З Таємної кімнати лунає звучне декламування й шурхіт сторінок, пливе аромат спецій та шоколаду… Поспішаймо, щоб не пропустити щось цікавеньке!
Так, сьогодні на поличці поповнення купа нових томів і визначитися з чимось одним буде гарантовано важко. Тож зараз з темного кутку Таємної кімнати вилетить філологічна Орінго-сова й проведе невеличку екскурсію
Безумовний хіт – артбук «Метафізичний реквієм» українського футуриста Володимира Гаряїва. Детально про його постать та значення для нашої літератури розповідала Анастасія. Я ж додам від себе невеличку пораду: ця книжка просто обов’язково повинна бути на вашій поличці. Стильний артбук, до створення якого долучився харківський Літмузей – це справжній колекційний екземпляр!
Щоб врівноважити футуристичність, зібрали трішки поезії, перевіреної часом. Поема Ліни Костенко «Маруся Чурай» лишатиметься актуальною, поки люди співатимуть пісень й любитимуть один одного. Історія Марусі, голосу й душі козацького війська водночас сумна й обнадійлива – саме така, якою і буває велика література.
І ще вже майже класика: книжки Жадана. Додаткового представлення не потребують. Беріть, читайте, насолоджуйтесь (а якщо ще не читали «Скрипниківку», нікому не окрім Орінго в цьому не зізнавайтеся ). І пам’ятайте пораду від Олени Маслової: вірші треба читати обов’язково вголос!
Олександру Ковальову вважають вчителькою Жадана – але це тільки одна з граней жвавої, активної поетки, яка встигає і молодь творчості навчати, і своє справжнє створювати. Готуємо про цю непересічну особистість окремий матеріал. А поки що щиро радимо познайомитися з «Квітами ностальгії»: це ніжна, камерна поезія, яку дуже приємно читати й перечитувати.
Втомилися від щемких рядків? Пропоную трохи розвантажити мозок і зануритися в солодко-романтичний всесвіт Джоан Гарріс, авторки бестселеру «Шоколад». Зібрали для вас на поличках усі чотири книжки, і хоча це виглядає трошки як фуд-порно (особливо якщо ви худнете до свят), зайвих калорій ці романи точно не залишать! Тільки гарний настрій та приємній післясмак.
А як щодо детективів? «Не плач, моє красуне» – дебютний роман Ярини Вовк. Авторка позиціонує його як «справжній український детектив», а критики обіцяють гармонійне поєднання психології та кримінальних розслідувань. Отож занурюйтесь у світ пригод кримінальної психологині – і нудьгувати точно не доведеться.
Ховається на поличках і ще один захоплюючий детективний роман від українського письменника Данила Клочка, «Андрофаги». Маленьке містечко, лихі 90-ті роки, кривавий маніяк та захоплений своєю працею молодший слідчий – прийом не новий, але дієвий для того, щоб тримати читача у напрузі до останньої сторінки.
Далі на нас знову чекає Жадан, але цього разу у своїй прозовій іпостасі. «Гімн демократичної молоді» - справжня знахідка для авантюристів й бізнесменів, адже розповідає про тіньовий сектор економіки лірично й з гумором. Бонусом йде чудова обкладинка.
Вдивляємося в обкладинки… так, цього разу в Таємній кімнаті дійсно є книжки на усі смаки. Яскраві «Фантастичні звіри» для тих, хто вже почав передивлятися класично-різдвяного «Гаррі Поттера», «Родина у вогні» Дж. Оза та «Ті, що співають у терені» Коллін Мак-Каллоу для поцінувачів родинних саг, «Блиск» Рейвен Кеннеді для тих, хто віддає перевагу романтичному фентазі та навіть роман по листуванню «Панк 57» від Пенелопи Дуглас… Але на цьому місці я залишу вас розмірковувати над тим, яку ж все-таки книгу обрати, і трішечки відпочину з горнятком кави…
Йой, точно, кава! Точніше – спеції, запашні й гострі, у каву, м’яско чи різдвяне печиво… Чи гарно ви на них знаєтесь? Можна перевірити та відкрити для себе нові смаки з книжкою «69 спецій для серця» Андрія Гудима. Вона читається як справжня поема і розповідає не стільки про кулінарію, скільки про щастя, якого ми всі так потребуємо. Додаткова рекомендація – над книгою працювало Видавництво Старого Лева, тож це ще й дуже естетичне видання!
Наприкінці невеличке прохання: не зволікайте з вибором та не додавайте книжки з Таємної кімнати після оформлення замовлення, будь ласочка! Це псує звітність і команда Орінго сумує
Зичимо гарних вихідних – і читайте українською!
Ольга Орінго