Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Справжній український тотем

Коли перевернувся увесь світ, дуже багато речей набули зовсім інших сенсів. Ми з вами вже не раз обговорювали нові символи української сучасності, багато нових символічних прикрас вже зроблено, але ось подивилася я на підвіс «Розум бджолиного рою» трохи під іншим кутом...

Хоча й був створений цей підвіс на тлі враження від героїні Террі Пратчетта, дуже поважної відьми Бабуні Дощевіск, це ж не значить, що ми не можемо згадати сьогодні про звичайних чарівних бджіл.  

 

bd6a15b170c0c730f78b461549c8a686.md.jpg

Підвіс "Разум пчелиного роя" і сережки "Пчелы"

 

Що б там крилатого не записували в лави українських тотемних тварин, починаючи від синичок та ластівок, та закінчуючи сичами та лелеками, саме маленька бджола, на мою думку, уособлює спільні риси нашого духу, а рій — організацію нашого суспільства. 

Бджола – неймовірне створіння! У давнину люди вірили, що бджоли прилітають посланцями богів і провісниками майбутнього. Саме тому вбити бджолу, в силу її священної сутності, здавна вважалося святотатством і понині у багатьох країнах розглядається як погана прикмета. В українській міфології навіть грізний Перун не може потрапити блискавкою в бджолиний вулик, щоб не потурбувати її. 

Бджілка стала визнаним символом працелюбства та старанності, зразком служіння покликанню та беззаперечної користі для усього людства. Є думка, що людина переживе останню бджолу на Землі лише на чотири роки, бо настільки велике значення вони мають для природи і врожаю. 

Та не варто уявляти бджіл такими завжди пухнастими і солоденькими промінцями добра: якщо вулику чи сім’ї загрожує небезпека, вони можуть добряче покусати кривдників. Звісно, вони не будуть просто так використовувати єдину свою ефективну зброю.  Бджола не завойовниця, а трудівниця, тому жалить для оборони, коли питання йде про життя чи смерть, а не для того, щоб забрати собі чуже чи розважитися. 

І коли черговому дурному ведмедю з дикого лісу здається, що він вже став господарем світу (хоча ніякої користі світові від нього немає) та можна робити усе, що заманеться, навіть лізти у сусідній ліс, то на шляху трапляється квітуча і мирна галявина, де стоять гарні вулики з солодкими сотами. І події знов відбуваються за одним сценарієм: такі маленькі істоти поруч з несамовитим загарбником, такі беззахисні поодинці, бджоли поєднують свої зусилля і люто женуть тварюку геть. 

 

962c7574370a567c4f8e3eed40471fbc.md.jpg

 

Тож бджола — справжній гарний український тотем! улыбка

А ви поважаєте бджіл?

Олена Маслова любовь

NataRIDNA
Ср, 14/09/2022 - 15:50

Дружу з бджілками, вони ну дуже розумні створіння. А також так відбувається, що регулярно їх рятую, коли вони потрапляють у якусь халепу, адже живу на природі, і тут бджілок вистачає, так як і пригод для них. Найбільше запам'ятався останній випадок порятунку маленької смугастої комашки. Йшла з місцевого магазину, вздовж дороги ростуть фруктові дерева, квіти, одним словом - ласощі для бджіл. І в калюжі дивлюсь барахтається ця малеча, брюшком до гори. Я їй пальця підставила, вона вчепилася лапками та залізла на руку. Думала пересадити її на квітку, проте комашка не захотіла, як не підносила пальці до квіточок - ніяк, навпаки навіть під рукав ховалась. Ну так я її і несла на руці по дорозі до дому. Вже думала буде моя домашня бджола) а вона сіла на сердолікове серденько браслету Like, спочатку марафет наводила, крильця підсихали потрошку. Потім просто так сиділа... А як підсохла та начерпалася живильної енергії від сердоліку, полетіла собі... Така от історія) а взагалі бджілки дуже класні!
Madra Rua
Ср, 14/09/2022 - 19:42

Бджоли - це сила! І ціла наука! Я з дитинства була оточена бджолярами: дід, прадід та близькі родичі, до яких кожного літа їздила в село, потім чоловік - бджоляр за першою освітою та його батьки. От що запам'яталось: ціла бібліотека у сільській хаті, присвячена лише бджолам. Купа книжок лише про одну комаху! І ще записи, які велися при роботі з пасікою: щось відмічалося, записувалося, занотовувалося. Якісь дані, спостереження. Не просто так все було: типу, вулики купив, поставив, бджіл туди запхнув та збирай собі мед. Ні, дуже кропітка праця, схожа зі сторони на якесь шаманське дійство.
Sunnyray
Чт, 15/09/2022 - 11:48

Среди других книжек в местной библиотеке мой сын выбрал одну нехудожественную - как раз про honey bees. Я ему читаю понемногу перед сном - столько нового (или забытого) узнаю! Например, про пчелиную матку - Queen Bee, что её главное предназначение - откладывать яица! И как рой делится пополам, если появляется новая матка, и старая уступает ей место и ищет новый дом...