В мене за планом цього тижня вже відбулося буркотіння про професійне свято, яке я категорично не хочу продовжувати поділяти з загарбниками, а тепер ще одне ювелірне спостереження, хоча його можна вільно використати у будь-якій галузі за певних умов. Отже, друзі, пропоную варіант чесного плагіату або невидимого віддзеркалення — і усе в дусі оксиморону!
Шість років тому ми випадково зробили одну маленьку, але неймовірну річ — каблучку «Це шляпа?»*
Тепер з чистою совістю можна продовжити мою улюблену фразу про комбінації слона та удава «Завдяки Екзюпері всі освічені люди знають, що удав, який проковтнув слона, збоку схожий на шляпу. Але ніхто не здогадується, що слон, який проковтнув удава у будь-якому ракурсі залишається схожим на слона…» тим, що саме завдяки Орінго світ дізнався, що і слона, і удава можна огорнути навколо пальця.
Нібито й немає нічого революційного у нашій каблучці, та за 75 років існування «Маленького принца» і до того щасливого моменту, коли намальована мною каблучка почала упевнено крокувати по планеті, такого ніхто чомусь не зробив. Прикраси, де зображений Маленький принц з Лисом чи трояндою, звісно в ювелірному світі тоді вже були, а от бачення знакової речі, де за чітким мінімалізмом зовнішньої сторони ховається несподівана розгадка у вигляді слона, чомусь чекало своєї черги на втілення. Слон, схований у пузі удава, підморгне лише тому, хто з тобою на одній хвилі, хто бачить не лише очима і як мінімум — у вас з цією людиною вже є одна книжка, щоб розпочати спілкування...
Ця маленька каблучка виявилася не просто прикрасою, а ознакою тих, хто читає книжки. Тому й не дивно, що вона викликала справжній WOW-ефект та несподівано стала вірусною. Деякі відгуки іноземців наводила в цьому дописі, але насправді їх сотні.
Мабуть, не треба багато розповідати, що відбувалося далі? Перший рік ми були єдині, хто тішив внутрішню дитину таємним знаком, але потім почали з’являтися послідовники. Це ж дійсно не складна ідея і не складна прикраса, модель зробити теж легко, тому різні удави зі слонами під виглядом каблучок поповзли всюди, куди не доповзли наші.
Про дивну історію з іранською дівчинкою розповідала влітку 2021 року, тоді виявилося, що іранське ювелірне підприємство вже майже рік робило каблучки зі страшненькими слониками… Дівчинка Ханна зробила відео у тіктоці, яке завірусилося. А ми дізналися про це тоді, коли люди з різних країн почали штурмувати нас з проханнями про таку каблучку, бо пошук в гуглі приводив їх до Орінго.
Тепер же таку каблучку роблять безліч ювелірних виробництв і ми вже нікому не нагадуємо, де був початок.
І от я замислилася: а що ж я відчуваю, коли бачу дублювання ідеї або й повний повтор нашої моделі? Як не дивно, майже нічого, окрім плину часу та природності того, що відбувається. Якщо ідея вірусна, не треба дивуватися, що її підхоплюють. А я вмію створювати ювелірні віруси.
Можливо, мене б потішило, якби послідовники писали «побачили в Орінго», особливо для каблучки «Головне всередині», яка вже не є такою очевидною, та культура розповсюдження художніх вірусів у світі поки що відсутня, на жаль. А інколи роблять таке щось неестетичне, що краще хай мовчать.
До речі, здогадаєтесь чому в нас саме такий слон на каблучці?
Я чітко розумію, що каблучки, які розходяться кругами по планеті — знак пошани Екзюпері та нагадування про негасиму зірку Маленького принца. І не треба намагатися усі моменти життя конвертувати в гроші — творчість вдало обирає людей, які вміють створювати мислевіруси та вільно відпускати їх…
Отже, якщо ідея значно більша за наші виробничі можливості, якщо вона потрібна світу, то повторення не буде крадіжкою, а буде віддзеркаленням.
Де ж тут інтереси Орінго, спитаєте ви? Та всюди. Ми просто додаємо в хаос світу краплі срібної радості. І є шанс, що колись люди, які читали правильні книжки, зможуть об’єднати свої зусилля та врятувати нашу маленьку та таку вразливу планету людей.
Каблучка "Це шляпа?" (є в наявності у різних розмірах)
-----------------
* При перекладі ми перевіряли у словниках коректність використання «шляпа» у назві прикраси. Це робити можна, також додатково відгукнувся фразеологізм «діло в шляпі», який надзвичайно доречний для цієї прикраси. Моя місія тут виконана блискуче.
З любов'ю, Олена Маслова
Cleona
Ср, 31/01/2024 - 14:10
Наталья Оринго
Ср, 31/01/2024 - 14:17
Cleona
Ср, 31/01/2024 - 16:24
Валентинчик
Ср, 31/01/2024 - 16:32
Cvetochnayafeya
Ср, 31/01/2024 - 23:07