Хостинг фотографий для пользователей Оринго
Чат с менеджером

Поставити питання

 
Ювелірний дім Орінго
0800-759-550
(безкоштовні дзвінки)

Казковий годинник Короля Кінга

Якщо ви вважали, що з прикрасами до колекції Екслібрис вже все завершено, то ви трішечки помиляєтесь. Минулого року була в нас дублююча сесія за творчістю Стівена Кінга і от саме від неї залишився маленький хвостик, про який і планую зараз вам розповісти. 

Ніколи не приховувала, що Кінга обожнюю навіть в його найтемніших проявах геніальності (зазирніть у допис "Король передбачень"), а якщо когось обожнюєш, то намагаєшся зробити свою справу якомога краще. Та майже завжди це не на користь справі, тому й так важко з прикрасами за його творчістю: спочатку все видається недостатньо ідеальним. Найкраще — ворог гарного, і от нарешті пальці розтискаються та прикраси з’являються.

ddf3894e6d6d73efbf15aff1e3609a97.md.jpg

До речі, трохи про найтемніші романи: прочитала декілька тижнів тому новий роман Стівена Кінга «Голлі», про який чула як дуже добрі, так і вкрай негативні відгуки. Читала спочатку дуже обережно, бо тема вкрай напружуюча і тригерна, але потім несподівано відчула, що вже зацікавлено йду поруч з приватною детективкою Голлі Гібні у її розслідуваннях і пригодах. На мою думку, кримінальні злочини в усіх їх жахливих подробицях додані тут у якості глибоко-чорного фону для проявлення яскравих кольорів непересічних особистостей, заплутаних ліній політичної та емоційної картини сучасної Америки, а також вічної краси поезії. Про кількість захоплюючих місць у романі промовисто свідчить кількість використаних стікерів на сторінках,  до яких я б хотіла ще повернутися та переосмислити прочитане… 

2bfbdd5acdfacc2f3bdbfc2fd7216a45.md.jpg

Якщо розсортувати усі романи Кінга через окуляри Екслібрису, то отримаємо дві приблизно однакові гори: романи, які майже неможливо перетворити на прикраси, бо в них багато реалістичного жаху й мало казки (от наприклад, та ж «Голлі»), і романи, які містять велику частку фентезійної складової і ніби самі просяться у срібло. 

Роман 2022 року «Казка» — один з найювелірніших у Стівена Кінга, бо сповнений чарівних образів, що пробуджують уяву і підштовхують до рук олівець. Тут повністю згодна з Еліною Альбертівною (Lina2018), яка описувала своє знайомство з «Казкою» так:

«…Дочитала до кінця і замислилася: "Чому казка? Чому саме зараз?" Талановиті творчі люди дуже чутливі до змін, що відбуваються. Наш світ хворий. Кінг дуже влучно визначив діагноз - сірість, яка поглинає красу. За мільйони, мільярди років на Землі утворилося унікальне середовище, в якому взаємодіють природа і люди. І замість того, щоб розвиватися, зберігаючи індивідуальність, людство хитнулося у хибний бік. Вихід можливий у разі повернення до простих, але таких важливих понять, як любов, щирість, милосердя, взаємодопомога, віра у справедливість і перемогу добра. Ми усі їх зберігаємо десь у власній підсвідомості, адже нам усім у дитинстві читали казки.

"Казка" - просто "клондайк" ювелірних ідей. Раджу прочитати усім, хто має хист до малювання. А мені прийшла у голову трохи чудернацька ідея, яку я підгледіла у орінговській прикрасі "Катана". Я намалювала ескіз сережок - джекетів "Сонячний годинник". Дістатися до сонячного годинника, що повертає молодість, - було метою Чарлі. Хто з нас не мріяв повернутися, хоча б ненадовго, у минуле?»

Я ніколи не хотіла б опинитися у минулому, але сама ідея сережок дуже сподобалася. Хоча й розумію, що річ ця аж ніяк не комерційна, але вона обов’язково повинна існувати у нашому вимірі. А ще в мене одразу виникло нестерпне бажання зробити за «Казкою» підвіс та перстень, теж про «Сонячний годинник Короля», і це — головна причина того, що ескіз сережок довго пролежав на поличці. Він чекав на обіцяну компанію, яка ніяк не хотіла збиратися.

Наші поточні складнощі зі створенням моделей призвели до неймовірно довгої черги з бажань та примх, повз яку в обхід вже два роки шурують міста та мрії, підіймаючи куряву до неба… Бажання продовжити ювелірно розповідати про королівську «Казку» нікуди в мене не зникло, але реаліст посунув оптиміста в куток, продовження буде потім, коли вийдуть ще десять каблучок для завершення «Чарівні міста України», шматочок колекції «Я дам тобі знак» і, звісно ж, «Срібна мрія – 24»…  

Тому зустрічайте зараз: без оркестру, просто соло, несподівані та магічно-привабливі джекети «Сонячний годинник Короля»!

2b7296fec6bea8d15d55e0dc0a90ccb3.md.jpg

ba151848e49608b64796139169af31d1.md.jpg

f64478157812393efa6c25a5967ada79.md.jpg

Шкала відліку сонячного часу і один з коротких стрижнів, що оперізують казковий годинник по периметру. За нього можна обертати диск, щоб отримати бажаний результат або зачаровано спостерігати, на який час вам вкаже тінь. 

Можливо, ці сережки надто дивні, вони рішуче прориваються крізь сірість однакового й безликого, вони ніби тягнуть свою володарку з сутінок, за вушко та на сонечко. 

Дивні прикраси, де до срібла додана казка — дуже дієве щеплення від тотальної хвороби сірості. 

70d342c057cbc5ee6fb844e0590347dd.md.jpg

І саме про боротьбу з сірістю, а також про любов та віру в дива роман Стівена Кінга «Казка» і нові сережки «Сонячний годинник Короля». Не забувайте, друзі, «…у світі, де рух великого сонячного годинника задом наперед може відраховувати роки, можливо все» звездочка

Читайте цікаві книжки і носіть дивні прикраси! 

О.М. любовь

Nifli
Пнд, 27/05/2024 - 18:56

Нарешті, джекети! Вони дійсно феєричні ❤️
Cleona
Пнд, 27/05/2024 - 20:00

Просто неймовірно красиві з золотими зірочками, і потужні з точки зору сенсу.
Mouse
Втр, 28/05/2024 - 02:53

Які вони незвичні!
Lina2018
Втр, 28/05/2024 - 09:52

Дякую! Яка краса вийшла! Попри усю незвичність, сережки відтворюють практично точну конструкцію вертикального сонячного годинника. Такі годинники встановлювали на стінах храмів, щоб люди могли знати часи богослужінь. Їх зберіглося багато по всьому світу. А тепер у кожної власниці цих сережок з'явиться власний годинник і зайвий привід подивитися на небо.
Оля-Оринго
Втр, 28/05/2024 - 15:08

Еліно Альбертівно, дуже цікавий факт про сонячний годинник на стінах храмів, то виходить у наших сережок гарний давній родовід і історія! Дякуємо за чарівний ескіз і буде дуже цікаво побачити, як ці сережки впишуться у Вашу коллекцію