистачить, не хвилюйтеся: ми знаємо, де ви можете придбати цю книжку й подякувати Наталі Місюк за її просвітницьку роботу!
Читайте українською й любіть котиків!
Знайомилася з книжкою для вас
Ольга Орінго та її два кот(и?)(а?)
iratest
Чт, 21/03/2024 - 23:30