Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Попурі… Рррііі!

Тут мало б бути щось про травень, мій найулюбленіший місяць. Трохи про квіти й зелену траву, птахів, метеликів та книжки, про творчість та надію на краще... Але цього року травень демонструє таку кричущу неповагу до моїх мрій і сподівань, що есе буде про протиставляння природного та штучного. 

Людина якось так влаштована, що вона весь час намагається випробувати межі реальності на пластичність і знаходить шпаринки, крізь які просочується в інші виміри буття. Це пов’язано зі вбудованою у свідомість природною цікавістю, яка колись підштовхувала до відкриття нових земель, законів фізики та біотехнологій. Ті, хто шукає шпарини й робить з них тунелі для людства, майже завжди несуться уперед під вітрилами уяви про майбутнє, рухаються у найвеличнішому потоці з усіх можливих — потоці творчості. За ними йдуть ті, хто використовує відкриття у практичній площині. Це також важлива й природна хвиля, бо мало відкрити закони фізики — треба за їх допомогою збудувати двигуни, створити чіпи та ліки від раніше невиліковних хвороб. Ну а потім вже крокують ті, хто використовує здобутки цивілізації. 

ae31635aa9c4b56117a24d2f9a40a34e.md.jpg

"Усе трималося на ниточці. Замальовка про терпіння" (05/25)
 

Але людство стрімко змінюється (чи його змінюють) і прогрес дістався до сфер, які раніше були закритими для нього. За останнє десятиліття творча стихія, природний бульйон для народження натхнення, усе більше потерпає від імітації мистецтва, літератури, музики, бо ШІ легко захоплює у привабливі тенета усе більше адептів. 

У чому привабливість? За допомогою штучного інтелекту можна імітувати не лише зображення чи мелодію, також можна імітувати логіку. Мабуть, усі вже бачили в соціальних мережах та чатах щось на кшталт «я запитала у штучного інтелекту і він мені відповів наступне…», ну і далі довга цитата з текстового файлу. Раніше людині треба було сконцентруватися на завданні, подумати, як його вирішити, пошукати додаткові варіанти і знайти відповідь. Такий шлях потребував часу, але на виході створював енергетично наповнений фінал — радість від пізнання. Тепер це займає разом з формулюванням запиту та побиттям опонента картами ШІ хвилин десять.

Що маємо на виході? Порожню й неперевірену інформацію, а також відсутність в усіх учасників дискусії бажання у тему заглиблюватися. І є питання, куди витрачається зекономлений час… Звісно, алгоритми невпинно вдосконалюються і колись усі знання світу  (принаймні наукові) дійсно спакують так, що легкокрилий ШІ рятуватиме нас від невігластва (якщо до того часу буде працювати електрична мережа). 

Та що відбуватиметься з творчою спільнотою, якщо вже навіть зараз, до настання доби досконалості, можна не напружуючися імітувати книжки та продавати їх, програмувати пісні, які співатиме штучний співак та робити реалістичні відео з відомими акторками без їх участі? Ми вже давно споживаємо терабайти згенерованого контенту і не завжди маємо можливість відрізняти, що саме споживаємо та як це впливає на нашу свідомість. Добре, що паралельно з ШІ розвиваються й технології розпізнання. без понятия

А от якщо збудувати ювелірні прикраси на основі ШІ-згенерованого зображення, вручну створити справжнє зі штучного, чи легітимізує це порожнечу? 

Залишаю дискусійне питання відкритим, друзі, та чекаю на відповіді. Згодом на базі обговорення створимо цікавий тиждень, який допоможе трохи легше орієнтуватися у буремній сучасності. Природні орінговські сюрпризи не виключаю також. стеснение


О.М.любовь

Cleona
Пнд, 26/05/2025 - 12:02

Дуже слушні роздуми. Як порівняння, пошуки в інтернеті завжди якось схожі на риболовлю - закидаєш сіті і кожного разу щось ловиш, дарма що не завжди те, що потрібно. А з ШІ виходить посередник, який вирішує, що тобі потрібно. А мене навіть і не риба цікавила, а процес.
Julia777
Пнд, 26/05/2025 - 12:12

Цікаве питання. Але ШІ може згенерувати зображення тих же прикрас лише на основі того, що знає (і ці знання йому дають люди. І створили те, що можна "згодувати" ШІ для подальшої роботи теж люди) і лише по запиту людини. А щоб "витягти" з ШІ щось більш-менш гарне і цікаве, треба зробити дуже розгорнутий запит. І щодо тих нестандартних елементів, які ШІ витягне з робіт сучасних художників, ювелірів, дизайнерів, то виникне питання авторського права. Я не впевнена, що ШІ може згенерувати щось настільки достойне, що легітимізує його "крадіжки", бо ШІ буде механічно виконувати запит людини, а справжні творці вкладають у свої роботи ще й свої сенси, емоції, мрії (і як варіант відображення їх часто нестандартне бачення пропорцій і форм), а саме сенси, емоції, мрії людини й "оживляють" метал, камені та інші матеріали.
olenabuglova
Пнд, 26/05/2025 - 16:00

Нещодавно вразив один допис у фб: автор запитала у ШІ про художні твори, присвячені Харкову. У відповідь ШІ видав з десяток назв книжок відомих українських авторів: Андруховича, Жадана, Роздобудько, інших... Але справа в тім, що жодної з цих книжок не існує! Аналогічна ситуація складається і з пошуком ШІ прецедентів судових рішень - він вигадує правові висновки, яких не існує. Отже, у багатьох випадках ШІ не допомагає, а шкодить, бо є ненадійним партнером. Мені здається, при створенні арт-об'єкта ШІ (принаймні, на сьогоднішній стадії його розвитку) його доцільно використовувати лише для перевірки об'єкта та його елементів на наявність плагіату, не більше)
Nimfa
Пнд, 26/05/2025 - 17:50

Зі штучного не може вийти справжнє. Лише штучне, неживе та бездуховне. Я особисто проти використання ШІ для створення прикрас. Вважаю це абсолютно неправильним, нечесним та несправедливим. Люди, які так роблять - шахраї, в котрих немає власних думок, мрій та фантазії. Тому навіщо знущатись над собою та над іншими?
Kell
Пнд, 26/05/2025 - 18:02

Цікава тема. Я раніше багато працювала з фотографіями, тому мені поки що вдається безпомилково відрізняти ШІ зображення від реальних…проте ШІ удосконалюється аж занадто швидко, з часом скоріш за все буде неможливо відрізнити ШІ-фото від фото, яке зробив не занадто творчий фотограф, який просто надихається чужими роботами. Але мені хочеться вірити, що справжні митці, новатори і винахідники все одно будуть поза конкуренцією- бо вони створюють НОВЕ. Нове і живе неможливо зробитина 100% з ШІ. Поки що)
shursh
Пнд, 26/05/2025 - 19:13

Мені здається, пізніше будуть помітки на товарах "зроблено без застосування ШІ" і це підвищуватиме ціну, так само як "органічне" на продуктах. Є сфери, де ШІ доцільно використовувати, все залежить від запиту і складності. Не знаю, чи відрізнила б я прикрасу, зроблену за ескізом живої людини від створеної штучним інтелектом. Але щоб все було по-чесному, варто повідомляти про ескіз від ШІ покупцю.
Cleona
Пнд, 26/05/2025 - 23:03

Згадала японську практику вабі- сабі - автентичним витвором, навіть недосконалим ( а ще краще -зовсім не ідеальним, людським), бо це є підтвердженням шляху пошуку краси. Про душу вкладену в нього годі й казати.
Anastasiya
Втр, 27/05/2025 - 00:04

Ой, той Ші) насправді, цікава річ, яка в певній мірі може трошки допомогти в виконанні повсякденних задач. Особисто звертаюся до ШІ, але дуже критично ставлюся до відповідей: Ші чудово бреше) вигадує статті законів, назви книг, і навіть…кольори! Питаю його за пряжу по певним кольоровим вподобанням, Ші робить підбірку, описуючи кожен колір, але взагалі не трапляє в те, що є насправді))) Щодо того, чи може він створити щось справді цікаве в ювелірному сенсі? ШІ генерує те, що описує людина (і опис слід робити дуже чітким, тобто самому уявити те, чого хочеш), та і видає результат теж з того, що створили інші…не думаю, що така «творчість» є етичною, як мінімум. Бісить тренд, коли люди ведуть цілі сторінки в соц.мережах, наповнюючи їх контентом від ШІ. Особливо часто зустрічаю вʼязальні сторінки, наповнені сгенерованими образами, які часто навіть не повторити))) і в коментарях безліч гарних коментарів від тих, хто думає, що це справжні фотки(
Vikiviki
Втр, 27/05/2025 - 09:37

А мені було б цікаво подивитись на "творчість" ШІ у ювелірному мистецтві! Малюнки із звірятками мені подобаються! Користувалась ШІ у лікуванні. Не для порад, а для "другого мненія". Завжди дублював лікарів. А от аналізи розшифровував точно.
Mikurianka
Втр, 27/05/2025 - 19:14

Це цікаве питання і воно не таке вже і складне, на мою думку. Нейромережі, самі по собі, не виключають творчість, перш за все це інструмент. Якщо брати конкретно ті що текст-зображення, то перш за все картинка повинна виникнути в голові людини, а потім вже людина інструменту описує текстом що саме вона "бачить" в своїй голові. Чим точніше опише тим ближче до замисленого результат. В результаті отримає первинний нарис який вже інша людина з іншими навичками зможе перетворити, до прикладу на 3D модель