Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Оманливе сяйво

Мурахи видобувають гранати, бірюза утворюється з кісток закоханих, а різниці між рубінами та сапфірами насправді немає. Яких ще фактів ви не знали про дорогоцінні камені? стеснение

Колись давним-давно, коли я робила перші кроки у вивченні Таро та астрології, страшенно модними були магічно-гемологічні форуми. На них люди обмінювалися пізнаннями про ауру камінців, ділилися своєю здобиччю з ярмарок каменів та розповідали «неймовірні факти про дорогоцінні камені»!

Частина фактів й дійсно була неймовірною – настільки, що очі на лоба лізли кеп Інша дуже вміло прикидалася правдою, проте спонукала відправлятися за знаннями далі – до справжніх гемологів, як, наприклад, наш улюблений Юрій Курилюк,  та енциклопедій. Принаймні, я сподіваюся, що спонукала…

При плануванні тижня фактчекінгу я згадала ці кам’яні відкриття, тож зараз пропоную вам цікаву гру. Перед вами – п’ять вражаючих фактів про наші з вами улюблені камінчики. Деякі з них правдиві, хоч як би важко не було в це повірити, інші ж краще не запам’ятовувати та не повторювати. Вгадаєте, які саме не пройдуть сувору цензуру ювелірів?

ca0668a36aa89d5536fca5450842a716.md.jpg

На фото: підвіс "Пара особливих"

синий бриллиант Рубіни й сапфіри – це один й той же камінь корунд, що відрізняється лише кольором. Проте історично склалося так, що червоні корунди називаються рубінами, а сині – сапфірами. 

красный бриллиант  Чимало дорогоцінних каменів метеозалежні. Тендітному топазу може погіршати на сонечку – він тьмяніє і знебарвлюється під впливом ультрафіолету. Якщо зловживати сонячними ваннами, камінь втратить колір і перестане радувати. Опал сумує у сухому кліматі – йому потрібна певний рівень вологості, інакше дорогоцінний камінчик може потріскатися й помутніти. Тому прикраси з опалами варто носити досить регулярно, щоб камені отримували вологу з повітря та шкіри власниці. А бурштин на відкритому повітрі активно окислюється і старіє – якщо постійно його вдягати, він стане більш крихким.

зеленый бриллиант Про помаранчеві - спессартин і гессаніт – та зелені - уваровіт, гроссуляр, демантоїд – гранати ми вже чули. А як щодо так званого «мурашиного» граната, Аnthill Garnet? Виявляється, якщо відправитися в Америку, в маленьке містечко Four Corners, де сходиться воєдино чотири штати, можна знайти й таке! Будуючи свої домівки, мурахи викидають кристалики гранату на поверхню. Здавалося б, радій та підбирай дорогоцінності, але справа в тому, що дощі в цій місцевості – рідкість, тож мурашиний гранат дуже дорогий. При цьому він красивий, прозорий й високої якості.

9907ed5e4d8145e13021f1c94030d9ea.md.jpg

На фото: ексклюзивна каблучка "Логіка несвідомого"

зеленый бриллиант Бірюза – чи не найбільший рекордсмен по кількості підробок. Її почали імітувати ще в Давньому Єгипті. З часом таланти шахраїв тільки вдосконалювалися: «бірюзу» виготовляли з кольорового скла, кісток, просякнутих солями міді, фарфору та пластику. В чому ж секрет такої популярності? Справа в тому, що родовища цього містичного та шляхетного каменю хоча й численні, але невеликі за обсягом. Останні родовища натуральної бірюзи виснажилися ще у середині XVIII століття, тож нині прикраси з цим каменем можна знайти тільки в антикварних магазинах. А ще про бірюзу існує красива, хоча й сумна історія: в неї начебто перетворювалися кістки померлих від нещасної любові. Тож виходить, зараз щасливих історій кохання стало значно більше!

синий бриллиант Алмази пам’ятають молодість нашої планети. Вік найдавніших алмазів налічує понад 4 млрд. років. Втім значна частина каменів молодша – приблизно 1-3 млрд. років (але це ж теж вражає!). Видобувати алмази також почали з давніх-давен: ще понад 2400 років тому в Індії працювали перші алмазні шахти. Вказує на давність алмазу навіть його назва: вона походить від давньогрецького чи арабського «нездоланний». Значно пізніше, ніж видобувати, алмази навчилися огранювати, але це вже зовсім інша історія...

f310950b82d68282e704c2f84667f12f.md.jpg

Серед цих камінців ховається і чорний діамант...

Пересипаю уявні камінці з долоні на долоню: алмази та рубіни, бірюза й гранати – чия історія виявиться хибною? Спробуйте вгадати, а ще діліться в коментарях цікавими фактами про дорогоцінні камені, які відомі вам – але тільки правдивими! улыбка

___

Дізнатися, які з фактів правдиві, можна за посиланням.

Ольга Орінго

Cleona
Втр, 11/06/2024 - 21:21

1) Так 2) Так 3) Ні 4) Так 5) Так. Майже ЗНО здавала - щось знала, щось вгадувала. Чи знали ви, що з цього каменю виготовляли ножі? В Китаї його називали вічним, і навіть використовували його як монети, робили з нього каблучки і підвіси для знаті. Інки і ацтеки цінували його дорожче золота, а іспанці лікували їм спини і нирки, за що назвали його " нирковим каменем". А сучасна назва цього мінералу - нефрит. Конфуцій вважав його каменем мудрості і гуманності, можливо саме тому китайці призначили його "національним" скарбом.
Пифагор
Втр, 11/06/2024 - 21:27

1) так, 2) так, 3) ні, 4) ні, 5) так
Julia777
Втр, 11/06/2024 - 21:53

1. Так, 2. так, 3. ні, 4. ні, 5. так
Nifli
Втр, 11/06/2024 - 22:07

Я скоріш з пунктом 2) не погоджуюсь. Носити часто опал - сумнівне твердження, адже треба ще й розуміти, в яких умовах. У спеку чи мороз краще його на вулицю не виносити, і взагалі не виймати із зип-пакетика. А ось бурштин - так, він з віком дещо змінюється, здебільшого в кольорі, але б не сказала, що він стає крихким та руйнується від частого носіння. Головне - берегти його від впливу косметики та побутової хімії. Спирту (парфумів) і олій він дійсно не любить і є схильним до механічних подряпин... Але в цілому... те що пролежало мільйони років у доволі складних умовах, за кілька десятків років частим носінням зіпсувати важко)) Опали, звісно, теж не вчора народилися, але вони набагато вразливіші... Бурштин - природний полімер, по суті - пластик) А чого боїться більшість пластиків? - зокрема, з найпоширенішого - спиртів, жирів та кислот, та інших речовин, завжди охочих із ними прореагувати)) А ось погодні умови там не мають такого значення, як для опалів. Це - суто моя дилетантська думка, якщо помиляюся, буду рада почути професійні аргументи))
Sunshine
Ср, 12/06/2024 - 00:28

1.так 2.так 3.так 4.ні 5.так
lantana
Ср, 12/06/2024 - 00:48

Здається неправдива історія про бірюзу, інші правдиві
Kell
Ср, 12/06/2024 - 10:42

Також думаю що все, окрім бірюзи - правда. Цікаво, дякую!
Шани
Ср, 12/06/2024 - 13:14

на перший погляд неправдою видається історія про мурашок, точно неправда про бірюзу)
Julia777
Ср, 12/06/2024 - 15:12

Про бірюзу правда, що її давно навчились підробляти, робити імітації, але не думаю, що правда, що всі родовища виснажені ще у 18 ст.