Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Незаплямована краса

Тема догляду за прикрасами завжди актуальна, а проведене опитування лише підтвердило це. Три коментарі орінгівців на запитання «Якої інформації вам не вистачає на сайті Орінго (у правилах та довіднику)?» торкались саме предмету догляду та чистки прикрас.

У Довіднику на сайті є коротенька, проте доволі детальна інструкція, як правильно поводитись з прикрасами залежно від покриття та вставок. Також регулярно консультуємо з цього приводу користувачів сайту та підписників у соцмережах, коли вони стикаються зі зміною кольору срібла чи тьмянінням каменів. І хоча загалом цю тему можна окреслити кількома базовими правилами, все ж у відносинах зі срібними виробами є багато факторів, які перетворюють буденний догляд на цілу науку. А досвід нашого гарантійного відділу свідчить про те, що останнім часом подразників прикрас стає все більше. Можливо, якісь з сьогоднішніх порад стануть для вас відкриттям, а якісь просто нагадають почуту раніше інформацію. Головне, щоб в підсумку ми отримали бажаний результат — красиві та сяючі прикраси.влюбленность

 

Головне правило, дотримуючись якого можна довго носити прикраси у їхньому первісному сяючому вигляді, — це знімати їх в кінці дня. Жодну, навіть дуже комфортну прикрасу, не бажано носити без перерви впродовж доби й довше. Ми доглядаємо за шкірою й волоссям, щоденно приймаємо душ, і так само маємо дбати про каблучки, сережки, підвіси тощо. За день на їхній поверхні збирається пил з повітря, залишки косметичних засобів, піт і при тривалому й щільному контакті з тілом цей «коктейль» негативно впливає на прикрасу і на її власницю чи власника. З боку організму це можуть бути алергічні й дерматичні реакції. Метал теж «хворіє», але по-своєму: тьмяніє, змінює колір на жовтий, темно-коричневий чи фіолетовий з зеленим відтінком.

 

cbc50cbe8dd1182d6b190fac11429151.md.jpg

 

Ви спитаєте, чому ж доглядом не вважається гігієнічний душ? Адже з людиною цей засіб спрацьовує, ще й час економимо. Не треба окремо мити прикраси або застосовувати якісь спеціальні речовини для чистки — чим улюблене мило або гель гірші за якусь «хімію»? По-перше, у нашої шкіри та у срібла різні потреби: на відміну від шкіри чи волосся ваша каблучка точно обійдеться без додаткового зволоження. По-друге, цілому ряду камінчиків та ювелірних вставок контакт з водою протипоказаний! В першу чергу це перли, бурштин, гідрофобні мінерали (амазоніт, адуляр, опал) і облагороджені натуральні камінчики (наприклад, просочені спеціальною олією). І головне, коли прикраса на вас, воді важко потрапити у місця, що контактують з тілом, щоб вимити забруднення та миючі засоби. Залишаючись на внутрішньому боці каблучки чи на гарпуні сережок, на зворотньому боці камінчиків, наші виділення, бруд, волога та мило утворюють плівку, що не тільки псує зовнішній вигляд прикрас, й шкодить вашій шкірі. Через це також важливо знімати каблучки під час хатніх справ: прибирання й приготування їжі (нехай всі поживні речовини залишаються в тарілках, а не на каблучках).

 

1acc8047badef887fef970ad2721e338.md.jpg



Ви вже маєте корисну звичку знімати прикраси під час миття рук, у спортзалі, в сауні, на кухні та щовечора перед сном? Дбайливо промиваєте їх водичкою, витираєте досуха м’якою серветкою та укладаєте крихіток в окремі zip-пакетики (щоб вони не подряпали одна одну)? Але все одно помічаєте зміну кольору чи потьмяніння? То в чому тоді справа?очки

Причин може бути декілька і розберемо кожну по черзі. Тьмяніння, тобто коли зникає активний блиск і срібло сяє стриманіше, може бути природною ознакою носіння. Невидимі оку мікроподряпинки на поверхні металу розсіюють світло і воно вже не так добре відбивається. На жаль, це неминучий процес, бо ми не живемо в вакуумі — за день каблучки разом з нашими руками торкаються сотні предметів, ще й беруть на себе «удари долі»: важкі сумки, перепади температури тощо. Але тьмяніти можуть не тільки каблучки, а й сережки, підвіси й браслети. Якщо така біда спіткала більшість ваших прикраси, придивіться до засобів догляду. Абразивні речовини на кшталт зубного порошку чи соди в поєднанні з не дуже м’якою щіткою гарантовано призводять до появи подряпин на сріблі. А ще цей спосіб протипоказаний для прикрас з комбінованим покриттям: позолота і родій люблять лише лагідне та дбайливе ставлення і віддячують за нього красою контрастного забарвлення.

 
2f77a421bcc38f8281c5ea1d79c769b3.md.jpg
 
8163550446a97b9669fe7bd68f9722be.md.jpg
 

Друга причина тьмяніння і основна причина зміни кольору срібла — це окислення поверхні металу. Інколи з доволі очевидних причин, а інколи, щоб знайти винуватця й запобігти подальшому псуванню прикрас, приходиться проводити справжнє детективне розслідування. Окислення, тобто сульфідна плівка, виникає, коли срібло реагує з киснем і сірковмісними газами, присутніми в повітрі. Виокремити кисень з атмосфери нам не до снаги, як і уникнути часток сірки у забрудненому повітрі мегаполісів. І вологий клімат, який також призводить до швидкого потемніння прикрас, без зміни місця проживання не оминути. Але ви точно зможете контролювати вплив інших чинників.

  1. Знімайте прикраси в басейні — так ви убезпечите їх від хлору, яким дезінфікують воду.
  2. Не використовуйте для зберігання прикрас скрині з обробленої деревини. Деякі фарби й лаки мають в своєму складі речовини, що змінюють колір срібла. Також не використовуйте для пакування, наприклад під час переїзду, газетний чи цигарковий папір — він містить барвники на основі сірки.
  3. Проаналізуйте місця, де ви проводите багато часу (працюєте, навчаєтесь). Кухні ресторанів, фотолабораторії, друкарні, хімчистки не є дружніми до срібних прикрас. Відомий випадок, коли випаровування з кухні ресторану псували прикраси в майстерні, що знаходилась в одній будівлі з закладом харчування. Ювеліру доводилось раз на два місяці чистити всі прикраси на вітринах.
  4. Чи знали ви, що антибіотики змінюють хімічний склад поту і той може впливати на колір срібла? Неочевидна, але розповсюджена причина, з якої срібні крихітки потрапляють до нас на реабілітацію.

Підступність всіх цих чинників у їхній накопичувальній дії. Якщо мова не йде про прямий контакт з концентрованою сіркою чи речовинами з її високим вмістом у складі, здебільшого вплив сірки з навколишнього середовища відбувається поступово. Тому часто виникає ситуація, коли під підозру потрапляє не зовнішній фактор, а сама прикраса. Стикнувшись з незвичним потемнінням срібла (особливо, якщо раніше таких проблем не було і, тим паче, якщо це збіглось у часі з придбанням нової прикраси), перше, що підпадає під сумнів — якість коштовного виробу. Але за умови, якщо ви купуєте у відповідального виробника, слід шукати «винуватця» ззовні, у своєму оточенні.

Отже, як боротись з наслідками негативної дії кисню та сірки? Як зношеній з часом поверхні повернути блиск, а камінчикам прозорість і сяйво? З нашого досвіду єдиним ефективним та безпечним засобом є професійна чистка. Чому не спеціальні розчини для домашнього користування чи хіт-рецепт з застосуванням фольги, гарячої води і соди? Перше за своїм складом важко віднести до засобу домашнього використання, бо це небезпечний, шкідливий для органів дихання й слизових оболонок розчин хімічних сполук, яким ми не радимо користуватись у жилих приміщеннях, тим паче у присутності дітей чи тварин. На жаль, відсутність різкого запаху у подібних засобів присипляє нашу пильність, але невидиме оку й непомітне для нюху не дорівнює безпечному.слеза

Основний недолік «зіллєваріння» з фольгою в тому, що воно не є універсальним засобом і має багато обмежень. Цей засіб стирає з прикрас не тільки бруд, а й оксидування. А ще він не підходить для прикрас з родієвим, комбінованим покриттям і натуральними камінчиками й вставками. Якщо коротко, то содово-фольгові ванни корисні лише прикрасам без покриття, зі вставками кубічного цирконію.

 
6d23684a700b070a8c48bf5362956bbd.md.jpg
 

Проте в професійних руках майстра все відбувається по-іншому. Коли прикраса потрапляє в гарантійний відділ, уважно перевіряється її загальний стан: як працюють замочки на сережках, чи плавно закручується застібка на цвяшках, чи пружний карабін на ланцюжках і шнурках, чи міцно крапани тримають камені. Після необхідної профілактики настає час безпосередньої чистки, в ультразвуковій ванночці. І вже потім фінальний штрих — полірування, щоб жодна тінь не стримала оновленого блиску. звездочка Нагадуємо, що послуга чистки разом з усіма супутніми діями, у нас, як і раніше, безоплатна. Все для того, щоб нічого не віддаляло вас від милування сяйвом улюблених прикрас, як і під час першої зустрічі з ними.улыбка

 

Наталія Орінго

Natasha Dziuba
Чт, 14/11/2024 - 22:33

Дякую за цю корисну інформацію!
ши тцу
Пт, 15/11/2024 - 12:36

Дякую! Корисно щось собі нагадати і дізнатися нове.