Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Подорожник чи камертон

Беремо у руки срібний камертон й дослухаємося до звуку: це мелодія на честь з’явлення нової прикраси у нашому ювелірному садку!

Пригадаймо двадцять четверту сесію ювелірно-літературного клубу «Екслібрис», присвячену рідним голосам української поезії. Чимало тоді було перечитано й обговорено, і серед іншого прозвучала цікава думка: в поезії (та в інших творчих справах), як і в музиці, є свої камертони. Таким камертоном, що «задає звук еталонної висоти і настроює усіх на якісне неповторне звучання» був названий Іван Малкович, «нащадок галицької шляхти, скрипаль, поет, видавець, володар тонкого музичного слуху і гарного смаку у всьому, до чого звертається».

Не буду детально переказувати тут біографію цієї неординарної в усіх сенсах людини, проте щиро пораджу дізнатися про нього більше – саме на таких постатях й тримається наша культура, тож порівняння з камертоном цілком доречно. Підтримувала музичні порівняння, до речі, й Ліна Костенко, яка сприяла виданню першої поетичної збірки Малковича й називала поета «Найніжнішою скрипкою України». А щоб ви склали певне уявлення про особистість Малковича, запропоную познайомитися з кількома його висловлюваннями:

  • В юності я, якщо можна так сказати, відкрив власний закон криниці: що більше віддаєш, то чистіша вода прибуває. Проосто іди, ділися своїм світлом, і пам'ятаючи про все, ні про що не шкодуй.
  • Бути вільним — це радше бути щасливим невільником улюбленої праці, рідних і близьких людей.
  • Добро — це коли від твоєї присутності на цьому світі добре і тобі, і людям. А зло — це коли добре тільки тобі. Хоча це й не аксіома.
  • Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.

 

3eb1c443f7b08767a5763d3c2b721751.md.jpg

 

Нагадаю, що Іван Малкович – власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», й, судячи з того, які естетичні й актуальні книжки виходять у цьому видавництві, усіляко сприяє розвитку уваги до друкованого слова в нашій країні.

А тепер самий час перейти власне до його творчості!

Стоїть при дорозі
хлопчатко в сорочці рваній:
— Я — подорожник,
прикладайте мене до рани.

Ідуть подорожні —
ніхто з них, ніхто з них не стане.
— Я — подорожник,
прикладайте мене до рани.

Враз — гальма завищали, і вовчим
оком сорочку прошито:
— Що тиняєшся, хлопче,
а. чи, може, набридло жити?

І крізь сміх, мов крізь ножі,
хлопчик блідо ворушить губами:
— Я ж… подорожник,
прикладайте мене до рани…

[1980, весна]

Саме ці рядки й надихнули Еліну Альбертівну (Lina2018) на створення ескізу підвісу «Подорожник». Чому саме подорожник і як подружити його з камертоном? Дамо слово авторці:

«Захотілося об'єднати образи камертона і подорожника.  Різні народи давали цій рослині практично однакову назву. Наукова назва походить від поєднання грецького слова «ступня» з коренем слова «йти слідом». 

Відчуваю щось спільне між ними, адже перший задає тон, а другий пропонує "йти слідом"».

 

5111b75bc7809854cd4b641d25786063.md.jpg

ba99b7d3b2b9aacfacbd633e32ede509.md.jpg

 

Подивимося на ці символи уважніше… Подорожник – відома лікарська рослина, цілющі властивості якої цінували ще у стародавніх Греції, Римі та Китаї, згадували Гіппократ та Авіценна. Звичний на вигляд, майже непомітний, він росте буквально скрізь: вздовж доріг, на пустирях й навіть на смітниках – усюди можна побачити веселі зелені колоски подорожника. Має він й ще одну цікаву особливість: легко розноситься на взутті. Саме так подорожник потрапив до Америки, де індійці дали йому назву «слід білого чоловіка» – він проростав усюди, де проходили поселенці…

Про майже чудотворні властивості подорожника стишувати біль ми дізнаємося ще у дитинстві, якось ніби інтуїтивно. Розбив коліно чи подряпався – знайди правильний листик, приклади й біль вщухне. Цікаво, чи не подорожником надихався Толкін, створюючи свою цілющу «траву короля», ателас?

Існує чимало легенд про подорожник. Мою улюблену переповідала мені бабуся-лікарка, й в ній йшлося про двох змій-приятельок, що грілися на дорозі. Втім, правил дорожнього руху змії не знають, тож одна з них швидко втрапила під колеса. Тоді друга поповзла, знайшла лист подорожника й прикрила ним товаришку. Змія ожила, а люди дізналися про лікувальні можливості подорожника.

Ось така корисна травка оживе в сріблі – й прикрасить, й підлікує, й нагадає про сонячне дитинство, коли подорожником можна було зцілити будь-який біль…

 

f1b3dfd5100f9b3a07f874218a75917b.md.jpg

 

А що з камертоном? Люди, дотичні до музики, з легкістю впізнають в роздвоєному суцвітті подорожника цей невеличкий корисний прилад. За його допомогою настроюють різноманітні музичні інструменти – від кафедральних органів до концертних роялів.

В стародавньому Китаї існувала дуже цікава легенда про камертон. Стояли собі три величних царства. В першому грали музику в певному тоні – й царство розвалилося. В другому грали музику в іншому тоні – й царство збідніло. В третьому ж грали музику в третьому тоні – й царство щасливо стоїть й по сьогодні.

Отож, – міркував імператор, – важливо обирати, яку музику ви гратимете. А щоб правильну тональність могли узяти в усіх куточках царства, він щороку відправляв свій власний камертон з охороною. І царство зі спільною музикою жило щасливо.

Справді, обрати свій власний тон й не збиватися з нього не так-то легко, але важливо, чи не так?

 

39350ca49f225ed75a04608c2dc89cd0.md.jpg

 

Що ж, а тепер погляньмо власне на прикрасу. Невеличкий "Подорожник-камертон" з ескізу при втіленні набув срібне тло й переселився жити на підвіс-монетку. Зроблено це було спеціально, щоб максимально зберегти сенс прикраси, зробити її по-орінговськи надійною й не тонкою, й не розташовувати камертон догори дригом, намагаючись приховати вушко.

Отож, в колекції срібних монеток-талісманів прибуло – і всі від цього тільки виграли. Впізнаваний подорожник з листиками й колосками зручно влаштувався на срібній поверхні: тепер в нього є місто, де можна вкоренитися й зростати. Символічний камертон на зворотному боці набув простір для розповсюдження звукової хвилі: тепер правильний тон можна не тільки побачити, а й почути. А власник прикраси зможе обирати, який в нього сьогодні настрій і до чого більше хочеться доторкнутися: до цілющої музики чи до життєдайної сили природи.

 

9def5df7833c8408a5743a0438dc79cb.md.jpg

9fbed7bf9f0bb2abc0d2e35d741cef18.md.jpg

 

Пам’ятаєте, що подорожник легко розмножуються на величезних територіях? Як виявилося, стосується це й прикраси з його зображенням, тож зустрічайте сережки! З’явилися вони майже випадково, втім можна вбачати в цьому й руку долі: при вирізанні 3D моделі у воску щось трапилося з розміром. Зменшений подорожник відправився було у брак, але через відмінність кольорів (віск для безпосередньо роботи на виробництві  – червоний, а для створення моделей – синій) його помітила головна чарівниця Орінго, Олена Маслова.

Милій й охайній монетці негайно був наданий шанс і так народилися сережки "Подорожник-камертон". Крихітні камертончики, листя подорожника, зручна застібка – в них є усе, щоб стати повсякденною улюбленою прикрасою, що підтримає у будь-якій ситуації й настрої. А щоб було ще цікавіше, ми створили другу версію сережок – асиметричну, де можна милуватися одразу й камертоном, й подорожником.

 

13b989ee332f9713cde1c81ee8afb12f.md.jpg

e01e9a082531b9b8d5a60fd0d74f1820.md.jpg

 

… Олесь Бердник у своєму філософському романі «Камертон Дажбога» пропонує героям «…Іти поміж громами і прислухатися до майже нечутного камертону Неба». Не найгірша стратегія для насиченого життя. Тож нехай срібний камертон веде вас до щастя, а подорожник – зцілює, якщо на шляху до нього доведеться спіткнутися.

 

38bfd96ea3366d74ab9f3f8793e496b9.md.jpg

 

Ольга Орінго оринго 2

Оля-Оринго
Ср, 31/01/2024 - 17:23

Нагадуємо, що в Таємній кімнаті наразі доступна збірка "Іван Малкович: Подорожник", до того ж з автографом автора! 
LeTim
Ср, 31/01/2024 - 18:29

Вiтаю Елiну Альбертiвну та всiх нас з чудовим Подорожником-Камертоном! Я в захватi ( з самого початку, з ескiзу), вийшло ну дуже гарно, у виглядi монетки, а ще й сережки гарнюнi). Це було дуже потужно так вiдобразити образ талановитого Iвана Малковича. Дякую нашим невтомним чарiвникам!
Лелеока
Ср, 31/01/2024 - 19:14

Яка краса! Але з жахом додивилась, що пропали слайди з каталогу(
Julia777
Ср, 31/01/2024 - 20:39

Дуже гарне втілення ідеї, все так делікатно, ненав"язливо).
Cleona
Чт, 01/02/2024 - 01:14

Дуже гарне поповнення колекції талісманів. До речі, непоганий талісман для тих, хто подорожує.
Lina2018
Чт, 01/02/2024 - 12:58

Дякую! Прикраси вийшли ніжні і в орінгівському стилі. Трохи сумую, правда, що не вдалося реалізувати первісний задум: камертон у вигляді подорожника.
Оринго
Чт, 01/02/2024 - 13:18

Еліно Альбертівно, срібло метал делікатний і зробити таке тонке не ризикнула — буде ламатися. 
Татьяна Викторовна
Чт, 01/02/2024 - 15:09

Вітаю авторку та всю Орінго-спільноту з чудовою метафоричною прикрасою! Сережки справжні гарнюні на кожен день, щоб вчасно налаштувати свій внутрішній камертон! Підвіс же як нагадування, про те, що щось досить звичайне може зцілювати глибокі рани, варто лише придивитися...
Frosta
Чт, 01/02/2024 - 17:34

Такі теплі прикраси, одразу згадую канікули у бабусі і дідуся в селі. А ще, якщо зір не ідеальний, можна побачити не рослину, а метелика с дивними довгими вусиками)