Доброго дня, шановна спільнота Орінго!
Хочу представити ідею прикраси, яка народилася насправді несподівано для мене, і яку би мені дуже хотілось носити.
Тема зображення плодів гранату в ювелірному мистецтві не нова, можливо, цей загальний образ жив в моїй уяві дуже довго і приваблював давно, і ось так склалася готовим ескізом і моя інтерпретація цього соковитого сиволу процвітання в прикрасі.
Безпосередніми натхненниками цього ескізу стали красиві і смачні гранати цьогорічного урожаю та моя любов до ботаніки.
Звідси і назва - Punica granatum - сучасна ботанічна назва гранату. Родова назва Punica походить від лат. punicus — пунічний, карфагенський (пунійцями древні римляни називали фінікійців, однією з найбільших колоній яких був Карфаген) - тут гранат був широко розповсюдженим і вважався найсмачнішим.
Видова назва лат. granátum походить від лат. granatus — зернистий. У Стародавньому Римі цей плід називали "зернистим яблуком" — malum granatum.
Яблуком його досі називають і на інших мовах, італійці вважають, що саме гранат був насправді біблійним райським яблуком.
(фото з Вікіпедії, ілюстрація з книги О. В. Томе Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz, 1885)
Декоративний композиція кольє - це прямокутна срібна пластина, яка є біркою з ботанічною назвою, до якої прикріплені кільцями 2 плоди гранату, один цілий, один розрізаний, і два зернятка на тонких ланцюжках.
Загальний образ прикраси - сучасна лаконічність поєднана з натуралістичними елементами, контраст простих форм з етнічністю (гранат асоціюється у мене з культурою Передньої Азії). Розкішний, жіночний образ стиглого фрукта, символ достатку, чистоти, краси, підкреслений блиском та глибиною кольору каменю Swarovski, врівноважений скромним, холодним і блискучим "шильдом" та загальною делікатністю прикраси. Романтика дослідження нового та одночасно нотки строгої впорядкованості класичної ботаніки XVIII століття - ще одина грань контрасту.
Хочеться мені такого поєднання: сучасної та романтичної прикраси.
Технічні деталі:
Вищеописане емоційне сприйняття кольє хотілось би підкреслити/посилити наступними особливостями виконання:
-розміри прикраси - делікатні, довжина пластинки -"бірки/шильда" орієнтовно -28 мм, ширина -7-8 мм
-покриття - бачу потенціал чудово розкритися з різними покриттями: повністю світлий родій виступатиме на стороні лаконічності, сучасності, стриманності. Оксидування цілком розкриє ідею композиції, адже пластинка залишиться блискучою, а фрукти набудуть підкресленої натуралістичності, комбінація білого родію на пластині і позолоти фруктів, (зокрема, особливо цікаво дивитиметься лимонна), натякатиме на східний колорит, переносячи нас в уяві кудись на гамірне свято "Сто зерен рубіну" у Ірані.
-вставки: очевидно співзвучні з ідеєю кольє і зображені на моєму ескізі - цирконії Swarovski Red Dark - більший овал в гранаті (5х7 мм), і в зернятках - два менші овали - 6х4 мм. Але я була б не я, якби не вагалася з кольором), я бачу його також із багатьма цирконіями та топазами Сваровскі - Pink, Peach, Blazing Red, Violac топази, Fancy Pink, Caramel цирконії - теплі, сонячні, глибокі, густі, насичені, яскраві - вибір багатий, а також, наприклад, фантазійні гранати в зелених тонах - топаз Reinforest чи цирконій Spring Green додадуть прикрасі нотки бешкетної зухвалості.
-деталі: на пластині-бірці делікатний напис - латинська назва гранату - "Punica granatum" каліграфічним "вінтажним" шрифтом, як на ботанічних ілюстраціях.
Поверхню гранатів хотілось би натуралістичну, шершаву, можливо використати матування. А зернятка, навпаки - гладенький і блискучий плавнообтікаючий глухий каст (як в "Мелодии дождя"), по формі схожі на природну форму зерен гранату.
Гранати, мабуть, половинчасті, для зручності носіння, але достатньо важкі, щоб передати відчуття "налитості, соковитості" фрукта, розріз об'ємний, вставка трохи в глибині, другу, маленьку грань, яка також є зрізом (затемнена на моєму рисунку), можна сильно відполірувати, щоб вона відбивала колір і блиск вставки Swarovski.
А зернятка повністю об'ємні, трошки сплюснуті ззаду (вони і насправді такі є).
Така моя прикраса-мрія)
Дякую Орінго за створення простору для творчості, це надихаюче)
Дякую за увагу!
Кольє "Punica granatum"